Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

    Здравейте Колеги. От извесно време забелязах, че на тихи обороти понякога двигателя претриса, след което отново се стабилизира за известно време до следващото претрисане. От начоло си мислих, че това е от включването и изключването на компресора на климатика, но вече на няколко пъти дори угасва двигателя. Слет като се допитах и закачихме диагностика се почвиха ето тези грешки. "Зарадваха" ме че работата отива на помпа, но се надявам да е нещо по-безболезнено. Колата е на 285 000 км и помпата е правена преди около 45 000. Може ли за толкова малко километри отново да се скапе и какви са вероятностите според вас да се размина с нещо безобидно?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:step0000.jpg
Прегледи:1
Размер:105.3 КБ
ID:6137181
    Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

  • #2
    От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

    Не се надявай на нещо безобидно. За съжаление.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

      С какво ги четете тия грешки?
      Защото 31, 52 и 51 са абсолютно не-понятни според сервизното ръководство!?
      41 е ел. магнитен клапан за управление на дроселовата клапа!?

      Коментар


      • #4
        От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

        Незнам с какъв софтуер ги прочете. Ходих при майстор който се занимава с диагностика. Влезе в колата с едно таблетче и след 2-3 минути ми показа екрана. Направих му снимка и това е.
        Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

        Коментар


        • #5
          От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

          Тая диагностика е компрометирана, според мен.

          Коментар


          • #6
            От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

            Това се появи много внезапно, имам чувството, че зачестява проблема със всеки ден и час. Мисля да спра да карам колата. Възможно ли е да са дюзи?
            Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

            Коментар


            • #7
              От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

              Не са дюзи.
              Направи читава диагностика в Бош сервиз.

              Коментар


              • #8
                От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

                Първоначално публикуван от bourbonman Преглед на мнение
                Здравейте Колеги. От извесно време забелязах, че на тихи обороти понякога двигателя претриса, след което отново се стабилизира за известно време до следващото претрисане. От начоло си мислих, че това е от включването и изключването на компресора на климатика, но вече на няколко пъти дори угасва двигателя. Слет като се допитах и закачихме диагностика се почвиха ето тези грешки. "Зарадваха" ме че работата отива на помпа, но се надявам да е нещо по-безболезнено. Колата е на 285 000 км и помпата е правена преди около 45 000. Може ли за толкова малко километри отново да се скапе и какви са вероятностите според вас да се размина с нещо безобидно?[ATTACH=CONFIG]928487[/ATTACH]
                31 и 52 са "сдандартни" грешки,51 излиза когато е затапен или има проблем с ЕГР-ра. Проверете вакуумите. Как пали джипа,когато е загрял? Ведната или трябва да върти стартера по-дълго време ?

                Коментар


                • #9
                  От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

                  Пали безотказно на половин оборот и зиме и лете, топъл и студен. Утре ще направя клипче за да се види и чуе до колкото е възможно. ЕГР-а го затапих преди години...
                  Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

                  Коментар


                  • #10
                    От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

                    ...джипа с каква ск. кутия е? Автомат или ръчна?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

                      Автоматична
                      Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

                      Коментар


                      • #12
                        От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

                        Първоначално публикуван от bourbonman Преглед на мнение
                        Пали безотказно на половин оборот и зиме и лете, топъл и студен. Утре ще направя клипче за да се види и чуе до колкото е възможно. ЕГР-а го затапих преди години...
                        Според мен проблема не е в помпата. Вакуумния клапан за управление на дросела е под акомулатора ( гр 41 ).

                        Коментар


                        • #13
                          От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

                          А докато претриса мерише ли на неизгоряла нафта.100% не е от помпата

                          Коментар


                          • #14
                            От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

                            Здравейте колеги. Днес ходих до "Бош Сервис" оторизиран и ми казаха, че на моята кола неможели да се свържат с двигателя, защото преди няколко дни се опитвали със същата, но нестанало. Поне бяха честни хората и вобще не ме закачиха да ми вземат излишно парите. Другото което искам да отговоря на колегата е, че като че ли на тихи обороти като поработи и отзад до ауспоха леко се замъглява синкаво и ми се струва, че наистина намирисва на изгоряла нафта. Това което реших да направя на своя глава е следното. Купих един литър Бардал и го налях в резервоара. Добавих и 1 литър двутактово масло. Сега покарах колата 20-тина километра и за добро ли или лошо, това претрисане изчезна. Незнамкакво да кажа, не смея да се зарадвам дори, но ще издухам резервоара да видим как ще се държи двигателя.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:step0000 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:126.7 КБ
ID:5765447Натиснете снимката за да я уголемите

Име:step0000 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:275.7 КБ
ID:5765448
                            Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

                            Коментар


                            • #15
                              От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

                              Коя година е тая тройка? Ранните са с вакуумно управление на клапата, по-късните (май след 2003) са с елекрическо.

                              п.п. Сега видях, че междувременно си качил снимки. С вакуумна клапа си. Дай малко повече подробности кога претриса и/или се опитва да гасне - топла/студена, с товар или без... Чека светва ли в някакъв момент или не.
                              Последно редактирано от stargazer; 30-08-17, 12:25.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X