Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

    Здравейте, колеги. Както подсказва заглавието на темата се чудя между двата джипа- П38 или ZJ. Уловката е, че се оглеждам за дизелови екземпляри, тъй като поради редица причини не ми се занимава с газифициране на бензинов джип ( включително и поради неприятен предходен опит с газови уредби и майстори ). Ще съм благодарен, ако споделите Вашето мнение коя от двете марки е за предпочитане- като надеждност на двигателя, електрониката, окачването и трансмисията. Запознат съм с дизеловия агрегат на Рейндж Ровър, но не особено с този на Черокито. Знам, че Jeep ZJ са с дизелов двигател на VM, но горе- долу дотам се изчерпват познанията ми. От тдс-а на БМВ, който се инвестира в РР, имам много позитивни впечатления от друг автомобил, който вече над 200 000км служи вярно в семейството. Ще ми бъде полезно, ако споделите и мнения за надеждността на електрониката. По чуждите форуми чета някои доста стряскащи мнения за РР. При Чероките сякаш не са толкова много ел. проблемите, поне съдейки по мненията на потребителите.

  • #2
    От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

    И двата автомобила са потенциално проблемни, ОСОБЕНО В ДИЗЕЛОВ вариант. Потърси алтернативи.

    Коментар


    • #3
      От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

      Абсолютно съгласен. За това и на двата коша цените им са такива.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

        За съжаление, струващ си покупката вариант на ZJ е бензинов 5.2 преди 1994-та година.

        П.П. За маняци може и бутиковия 5.9.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

          Общо взето на пазара няма алтернатива на 20 г. кочина. Или е изгнила, или счупена.

          Коментар


          • #6
            От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

            И все пак, ако държиш на тези 2 модела се огледай за бензинови на газ. Ако толкова държиш на дизел, то Терано 2,7 ТДИ би създавало най-малко главоболия.

            Имай в предвид, че тежат по 2 тона и са с челно съпротивление на трикрил гардероб. Това, че ТДС-а, и дори VM-а са добре за лек автомобил, не означава, че се държат по същия начин и предлагат същата дълговечност в тежък джип. Просто двигателите работят в по-утежнен режим през целият си живот. Съответно нерядко се случва да са прегрявани в миналото и да създават редовни и скъпи проблеми. Говорим за 20 годишни бангии все пак.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

              В моя случай нещата са малко или много и чисто субективни- харесва ми усещането от тези машини. Честно казано, на пазара много алтернативи действително липсват. Чета, че 4.0 и 4.6 бензиновите на РР са доста проблемни. Честно казано, предпочитам дизела на РР, най- малкото защото знам какво да очаквам от него ( единствено се явява слабичък за това купе, но не търся скорост и бързина ). Има нелоши екземпляри с десен волан, но това е опция, която си мисля, че не е добра. Въпросните дизели на ВМ изцяло безнадеждни ли са, или просто трябва да намеря по- поддържан екземпляр и няма да имам проблем? Въобще не ми се занимава с газ, защото ако уредбата или настройките не се нацелят, се започва едно безкрайно ходене по мъките, което мисля да си го спестя. Лошото е, че мисълта за Чероки или РР така ми се е загнездила в главата, че докато не намеря нещо читаво няма да се откажа.

              Коментар


              • #8
                От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                Има хубава тема за П38. Изчети я първо.
                И накратко в резюме такова животно се купува гледани поддържано и запазено на малко км. задължително със човек който го познава като модел и със работещо въздушно окачване. Двата ключа също са задължителни.. като цяло подвижни части за 4-5х.лв не ти трябват ако ще го имаш за нормална експлоатация.

                Коментар


                • #9
                  От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                  Погледни и тук: ZJ или Classic
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                    Поразчетох се в темите за П38 из форума и в общи линии все повече клоня именно към РР. Не са толкова страшни нещата- поне на пръв поглед. Гледайки обявите из сайтовете, това което ме притеснява е, че повечето са на пружини. И след като веднъж е "изкормена" системата за въздушното окачване, то ми се струва, че трудничко ще я възстановя. Има ли особени негативи от това, че джипът е на пружини- опасност за окачването или проблеми при сработването на 4x4 системата? Ясно е, че се губи комфорта и предполагам част от стабилността при определени условия. Иначе поддръжката на английски автомобил не ми е чужда и съм им свикнал на особеностите и странния дефицит на някои части в България.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                      Не всичко на 20г е бангия, изгнила или счупена.
                      Но тези които не са бангии са и на други цени...

                      Първоначално публикуван от Николай Диянов Преглед на мнение
                      Поразчетох се в темите за П38 из форума и в общи линии все повече клоня именно към РР. Не са толкова страшни нещата- поне на пръв поглед. Гледайки обявите из сайтовете, това което ме притеснява е, че повечето са на пружини. И след като веднъж е "изкормена" системата за въздушното окачване, то ми се струва, че трудничко ще я възстановя. Има ли особени негативи от това, че джипът е на пружини- опасност за окачването или проблеми при сработването на 4x4 системата? Ясно е, че се губи комфорта и предполагам част от стабилността при определени условия. Иначе поддръжката на английски автомобил не ми е чужда и съм им свикнал на особеностите и странния дефицит на някои части в България.
                      Вие ще сте единственият тук и наоколо който иска да връща въздушно окачване на Ленд/ Рейндж Ровър от тези поколения, след като е било отстранено. Относно дефицит на части за тази марка, сте в силна заблуда. Части (нова и втора употреба) има колкото и за Пасат, тоест достатъчно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                        Чара на П38цата е точно въздушното. Без него и "малкия" централен компютър наречен BECM, си е едно Дискавъри. А предвид цената на частите последните 4-5 години за въздушното окачване Рейндж на пружини доста често говори за стила на поддръжката му от предни собственици. Силно препоръчвам да е след фейслифта 99+, имай предвид че по обяви има доста които лъжат за годината.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                          Благодаря за насоките, колеги. Другата седмица съм в отпуск и си мисля да се впусна в търсене ( не че обявите с читави екземпляри са много ). Бихте ли препоръчали сервиз в София или Пловдив ( тъй като ще търся коли около тези два града ), където може да се извърши преглед на джипа, преди покупката.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                            Карам Р38 от 2008 активно, преди това беше на шефа ми а той го извади от магазина нов, от 2000г насам ми е в ръчичките и знам как е потдържан и колко е гледан, и го взех защото знам какво взимам. Взех го да дърпам с него а и живея преди гората и смея да твърдя, че му скъсах задника от всякъде. Но съм се грижил за него като очите си. Пали на 1/4 оборот и зиме и лете, технически е без забележка, освен външния вид, който е трагичен, няма лак, одран е на поне 3 места дълбоко и е целия в деруги от дърветата...няма Грам Ръжда никъде. Защо го пиша това, защото го обяснявам това на 3ма авера преди да си купят такива ама те не слушат и си купиха и сега имат Гобници или дето викаше колегата, имат части за 4000лв. Много внимателно с тоя избор, защото като погледнеш цената на колата като нова, си е била за доста богати хора, който едни 10к лв за ремонт не биха ги притеснили, и от там тръгваш да разсъждаваш. Не на последно място, няма кой да ги прави тук, освен Боби Гъзо, дето вече и той не ги прави, и ще идеш на вариант, да ставаш самоук майстор в двора, което не е лошо стига да ти се занимава. Чети внимателно в подрадела и гледай още по внимателно. А ако се насочиш към нещо с по малко елекктроника няма да сгрешиш
                            успех
                            RR P38
                            LZ3XA

                            Коментар


                            • #15
                              От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                              Р38 е за предпочитане от ZJ , и двата модела са с малък дизелов мотор , но поне откъм резервни части и консумативи , при Р38 ги има и са леснодостъпни . Окачването на Гранда е доста "нежно" което в комбинация с слабичките мостове си е евентуален проблем . При Рейнджа положението е по добро , но все пак си остава 20 годишна кола ... Споменал си ел проблемите - дано не ти се налага да бърникаш ел инсталация на Гранд Чероки със неговите понякога странни "американски" решения ...
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X