Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парцел около София,но къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Парцел около София,но къде?

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Хммм... Между 2008 и 2016 г. в КМБ паднаха тройно. За ФАЩ някакви подобни информациЙ четАх.
    Пазарът заръцна, строителството затихна, банките се снишиха и т. н. но цени не падаха. А и периодът съвсем не беше този, бих казал от 2010 до 2012-13. Разбира се, става въпрос за нормалните ситуации, а не за разни спекулации тип - нагласен търг за свои хора (на "секвестирани" имоти).
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Парцел около София,но къде?

      Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
      В БГ нямаме производство, нямаме икономика, няма и какво да крепи цените в случай на икономическа криза. Уволявайки много хора или малките фирми фалирайки ще допринесе за повишаване на безработицата, както стана през 2008, и много хора ще искат да продават имотите си именно в такъв случай.
      Е, та строЙтелството и инвИстициЙтИ в имоти също са икономика. Иначе при нас точно описваното от тебе се случи - пишман-тарикати англичани и др. чужденци решиха да спечелят от поскъпването на имотите с оглед бъдещото влизане на КМБ в ЕС, надуха балон на търсенето и съответно на цените, всичкото "бизнИсмьен" стана "строЙтел", българските семейства решиха, че изпускат влака за семейно гнезденце завинаги, хвърлиха се на ипотеките, предлагани от чужди банки, без да си правят сметка как ще ги връщат и самоутешавайки се с "Абе, каквото и да стане, цените нали ще растат, и да ми вземе банката имота, все ще остане и горница за мен"... другото го знаем, няма смисъл да го припомням - няма и 10 години откакто се случи. Фалираха строители, освободиха много работници и служители, които пък закъсаха с връщането на личните си заеми и се търкулна една снежна топка...
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Парцел около София,но къде?

        Гагич, абсолютно си прав. Само,че англичаните май още се опитват да си продават имотите и трудно могат да им вземат парите,които са дали (за годишната инфлация да споменавам ли). Трябваше да се огледа малко българинът тогава и да види, какво е станало със същата ситуация в една Испания, преди тя да влезе в ЕС. Аз водих германци във Варна и те казаха,че такова стремително завишение на цените на имотите през 2006 година, дори и в Испания през 1985 не е имало като процент. Аз лично смятам да чакам да се появи някоя изгодна схема, след като масово пак много от българите ще се наложи да продават имотите си и едва тогава ще си купя нещо в София. До тогава е много по-изгодно да си под наем с добър хазяин.
        JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
        Тел: +359 887 847261

        Коментар


        • От: Парцел около София,но къде?

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          ...но цени не падаха...
          Да-да. Аз как си купѝх офис на 900 евро / метъра, а същият вися обявен от 2006 г. на 2500, 2008 г. на 2000 евро/м. и т.н.? И ми разправяха разни специалистори, да взимам кредит, че под наем било "грешни пари". Еми за 10 г. да съм дал за наеми 20 % от първоначално исканата цена, а съм го купил без кредит на 30 % от същата. Т.е. имам 50 % "далавера". За мен цената на "жълтите павета" е 700 евро / кв.м. Всичко друго са мечти на продавачи или компромис от нетърпеливи купувачи... За парцели около София не съм се интересувал, ама повече от 10 евро / кв.м. си е жива набутвация.
          Бях пуснал по-горе сравнение на цените в София с Исламабад и Делхи, не знам защо го изтриха Доскоро в Кабул цените на имотите бяха по-високи от тези в София. И преди да се впускате да ми обяснявате, че е нормално в София да бъдат по-високи от в Кабул, ще попитам: а нормално ли е в София да са по-високи от в Кьолн или Щутгарт? Т.е. в момента купувачите действат като афганистанските отпреди няколко години - без никаква логика скачат да надуват цените в една бъдеща руска провинция
          Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 30-11-17, 11:56. Причина: дроби, проценти
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Парцел около София,но къде?

            Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
            Дядо,я кажи повече за тези квадратни метри-на кого са,къде са,ако може да ми ги покажеш в мапс-а ще е много ценно.
            Имаш данни на Л.С.
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • От: Парцел около София,но къде?

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Да-да. Аз как си купѝх офис на 900 евро / метъра, а същият вися обявен от 2006 г. на 2500, 2008 г. на 2000 евро/м. и т.н.? И ми разправяха разни специалистори, да взимам кредит, че под наем било "грешни пари". Еми за 10 г. да съм дал за наеми 20 % от първоначално исканата цена, а съм го купил без кредит на 30 % от същата. Т.е. имам 50 % "далавера". За мен цената на "жълтите павета" е 700 евро / кв.м. Всичко друго са мечти на продавачи или компромис от нетърпеливи купувачи... За парцели около София не съм се интересувал, ама повече от 10 евро / кв.м. си е жива набутвация.
              Бях пуснал по-горе сравнение на цените в София с Исламабад и Делхи, не знам защо го изтриха Доскоро в Кабул цените на имотите бяха по-високи от тези в София. И преди да се впускате да ми обяснявате, че е нормално в София да бъдат по-високи от в Кабул, ще попитам: а нормално ли е в София да са по-високи от в Кьолн или Щутгарт? Т.е. в момента купувачите действат като афганистанските отпреди няколко години - без никаква логика скачат да надуват цените в една бъдеща руска провинция
              Логика има, ама си е пропуснАл.

