Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати 41 до 55 от 55

Тема: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

bullet_pk е офлайн
    Павлин Кръстев
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    Пловдив
    Публикации
    1,956
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране От: Range Rover P38 или Grand Cherokee ZJ

Цитат Мнение на Николай Диянов Преглед на публикациите
    Тези дни имах малко време и реших първо да отметна автокъщите ( по- точно Горубляне ). С една дума- мъка. Имаше един РР, който изглеждаше добре на снимките в един известен сайт за автотърговия, но на живо нещата бяха доста по- различни. Дори и да успея да преживея тапицерията на тавана, която е "позакрепена" с габърчета ( не се шегувам ) и не дотам равномерната работа на двигателя, то HEVAC системата не работеше. По думите на продавача е дреболия, но разбира се при РР почти нищо не е отстранимо за "жълти стотинки". Търсенето продължава, вече от частни лица. Намислил съм да видя един РР в Пазарджик, който ми се струва е на колега от форума. Иначе ТДС двигателя не ме плаши, знам му и кътните зъби. Вкъщи още си търкаляме едно е39 ТДС, което вече е към 400 000 км. и честно казано ми се струва, че още доста ще измине без проблем ( чукам на дърво ).
    Приготви се за дълго търсене с много обикаляне и много разочарования. Трудно се намира запазена джипка. Джамбазите лъжат много. Читавите бройки изчезват буквално за 1-2 дена от пускането на обявата. Така, че иска дебнене, парите в джоба и взимаш, като излезне читаво

Място
    Велико Търново / London
    Публикации
    317
    Точки (при гласуване)
    7

Хахаха добре дошъл...
    Във прав текст когато си търсех точно П38 в бг нямаше един който да беше на пазара и да ставаше за нещо а гледах и най-скъпият който беше по спомен към 12к.

Съвета ми е гледай навънка.
    И ЗАБРАВИ ЗА ЕВТИН РЕМОНТ ПО ЕЛЕКТРИЧКАТА НА РЕЙНДЖА. HEVAка е евтин да.... 200 паунда за 3 моторчета
    Тавана не е болка тъпото е когато някой е спестил 150лв за да го тапицира, това говори достатъчно. И пак ще ти кажа освен ако не си ентусиаст със познания и свободно време бягай от ВСЕКИ Р38 който е без доказана сервизна история на повече от 200к.км и е произведен преди 2000та година. Ако няма два ключа основни и два без дистанционно.... И те такива работи.

Въздушното окачване е евтино 4 възглавници 500лв. това за оригинални дънлоп. Компресора и клапанния блок за 150лв ще ги съживиш. Но помпата на спирачките.... не искаш да знаеш колко струва. Климатроник вече ти казах но не искаш да знаеш как се сменят. И БЕЦМ-ма много безпроблемен модул докато не корозират от влага някоя и друга букса.

Аааа и да стане картинката пълна това се чете САМО със специализирана Електроника за него и във не всяко ФотоМое са останали живи такива....

Надявам се че картинката ти е ясна. Като цяло много безпроблемно железа и малко по проблемна Електроника заради възрастта.
    Всичко е добре документирано и описано но ставаш ентусиаст механик/електричар.

Място
    София/ Пловдив
    Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

За въпросната помпа- има ли сигурен начин да се провери дали работи? За цената й съм горе долу запознат- категорично не ми се иска точно това да сменям. Не че електрическите проблеми са много лесни за разрешаване. Повечето РР, обявени за продан в България са на пружини ( което не ме притеснява особено, стига да е читаво преработено ). И разбира се гледам като я купувам на дисплея на климатика да не се появява символ с отворена книга

Място
    Варна
    Публикации
    113
    Точки (при гласуване)
    6

АБС помпата е много много пари, проблема е главно в АБС аукмулатора (топката) 260лв с доставката, сега както паунда е 2лв ще е по малко, аз купувах на 2,40лв. Тества се като дадеш на контакт, изчакваш да спре да бръмчи АБС помпата и помпиш педала на спирачките, казват че на 8/9/10напомпване трябва да се включи помпата.

Ще обикаляш много за Р38, аз преди 6/7години обикалях 2 години за читав.

Място
    Велико Търново / London
    Публикации
    317
    Точки (при гласуване)
    7

То проблема не е самата помпа, тя си е ОК, но когато акумулатора си замине тя почва да работи на всяко натискане. И индивида нищо не разбира докато не и съкрати живота около 10 пъти.

Място
    София/ Пловдив
    Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Кристиян Костадинов Преглед на публикациите
    АБС помпата е много много пари, проблема е главно в АБС аукмулатора (топката) 260лв с доставката, сега както паунда е 2лв ще е по малко, аз купувах на 2,40лв. Тества се като дадеш на контакт, изчакваш да спре да бръмчи АБС помпата и помпиш педала на спирачките, казват че на 8/9/10напомпване трябва да се включи помпата.

Ще обикаляш много за Р38, аз преди 6/7години обикалях 2 години за читав.
    И аз прочетох, че даже е добре акумулатора да се смени превантивно, ако няма информация от предишния собственик да е подменян. Помпата всъщност изгаряла от некоректното функциониране на акумулатора. Видях, че в сайта britishparts с доставката ще е около 200 лв., така че не е нещо фатално. Иначе, така както е тръгнало и аз ще си пообикалям. Доста се надявам все пак до идването на зимните месеци да успея да се похваля с придобивка.

