Резултати 1 до 5 от 5

Тема: проблем газ-бензин

  1. #1
    Регистрация
    Jan 2011
    Място
    Силистра
    Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

    По подразбиране проблем газ-бензин

    Здравейте, колеги, от скоро имам газ на фронтерката А (газов инжекцион) двигател X20SE 1996г. Откакто го сложиха паленето на бензин е трудно: пали и аха да угасне и си вдига оборотите, а даже като е по-хладничко си и угася ( а като стане зима не ми се мисли, сигурно няма да има палене???!!!!). А преди газовата въпреки неработеща ланда сонда беше чакмак на каквато и да е температура.
    Казвам на майстора, а той ланадасондата не работи, едната дюза също, почисти си дроселовата клапа и стъпковото моторче. И така ланда сменена, проверих клапата и моторчето добре са (преди година чистени) моторчето за всеки случай пак го чистих. Сега остана само дюза да сменя (а дали е от това?) А пък на бензин да я подкарам студена -трудна работа трябва доста да я изфорсирам, че да тръгна иначе гасне, а като е топла пей.
    Помагайте, колеги!

  2. #2
    Регистрация
    Aug 2007
    Място
    Шумен
    Публикации
    1,670
    Точки (при гласуване)
    14

    По подразбиране От: проблем газ-бензин

    Наскоро приятел бори подобен проблем.
    1. Течащи дюзи. Остави я малко на бензин преди да я изгасиш и виж дали ще има проблем след това с паленето.
    2. Виж от къде е "+" на компютъра, че на тая дето я бориха оставаше "+" на дюзите и съответно оставаха отворени 1-2 секунди след гасене и пръскаха яко.
    Toyota Avensis 2.0 16V 128к.с., ГИ, 1998г.
    Телефон - в профила!

  3. #3
    Регистрация
    Jan 2011
    Място
    Силистра
    Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

    По подразбиране От: проблем газ-бензин

    Мерси колега за отговора. Май ще да е това: точка 1 два пъти пробвах - нормално пали. Но за следващото съм бос малко по-вече подробности ако може.

  4. #4
    Регистрация
    Aug 2007
    Място
    Шумен
    Публикации
    1,670
    Точки (при гласуване)
    14

    По подразбиране От: проблем газ-бензин

    Цитат Мнение на felsher Преглед на публикациите
    Мерси колега за отговора. Май ще да е това: точка 1 два пъти пробвах - нормално пали. Но за следващото съм бос малко по-вече подробности ако може.
    Те точка едно и две са свързани. С пробна лампа на мястото на дюзата - ако свети след като изгасиш - остава отворена. Ама ако остават отворени вече не мога да помагам, че не му разбирам.
    Toyota Avensis 2.0 16V 128к.с., ГИ, 1998г.
    Телефон - в профила!

  5. #5
    Аватара на Кольо
    Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Регистрация
    Aug 2007
    Публикации
    11,417
    Точки (при гласуване)
    35

    По подразбиране От: проблем газ-бензин

    Радеее, уж си еладжия.
    На мястото на дюзата се слага светодиод, а не лампа.
    Може да опука компотера на колата с лампата.
    Има ли желание-има и начин!

Сходни теми

  1. проблем с МЛ 320 бензин 99г
    От dobfil във форум MERCEDES
    Отговори: 5
    Последно мнение: 17-03-15, 08:41
  2. Проблем на бензин 3.0V6
    От Руди във форум NISSAN
    Отговори: 7
    Последно мнение: 28-02-12, 07:38
  3. Проблем на бензин
    От Savov във форум SUZUKI
    Отговори: 12
    Последно мнение: 26-12-09, 16:57
  4. Проблем на бензин
    От Камен Пецов във форум SUZUKI
    Отговори: 3
    Последно мнение: 25-08-08, 13:22

Правила за публикация

  • Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •