Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

    2002 година е. Претриса на ниски обороти, забелязах я когато е топла, дори по светофарите докато чакам ми угасна на 2-3 пъти. На видео клиповете съм я заснел как пали студена, как върви по нагорнище, и как пали топла. Между другото до колкото успях да бръкна под левия акомулатор, успях да разкача 2 букси и ги напръсках с почистващ контактен спрей, но тези маркучета, ако ги рабутам, ще стане някакъв ужас. Те са хиляди ебати. Дори не съм сигурен, ако някой ги е вадил дали ги е подредил по същия начин...
    Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

    Коментар


    • #17
      От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

      Първоначално публикуван от bourbonman Преглед на мнение
      Дори не съм сигурен, ако някой ги е вадил дали ги е подредил по същия начин...
      Ето това е проблемът, вероятно.

      Тая клапа работи по следния начин:
      - долната мембрана е за гасене на двигателя - като изгасиш от ключа, електромагнитът ѝ сработва и клапата се затваря напълно.
      - горната мембрана е свързана с работата на ЕГР-а - само при загрял двигател и без товар, т.е. като пуснеш педала на газта, клапата се затваря, а ЕГР-ът се отваря. Лостчето на горната мембрана има ограничителен винт, който не позволява на клапата да се затвори докрай.
      Оттук следват няколко варианта за проблемът:
      1. Разменени маркучи - ако сложиш горния на долната мембрана. като загрее двигателя, клапата ще се затваря на 100% и ще гасне, поради липса на въздух.
      2. След затапването на ЕГР-а, остатъчния просвет, който се регулира с болтчето на горната мембрана, е станал недостатъчен -> трябва да се регулира.
      3. Постановката от т.2, но отворът е достатъчен за нормална работа с чист въздушен филтър, обаче когато и пропускливостта на филтъра намалее, проблемът се проявява. Важи и при друга рестрикция на въздушните пътища, не само от филтъра.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #18
        От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

        Ами сега понеже не ми дава мира, трябва да търся схема на вакуумите и да се опитам да ги проследя дали всичко е на ред. Що се отнася до реглажа на клапата да рзбирам, че трябва малко да я отворя за да може да засмуква достатъчно въздух на тихи обороти. Другият вариант е да търся кола като моята, от която да гледам вакуумите. На П-4 същата ли се схемата, защото имам приятел с такова?
        Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

        Коментар


        • #19
          От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

          В горния край на маркучите е лесно, дори и само по дължината може да се разбере кой закъде е, а имат и цветова кодировка, само че не помня точно как беше - някой друг трябва да каже. Ако са разместени обаче долу при клапаните е тъмна Индия - схема съм търсил безуспешно много пъти, а целия блок, заедно с маркучите се води една резервна част и идва в готов вид. П4 няма изобщо такива вакууми.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #20
            От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
            В горния край на маркучите е лесно, дори и само по дължината може да се разбере кой закъде е, а имат и цветова кодировка, само че не помня точно как беше - някой друг трябва да каже. Ако са разместени обаче долу при клапаните е тъмна Индия - схема съм търсил безуспешно много пъти, а целия блок, заедно с маркучите се води една резервна част и идва в готов вид. П4 няма изобщо такива вакууми.
            Имам снимки,но не знам как да ги пусна. Ако някой се интересува да даде вайбар ще му ги изпратя. Според мен няма как маркучите да се разменят сами, или има факти,които не знаем.

            Коментар


            • #21
              От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

              Пусни ми снимките 0899184108. Благодаря
              Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

              Коментар


              • #22
                От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

                На снимката от диагностиката се вижда,че май програмката е за Pajero V31 - нашите /поне моето/ е V78. Успех с ремонта

                Коментар


                • #23
                  Имам същото Паджеро и същия проблем.Като включа на директна и задна при натисната спирачка претриса,но не го прави постоянно ,ако някой има нещо в предвид да каже.гледам колегата пише, че е затапил АГР аз мислех ,че е от него сега съм поръчал кит ламарини да го затапа. 31 CAN COMM.
                  52 VGT CONT.PRS.
                  51 EGR POS.SNSR

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X