Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парцел около София,но къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Парцел около София,но къде?

    Огледай и Пасарел.
    И аз купих място,но до "постоянно живеене" така и не стигнахме
    И в стил "една жена каза": Имам колежка във Войнеговци - крадец влезе докато спят. Пътуването до работа - два часа на ден. Иначе казва че е хубаво
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • #32
      От: Парцел около София,но къде?

      Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
      Огледай и Пасарел.
      И аз купих място,но до "постоянно живеене" така и не стигнахме
      И в стил "една жена каза": Имам колежка във Войнеговци - крадец влезе докато спят. Пътуването до работа - два часа на ден. Иначе казва че е хубаво
      ... а ти ме пращаш в Пасарел

      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • #33
        От: Парцел около София,но къде?

        Бях написал доста сериозен пост, но се досетих, че после ще трябва да се оправдавам/обяснявам заради мнението си, а в крайна сметка това къде човек иска да живее и се чувства комфортно е доста лично усещане. Изключвам чисто обективните фактори.

        Затова просто ще ти кажа да погледнеш с. Житен. Нашето семейство имаше сходни нужди и се спряхме на него.

        Успех

        Коментар


        • #34
          От: Парцел около София,но къде?

          ..и моите две стотинки по темата..
          Погледни около Перник..има хубави планини и селца..има и вилни зони, а по магистрала Лчлин си за 15мин. във Люлин!
          Цените на имотите са смешни в сравнение с тези около селцата до София..
          Иначе, решението си е твое..
          Инвестицията в строеж на къща не е играчка работа, особено ако ти е севте...Перспективата и смисъла от цялото упражнение са много неясни и мътни, та за това..
          Успех!Аз преди време мислех същото, направих една къщичка в Голо Бърдо - Пернишко, но сега я ползва дядото и ние идваме през лятото там.., но после ..ще ми е излишна..
          СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

          Коментар


          • #35
            От: Парцел около София,но къде?

            Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
            ... И в стил "една жена каза": Имам колежка във Войнеговци - крадец влезе докато спят. ...
            И жените, и криминалните статистики казват, че това се случва и насред София ...


            Конкретно по темата ... Не знам дали 20к евра няма да са малко за хубав парцел. Че по спомени отпреди 3 години, когато пазарът като да беше по-зле за продавачите, исканите суми бяха съществено по-високи.

            По въпроса празен парцел или къща, то при наличие на финансови и други възможности и готовност да се премине през процеса на свързаните със строителството разправии, нов строеж на празно място ми звучи най-добре. Вземеш ли стара къща, си като цяло вързан с даденостите, които някой друг е определил преди 30-40-50 години ...
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-08-17, 14:22.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              От: Парцел около София,но къде?

              Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
              Бях написал доста сериозен пост, но се досетих, че после ще трябва да се оправдавам/обяснявам заради мнението си, а в крайна сметка това къде човек иска да живее и се чувства комфортно е доста лично усещане. Изключвам чисто обективните фактори.

              Затова просто ще ти кажа да погледнеш с. Житен. Нашето семейство имаше сходни нужди и се спряхме на него.

              Успех
              Я си напиши поста, сигурно ще има интересни неща

              Cherokee WJ 4.0L- NP242
              Honda Africa Twin XRV 750

              Коментар


              • #37
                От: Парцел около София,но къде?

                Не се споменава Нови Искър или съм пропуснал,но не е лошо да загледате и там. Като че ли покрива изискванията.

                Коментар


                • #38
                  От: Парцел около София,но къде?

                  Каквото и да избереш, преди да подпишеш, качи се в колата сутрин и вечер в час пик и измери с колко часа ще си съкращаваш живота всеки ден.
                  0885600006 - Чичо Коце

                  Коментар


                  • #39
                    От: Парцел около София,но къде?

                    В Нови Искър не е зле, ама зимата направо можеш да хванеш силикоза...
                    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Парцел около София,но къде?

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      ...
                      По въпроса празен парцел или къща, то при наличие на финансови и други възможности и готовност да се премине през процеса на свързаните със строителството разправии, нов строеж на празно място ми звучи най-добре. Вземеш ли стара къща, си като цяло вързан с даденостите, които някой друг е определил преди 30-40-50 години ...
                      Абсолютно подкрепям мнението на Чавдар.

                      Когато търсих място изрично исках празно (или автентична стара къща която може да се стегне), като постоянно попаднах на такива с порутляци, а собствениците ме успокояваха: Ми само трЕбва да си го разчистиш.

                      Ако ще се пътува ежедневно до София трябва да е комуникативно с бърз достъп, демек, наблизо да има магистрала.
                      Всичко друго не е функционално, освен, че е опасно предвид трафика и малоумниците по пътищата.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: Парцел около София,но къде?

                        Нови Искър засега не е в сметките...неоснователно скъпо
                        Cherokee WJ 4.0L- NP242
                        Honda Africa Twin XRV 750

                        Коментар


                        • #42
                          От: Парцел около София,но къде?

                          Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                          Каквото и да избереш, преди да подпишеш, качи се в колата сутрин и вечер в час пик и измери с колко часа ще си съкращаваш живота всеки ден.
                          Това задължително.Макар че пълно щастие няма-все ще трябва да се прави компромис с нещо,в името на нещо друго...
                          Само за сведение-жена ми преди две седмици започна работа на 100м от мястото,където живеем сега
                          Cherokee WJ 4.0L- NP242
                          Honda Africa Twin XRV 750

                          Коментар


                          • #43
                            От: Парцел около София,но къде?

                            И аз търся подобен парцел, та ако искаш компания за обиколките - свиркай. Имам и опит със сглобяеми едноетажни къщи. Ранчото ми е такова. Имам и опит със сондажите и септочните ями. И въобще със строителството и техническия надзор.
                            п.с. Какво стана с хладилника?

                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Парцел около София,но къде?

                              20 хил. Евро са малко за парцел. Реално, трябват поне 600кв.м, а цена от 40€/кв.м е минимум в зоната "в Околовръстното". Това за къща от 100кв.м. застроена площ (петно) е почти компромис.

                              Аз се заселих в Чепинци, но и околните Негован, Локорско, Световрачане и т.н. са подобни. Нямам никакво желание да ходя в апартамента в София.
                              Всекидневните посещения от типа детска градина, училище, магазини, аптека, куриерски офиси и т.н. се променят, остава задължителното ходене на работа...
                              Практически, без кола за всеки пълнолетен е немисломо.... имайте го предвид.

                              П.п. Инфото ми е не е от ЕЖК: Преди 1.5 година купих двора/парцела и съм всеки ден "на тръстиката", а от 3 месеца живеем в новопостроената ни къща.

                              Нещо любопитно за бивш гражданин, като мен: в началото съборих желязна ограда на лицето и една тръба ф70..80 заложих пред бордюра, за да улеснява качването към двора. Издържа една година, преди да изчезне. В последствие получих над 10кг вкусни ябълки от съседа, на когото му е потрябвала спешно. Без да я търся.
                              Човек се учи докато е прост!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Парцел около София,но къде?

                                Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                                ...направих една къщичка в Голо Бърдо - Пернишко...
                                Това къде е? Батановци?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X