              В Кьолн, в момента сигурно има повече афганистанци от колкото в Кабул.

              Сега в сериозна посока, не знам, според мен това с парцелите около София е една авантюра много привична на нас балканците, казвам го без ирония или лош умисъл, и ще обясня защо мисля така.

              Аз мечтаех за такъв парцел и къща с години, почнах активно да търся и да намирам парцели към 2005та година, спазарил бях в Бистрица, в Подгумер и към Войняговци.

              Това което почти ме отказа е следното, влюбих се в Подгумер и вилната зона но когато почнаха да копат за кариера и когато отрязоха половина склон видях как скоро ще има вили и път "У ряката" което значи, че може да ми бъде отрязан достъпа до имота, хайде аз имам джип ами линейката или приятел който иска да ми помогне, или детегледачката ми или частния лекар на повикване...

              Някак си много ми се стори безправно и без планово да се случват съдбоносни промени, които могат да обезсмислят няколко години от живота на мен и семейството и една торба пари също да идат в канала.

              Същия филм го видях и от другата страна на София, над Младост Камбаните, работех в БПС а бях си харесал имоти в Бистрица и Плана, преди имаше едни черни пътища за Бистрица/Железница и с джипа съкращвах на половина пътя а в трафика направо си е благодат, ама сега там има построени неща и пак се връщаме на официалниа единствен път който с и без трафик е ад, та такива неща.

              Най щастлив бях когато живях в Люлин а най-красиво ми се струваше Подгумер/Войняговци на високото, гледка към цяла София, чист въздух заради въздушните течения, планината и гората са ти в задния двор, ама пак има много НО'та...

              Казвал съм го много пъти, ако някой намери голям парцел и реши да го купи в кооператив, бих се замислил за някой от тия места, примерно 10 декара да се разцепи на 4/6/8 човека, като идеята е да се удари хубава цена, после да се узаконява партида за ток, канал, вода, път, адрес САМО един път и да се спести така от бюрокрацията и другите малоумщини и безбройните такси, таксички и рушвети.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • От: Парцел около София,но къде?

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                ... Казвал съм го много пъти, ако някой намери голям парцел и реши да го купи в кооператив, бих се замислил за някой от тия места, примерно 10 декара да се разцепи на 4/6/8 човека, като идеята е да се удари хубава цена, после да се узаконява партида за ток, канал, вода, път, адрес САМО един път и да се спести така от бюрокрацията и другите малоумщини и безбройните такси, таксички и рушвети.
                Трудно ми е да се сетя за по-голямо малоумие от това, човек да се набута в съсобственост на недвижим имот. Че като бонус отгоре и орташка кобила за ток и вода ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Парцел около София,но къде?

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Трудно ми е да се сетя за по-голямо малоумие от това, човек да се набута в съсобственост на недвижим имот. Че като бонус отгоре и орташка кобила за ток и вода ...
                  Малоумие, малоумие, колко да е малоумие - милиони жители на топлофицирани блокове не могат да грешат По същество предложението се свежда до блок, ама хоризонтален.

                  Коментар


                  • От: Парцел около София,но къде?

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Трудно ми е да се сетя за по-голямо малоумие от това, човек да се набута в съсобственост на недвижим имот. Че като бонус отгоре и орташка кобила за ток и вода ...
                    аз си мисля че идеята е да се купи нещо по-голямо, извън регулация дори, след това да се дели и вкарва в регулация и т. нт... Дядото точно с това се в занимавал, ще съдейства ако се стигне до там

                    Cherokee WJ 4.0L- NP242
                    Honda Africa Twin XRV 750

                    Коментар


                    • От: Парцел около София,но къде?

                      В Подгумер и Войнеговци (няма шоп дето да яка) отдавна всичко се продаде.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Парцел около София,но къде?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Малоумие, малоумие, колко да е малоумие .....
                        Самата идея за доброволно набутване в съсобственост си е малоумие, дори да е върху читав обект.
                        А пък идеята съсобствеността да е върху нещо с такава площ е допълнителна екстра към малоумието.
                        Няма как да е "парцел" - ед.ч. (демек УПИ) и да е 10 дка. За да е с такава площ ще е я земеделска земя, я гора, я нещо което не е за жилищно строителство (язовир, летище, полигон ), та идеята
                        ....да се спести така от бюрокрацията и другите малоумщини и безбройните такси, таксички и рушвети.
                        е като "ела, Вълчо, изяж ме".
                        Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                        Коментар


                        • От: Парцел около София,но къде?

                          https://m.imot.bg/details/1j150522549424071

                          Не е точно 10 дка, но пък не е и нива
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Парцел около София,но къде?

                            И къде пише, че за този двор е отреден само един парцел?
                            Купи си 10 съседни парцела по 1 дка и ще имаш 10 дка двор. Но дали ще е 1 УПИ?
                            Не ми се рови из ЗУТ, но аз практически такова нещо - УПИ за жилищно строителство от 10 дка не съм виждала.
                            Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                            Коментар


                            • От: Парцел около София,но къде?

                              Що спорите за глупости?

                              Коментар


                              • От: Парцел около София,но къде?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Що спорите за глупости?
                                Щото утре е петък
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X