Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
    Р38 е за предпочитане от ZJ , и двата модела са с малък дизелов мотор , но поне откъм резервни части и консумативи , при Р38 ги има и са леснодостъпни . Окачването на Гранда е доста "нежно" което в комбинация с слабичките мостове си е евентуален проблем . При Рейнджа положението е по добро , но все пак си остава 20 годишна кола ... Споменал си ел проблемите - дано не ти се налага да бърникаш ел инсталация на Гранд Чероки със неговите понякога странни "американски" решения ...
    Окуражаващо мнение, колега. В общи линии окончателно оставам на РР П38. Нещо, което си мислех се потвърждава и от твоите думи- частите за Чероки са по- сложни за намиранерaне, поне съпоставено с тези за РР. Друго, което си мисля е, че дизелът на РР ще да е за предпочитане пред този на Чероки. ВМ- ският дизел с четири цилиндъра ли е ?

    Коментар


    • #17
      От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

      Доколкото знам най разпространени са 4 цилиндровите двигатели , но не съм запознат с тях . Тук има колеги които могат да ти кажат всичко за тях , успех с покупката .
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • #18
        От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

        Първоначално публикуван от Николай Диянов Преглед на мнение
        Чета, че 4.0 и 4.6 бензиновите на РР са доста проблемни. Честно казано, предпочитам дизела на РР
        Бензиновите 4.0 са по добрия вариянт пред 2.5 тдс или 4.6
        Аз бих взел 4.0 бензин и бих сложил газ.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #19
          От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

          А с какво 4.0 литровия е повече от 4.6 литровия?

          Коментар


          • #20
            От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

            Виж подобно на твоето питане.


            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=176459

            Естествено, противно на мненията си купих рейнджа. "С история", "гледан". С нови възглавници и похарчени още много пари по него. И го продадох. На приятел, ама с кеф. И си купих СУВ с възможно най-твърдото конвенционално окачване. Че и лягах под него само да видя, да не би да е на въздух....
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #21
              От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

              Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
              А с какво 4.0 литровия е повече от 4.6 литровия?
              Отлепя ризите от блока. Следват ризи от Сливен.....................и с 1500 лв става чук.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #22
                От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                Адаш, остави Тея песни любовни. 4.0 литра и 4.6 са еднакви блокове дори всичките 4.6 са със син маркер от ултразвуковия контрол на отливките и би трябвало да не троши халумина зад ризата защото е по дебел. Ха сега де не е от термично натоварване а си е до късмет и проблемните бройки спрямо произведените са доволно малък процент.

                Коментар


                • #23
                  От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                  Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                  А с какво 4.0 литровия е повече от 4.6 литровия?
                  Така съм чел в разни английски сайтове.
                  Най малкото е термично по разтоварен.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                    Всъщност всичко опира до късмет, не е термичния товар проблема защото тогава ГЕМС моторите щяха да са още по здрави заради работната им температура, но уви еднакво срещани са случаите и при тях и при мотроник версиите. Проблема си го виждат още 89-та. Но си траят и вместо да си го решат с топхат ризи, почват с глупостите поне при 4.0 и 4.6 двигателите ризите на се движат . Диванетата просто решават че с контрол на качеството ще решат проблем, който ТВР си го решават веднага с промяна на типа ризи.

                    Като цяло двигателя има по сериозен проблем и той произлиза от съвременните масла. Разпределителния вал и хидравликата са пътници в 90% от случаите.
                    А в частност при П38 механичните проблеми са значително по-малко от електрическите.


                    Коментар


                    • #25
                      От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                      Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                      Всъщност всичко опира до късмет, не е термичния товар проблема защото тогава ГЕМС моторите щяха да са още по здрави заради работната им температура, но уви еднакво срещани са случаите и при тях и при мотроник версиите. Проблема си го виждат още 89-та. Но си траят и вместо да си го решат с топхат ризи, почват с глупостите поне при 4.0 и 4.6 двигателите ризите на се движат . Диванетата просто решават че с контрол на качеството ще решат проблем, който ТВР си го решават веднага с промяна на типа ризи.

                      Като цяло двигателя има по сериозен проблем и той произлиза от съвременните масла. Разпределителния вал и хидравликата са пътници в 90% от случаите.
                      А в частност при П38 механичните проблеми са значително по-малко от електрическите.
                      С какво масло трябва да се кара?
                      Аз слагах някаква екзотика по спецификации на форд а сега ГМ 10в40
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                        Първоначално публикуван от Николай Диянов Преглед на мнение
                        се започва едно безкрайно ходене по мъките, което мисля да си го спестя.
                        Попрочети още из форума, и за други марки и модели също. Мисля, че при анализа на информацията, ходенето по мъките все пак ще вземе превес в крайния извод. Което може и да не те притеснява докрай, ако не държиш на условие за безпроблемна всекидневна експлоатация, без туча да те занимава постоянно със себе си и да се превръща в бездънна яма.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #27
                          От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                          Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                          Адаш, остави Тея песни любовни. 4.0 литра и 4.6 са еднакви блокове дори всичките 4.6 са със син маркер от ултразвуковия контрол на отливките и би трябвало да не троши халумина зад ризата защото е по дебел. Ха сега де не е от термично натоварване а си е до късмет и проблемните бройки спрямо произведените са доволно малък процент.
                          Блоковете са еднакви от 3,5 до 4,6. Знам за 4 броя отлепени на 4,6, но за 4л. не съм чувал. Не вярвам да е до късмет.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            Блоковете са еднакви от 3,5 до 4,6. Знам за 4 броя отлепени на 4,6, но за 4л. не съм чувал. Не вярвам да е до късмет.
                            Не са еднакви..външно може да си приличат но не са еднакви. Могат да се разделят условно на 3 типа. Но ме напомни като се видим да ти дам едно книжле напрактика ползват над. 8 типа отливки и това само във версиите на Ленд Ровър.

                            П.С. да позная отлепените са били ГЕМС . Между другото в Русе има две 4.0 литрови отлепени. И са на П38

                            Коментар


                            • #29
                              От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                              Ха, нещо ново. Това за различните блокове живо ме интересува.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                Ха, нещо ново. Това за различните блокове живо ме интересува.
                                Различни са , 3.5 е с друг диаметър на буталата от 3.9
                                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X