Място
    Варна
    Публикации
    113
    Точки (при гласуване)
    6

В Р38 първоначалните разходи са
    - Верги в раздатката беше 240паунда
    - Виско муфа в раздатката, 300паунда или резиклиране 350лв
    - АБС акумулатор 100паунда
    - Възглавници, след повече 15години се предполага че са сменени скоро, НО ако не са 200паунда
    - карета на кардана, имат навика да разбиват на прадния кардан каретата, къде заради муфа, къде заради ъгъл
    - мотора ти е познат и си знаеш водна помпа и промиване

Всичко изброено се проверява с едно тестово каране и с полягване под него.

Място
    Пловдив
    Публикации
    2,675
    Точки (при гласуване)
    23

Е ако раздатката е за чак такъв ремонт, значи колата е доста покарана. Borg Warner е доста държелив по принцип.

Място
    Варна
    Публикации
    113
    Точки (при гласуване)
    6

Не знам, моя беше на 185 000 като го взех, в мотопфое като изкараха данните уш идваха нещата, а веригата тракаше. А е ТДСов мъртвец. Знам за още 3/4 р38 с тракащи вериги и чупеще кутии заради верига.

Публикации
    6,759
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на manta2005 Преглед на публикациите
    ......бягай от ВСЕКИ Р38 който е ......... на повече от 200к.км
    Е то има ли на по 17 - 22 години дето да са на под 200х.км, предполагам че има на под 450х.км. Изобщо автомобили.
    Соберите девять женщин, но за месяц они одного малыша не родят. Должен пройти определенный природой срок.

Българина страда от някои страхове - да не настине и да не се мине

Място
    Велико Търново / London
    Публикации
    317
    Точки (при гласуване)
    7

Колкото и странно да ти се струва има и то не малко
    Бедата е че са навън и на цена от 5 евра нагоре. По дефиниция повечето са бензинови.
    Тези новия внос в БГ не ги коментирам....

Място
    София/ Пловдив
    Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

Малко да обновя темата. Поразгледах немалко П38- ци и повечето бяха в нека кажем, не особено завидно състояние. Харесах една, която беше в сравнително добро вънщно и вътрешно състояние, но по таблото светеха лампичките за АБС и ръчната. Съвсем случайно обаче, се натъкнах на почти перфектно в интериорно и екстериорно отношение П38, фейслифт- проблемът е, че е с десен волан и с 4,6 мотора. Замислих се сериозно дали не го взема, но за този 4.6 мотор прочетох доста страшни истории. Какво трябва да гледам и слушам по този мотор, поне при първоначален оглед?

Място
    Варна
    Публикации
    1,575
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на Николай Диянов Преглед на публикациите
    Малко да обновя темата. Поразгледах немалко П38- ци и повечето бяха в нека кажем, не особено завидно състояние. Харесах една, която беше в сравнително добро вънщно и вътрешно състояние, но по таблото светеха лампичките за АБС и ръчната. Съвсем случайно обаче, се натъкнах на почти перфектно в интериорно и екстериорно отношение П38, фейслифт- проблемът е, че е с десен волан и с 4,6 мотора. Замислих се сериозно дали не го взема, но за този 4.6 мотор прочетох доста страшни истории. Какво трябва да гледам и слушам по този мотор, поне при първоначален оглед?
    Не вземай десен волан!!!
    Ще се видиш в чудо в един момент.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Място
    Пловдив
    Публикации
    2,675
    Точки (при гласуване)
    23

Ако не те притеснява десния волан, 4,6 е истинския Range Rover P38.

Място
    София/ Пловдив
    Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

Колеги, тези дни попаднах на наистина запазен РР, което всъщност ме изненадва доста на този етап от търсенето ми. Два са проблемите, които бяха видими при огледа. Климатикът не духаше студен въздух. Компресорът се включваше, но от въздуховодите излизаше топъл въздух. На дисплея на климатроника нямаше символ с отворена книга, като по думите на собственика има нужда само от фреон. Второто по- сериозно проблемче бе, че на таблото не изгасваха символите за АБС и тракшън контрол. Собственикът казва, че това е само дефектирал датчик. Аз се съмнявам дали не е тръгнала АБС помпата. Възможно ли е да е заминала помпата или тази сигнализация е само за датчик? Моля препоръчайте човек, при когото да оставя автомобила за преглед. Имам няколко познати, но нито един от тях не е особено запознат с РР и не ми се рискува. Благодаря.
    По отношение на молбата ми за препоръка на човек, който да прегледа джипа, то пропуснах да поясня, че ми е необходим специалист в Пловдив.
    Последно редактиран от Николай Диянов ; 21-09-17 в 16:45

Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Сходни теми

1. Land rover Range Rover P38, 4.6 vs Jeep Grand Cherokee WJ- 4.7
    От edoors във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 105
    Последно мнение: 08-09-17, 15:54
  2. Grand Cherokee WJ 4.7 или Range Rover P 38 4.6
    От Сергей Янков във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 31
    Последно мнение: 19-09-11, 23:10
  3. Моля за съвет - Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI или Land Rover Range Rover Vogue 4.4 V8
    От Жеко Жеков във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 40
    Последно мнение: 25-08-11, 18:27
  4. grand cherokee 2.7 crd или range rover 2.5 tds
    От filipof във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 10
    Последно мнение: 23-02-09, 20:38

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •