Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

    Първоначално публикуван от Кристиян Костадинов Преглед на мнение
    АБС помпата е много много пари, проблема е главно в АБС аукмулатора (топката) 260лв с доставката, сега както паунда е 2лв ще е по малко, аз купувах на 2,40лв. Тества се като дадеш на контакт, изчакваш да спре да бръмчи АБС помпата и помпиш педала на спирачките, казват че на 8/9/10напомпване трябва да се включи помпата.

    Ще обикаляш много за Р38, аз преди 6/7години обикалях 2 години за читав.
    И аз прочетох, че даже е добре акумулатора да се смени превантивно, ако няма информация от предишния собственик да е подменян. Помпата всъщност изгаряла от некоректното функциониране на акумулатора. Видях, че в сайта britishparts с доставката ще е около 200 лв., така че не е нещо фатално. Иначе, така както е тръгнало и аз ще си пообикалям. Доста се надявам все пак до идването на зимните месеци да успея да се похваля с придобивка.

    Коментар


    • #47
      От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

      В Р38 първоначалните разходи са
      - Верги в раздатката беше 240паунда
      - Виско муфа в раздатката, 300паунда или резиклиране 350лв
      - АБС акумулатор 100паунда
      - Възглавници, след повече 15години се предполага че са сменени скоро, НО ако не са 200паунда
      - карета на кардана, имат навика да разбиват на прадния кардан каретата, къде заради муфа, къде заради ъгъл
      - мотора ти е познат и си знаеш водна помпа и промиване

      Всичко изброено се проверява с едно тестово каране и с полягване под него.

      Коментар


      • #48
        От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

        Е ако раздатката е за чак такъв ремонт, значи колата е доста покарана. Borg Warner е доста държелив по принцип.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #49
          От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

          Не знам, моя беше на 185 000 като го взех, в мотопфое като изкараха данните уш идваха нещата, а веригата тракаше. А е ТДСов мъртвец. Знам за още 3/4 р38 с тракащи вериги и чупеще кутии заради верига.

          Коментар


          • #50
            От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

            Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
            ......бягай от ВСЕКИ Р38 който е ......... на повече от 200к.км
            Е то има ли на по 17 - 22 години дето да са на под 200х.км, предполагам че има на под 450х.км. Изобщо автомобили.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #51
              От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

              Колкото и странно да ти се струва има и то не малко
              Бедата е че са навън и на цена от 5 евра нагоре. По дефиниция повечето са бензинови.
              Тези новия внос в БГ не ги коментирам....

              Коментар


              • #52
                От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                Малко да обновя темата. Поразгледах немалко П38- ци и повечето бяха в нека кажем, не особено завидно състояние. Харесах една, която беше в сравнително добро вънщно и вътрешно състояние, но по таблото светеха лампичките за АБС и ръчната. Съвсем случайно обаче, се натъкнах на почти перфектно в интериорно и екстериорно отношение П38, фейслифт- проблемът е, че е с десен волан и с 4,6 мотора. Замислих се сериозно дали не го взема, но за този 4.6 мотор прочетох доста страшни истории. Какво трябва да гледам и слушам по този мотор, поне при първоначален оглед?

                Коментар


                • #53
                  От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                  Първоначално публикуван от Николай Диянов Преглед на мнение
                  Малко да обновя темата. Поразгледах немалко П38- ци и повечето бяха в нека кажем, не особено завидно състояние. Харесах една, която беше в сравнително добро вънщно и вътрешно състояние, но по таблото светеха лампичките за АБС и ръчната. Съвсем случайно обаче, се натъкнах на почти перфектно в интериорно и екстериорно отношение П38, фейслифт- проблемът е, че е с десен волан и с 4,6 мотора. Замислих се сериозно дали не го взема, но за този 4.6 мотор прочетох доста страшни истории. Какво трябва да гледам и слушам по този мотор, поне при първоначален оглед?
                  Не вземай десен волан!!!
                  Ще се видиш в чудо в един момент.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                    Ако не те притеснява десния волан, 4,6 е истинския Range Rover P38.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #55
                      От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

                      Колеги, тези дни попаднах на наистина запазен РР, което всъщност ме изненадва доста на този етап от търсенето ми. Два са проблемите, които бяха видими при огледа. Климатикът не духаше студен въздух. Компресорът се включваше, но от въздуховодите излизаше топъл въздух. На дисплея на климатроника нямаше символ с отворена книга, като по думите на собственика има нужда само от фреон. Второто по- сериозно проблемче бе, че на таблото не изгасваха символите за АБС и тракшън контрол. Собственикът казва, че това е само дефектирал датчик. Аз се съмнявам дали не е тръгнала АБС помпата. Възможно ли е да е заминала помпата или тази сигнализация е само за датчик? Моля препоръчайте човек, при когото да оставя автомобила за преглед. Имам няколко познати, но нито един от тях не е особено запознат с РР и не ми се рискува. Благодаря.
                      По отношение на молбата ми за препоръка на човек, който да прегледа джипа, то пропуснах да поясня, че ми е необходим специалист в Пловдив.
                      Последно редактирано от Николай Диянов; 21-09-17, 16:45.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X