Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 22

Тема: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

Място
    Шумен
    Публикации
    38
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

Здравейте Колеги. От извесно време забелязах, че на тихи обороти понякога двигателя претриса, след което отново се стабилизира за известно време до следващото претрисане. От начоло си мислих, че това е от включването и изключването на компресора на климатика, но вече на няколко пъти дори угасва двигателя. Слет като се допитах и закачихме диагностика се почвиха ето тези грешки. "Зарадваха" ме че работата отива на помпа, но се надявам да е нещо по-безболезнено. Колата е на 285 000 км и помпата е правена преди около 45 000. Може ли за толкова малко километри отново да се скапе и какви са вероятностите според вас да се размина с нещо безобидно?Име:  step0000.jpg
Прегледи: 291
Размер:  105.3 Кб
    Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

Място
    София
    Публикации
    3,221
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране От: Pajero III - 3.2 DID претриса двигателя

Не се надявай на нещо безобидно. За съжаление.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

Място
    София
    Публикации
    6,872
    Точки (при гласуване)
    21

С какво ги четете тия грешки?
    Защото 31, 52 и 51 са абсолютно не-понятни според сервизното ръководство!?
    41 е ел. магнитен клапан за управление на дроселовата клапа!?

Място
    Шумен
    Публикации
    38
    Точки (при гласуване)
    7

Незнам с какъв софтуер ги прочете. Ходих при майстор който се занимава с диагностика. Влезе в колата с едно таблетче и след 2-3 минути ми показа екрана. Направих му снимка и това е.

Място
    София
    Публикации
    6,872
    Точки (при гласуване)
    21

Тая диагностика е компрометирана, според мен.

Място
    Шумен
    Публикации
    38
    Точки (при гласуване)
    7

Това се появи много внезапно, имам чувството, че зачестява проблема със всеки ден и час. Мисля да спра да карам колата. Възможно ли е да са дюзи?

Място
    София
    Публикации
    6,872
    Точки (при гласуване)
    21

Не са дюзи.
    Направи читава диагностика в Бош сервиз.

Място
    Г.Оряховица
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на bourbonman Преглед на публикациите
    Здравейте Колеги. От извесно време забелязах, че на тихи обороти понякога двигателя претриса, след което отново се стабилизира за известно време до следващото претрисане. От начоло си мислих, че това е от включването и изключването на компресора на климатика, но вече на няколко пъти дори угасва двигателя. Слет като се допитах и закачихме диагностика се почвиха ето тези грешки. "Зарадваха" ме че работата отива на помпа, но се надявам да е нещо по-безболезнено. Колата е на 285 000 км и помпата е правена преди около 45 000. Може ли за толкова малко километри отново да се скапе и какви са вероятностите според вас да се размина с нещо безобидно?Име:  step0000.jpg
Прегледи: 291
Размер:  105.3 Кб
    31 и 52 са "сдандартни" грешки,51 излиза когато е затапен или има проблем с ЕГР-ра. Проверете вакуумите. Как пали джипа,когато е загрял? Ведната или трябва да върти стартера по-дълго време ?

Място
    Шумен
    Публикации
    38
    Точки (при гласуване)
    7

Пали безотказно на половин оборот и зиме и лете, топъл и студен. Утре ще направя клипче за да се види и чуе до колкото е възможно. ЕГР-а го затапих преди години...

Публикации
    244
    Точки (при гласуване)
    11

...джипа с каква ск. кутия е? Автомат или ръчна?

Място
    Шумен
    Публикации
    38
    Точки (при гласуване)
    7

Автоматична

Място
    Г.Оряховица
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    5

Пали безотказно на половин оборот и зиме и лете, топъл и студен. Утре ще направя клипче за да се види и чуе до колкото е възможно. ЕГР-а го затапих преди години...
    Според мен проблема не е в помпата. Вакуумния клапан за управление на дросела е под акомулатора ( гр 41 ).

Място
    Самоков
    Публикации
    424
    Точки (при гласуване)
    8

А докато претриса мерише ли на неизгоряла нафта.100% не е от помпата

Място
    Шумен
    Публикации
    38
    Точки (при гласуване)
    7

Здравейте колеги. Днес ходих до "Бош Сервис" оторизиран и ми казаха, че на моята кола неможели да се свържат с двигателя, защото преди няколко дни се опитвали със същата, но нестанало. Поне бяха честни хората и вобще не ме закачиха да ми вземат излишно парите. Другото което искам да отговоря на колегата е, че като че ли на тихи обороти като поработи и отзад до ауспоха леко се замъглява синкаво и ми се струва, че наистина намирисва на изгоряла нафта. Това което реших да направя на своя глава е следното. Купих един литър Бардал и го налях в резервоара. Добавих и 1 литър двутактово масло. Сега покарах колата 20-тина километра и за добро ли или лошо, това претрисане изчезна. Незнамкакво да кажа, не смея да се зарадвам дори, но ще издухам резервоара да видим как ще се държи двигателя.Име:  step0000 (1).jpg
Прегледи: 185
Размер:  126.7 КбИме:  step0000 (2).jpg
Прегледи: 186
Размер:  275.7 Кб

stargazer е офлайн
    Димо Йорданов
    Старши участник | СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    2,952
    Точки (при гласуване)
    18

Коя година е тая тройка? Ранните са с вакуумно управление на клапата, по-късните (май след 2003) са с елекрическо.

п.п. Сега видях, че междувременно си качил снимки. С вакуумна клапа си. Дай малко повече подробности кога претриса и/или се опитва да гасне - топла/студена, с товар или без... Чека светва ли в някакъв момент или не.
    Последно редактиран от stargazer ; 30-08-17 в 12:25
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

Място
    Шумен
    Публикации
    38
    Точки (при гласуване)
    7

2002 година е. Претриса на ниски обороти, забелязах я когато е топла, дори по светофарите докато чакам ми угасна на 2-3 пъти. На видео клиповете съм я заснел как пали студена, как върви по нагорнище, и как пали топла. Между другото до колкото успях да бръкна под левия акомулатор, успях да разкача 2 букси и ги напръсках с почистващ контактен спрей, но тези маркучета, ако ги рабутам, ще стане някакъв ужас. Те са хиляди ебати. Дори не съм сигурен, ако някой ги е вадил дали ги е подредил по същия начин...

stargazer е офлайн
    Димо Йорданов
    Място
    София
    Публикации
    2,952
    Точки (при гласуване)
    18

Дори не съм сигурен, ако някой ги е вадил дали ги е подредил по същия начин...
    Ето това е проблемът, вероятно.

Тая клапа работи по следния начин:
    - долната мембрана е за гасене на двигателя - като изгасиш от ключа, електромагнитът ѝ сработва и клапата се затваря напълно.
    - горната мембрана е свързана с работата на ЕГР-а - само при загрял двигател и без товар, т.е. като пуснеш педала на газта, клапата се затваря, а ЕГР-ът се отваря. Лостчето на горната мембрана има ограничителен винт, който не позволява на клапата да се затвори докрай.
    Оттук следват няколко варианта за проблемът:
    1. Разменени маркучи - ако сложиш горния на долната мембрана. като загрее двигателя, клапата ще се затваря на 100% и ще гасне, поради липса на въздух.
    2. След затапването на ЕГР-а, остатъчния просвет, който се регулира с болтчето на горната мембрана, е станал недостатъчен -> трябва да се регулира.
    3. Постановката от т.2, но отворът е достатъчен за нормална работа с чист въздушен филтър, обаче когато и пропускливостта на филтъра намалее, проблемът се проявява. Важи и при друга рестрикция на въздушните пътища, не само от филтъра.

Място
    Шумен
    Публикации
    38
    Точки (при гласуване)
    7

Ами сега понеже не ми дава мира, трябва да търся схема на вакуумите и да се опитам да ги проследя дали всичко е на ред. Що се отнася до реглажа на клапата да рзбирам, че трябва малко да я отворя за да може да засмуква достатъчно въздух на тихи обороти. Другият вариант е да търся кола като моята, от която да гледам вакуумите. На П-4 същата ли се схемата, защото имам приятел с такова?

stargazer е офлайн
    Димо Йорданов
    Място
    София
    Публикации
    2,952
    Точки (при гласуване)
    18

В горния край на маркучите е лесно, дори и само по дължината може да се разбере кой закъде е, а имат и цветова кодировка, само че не помня точно как беше - някой друг трябва да каже. Ако са разместени обаче долу при клапаните е тъмна Индия - схема съм търсил безуспешно много пъти, а целия блок, заедно с маркучите се води една резервна част и идва в готов вид. П4 няма изобщо такива вакууми.

Място
    Г.Оряховица
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на stargazer Преглед на публикациите
    В горния край на маркучите е лесно, дори и само по дължината може да се разбере кой закъде е, а имат и цветова кодировка, само че не помня точно как беше - някой друг трябва да каже. Ако са разместени обаче долу при клапаните е тъмна Индия - схема съм търсил безуспешно много пъти, а целия блок, заедно с маркучите се води една резервна част и идва в готов вид. П4 няма изобщо такива вакууми.
    Имам снимки,но не знам как да ги пусна. Ако някой се интересува да даде вайбар ще му ги изпратя. Според мен няма как маркучите да се разменят сами, или има факти,които не знаем.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Дим от двигателя...
    От grand123 във форум Тунинг на двигатели
    Отговори: 12
    Последно мнение: 19-10-14, 12:54
  2. Отговори: 14
    Последно мнение: 21-12-11, 21:32
  3. Търся крик за Pajero Sport/Pajero
    От Joint022 във форум Архив
    Отговори: 2
    Последно мнение: 23-02-11, 16:38