Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за машина 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за машина 4x4

    Здравейте, помагайте за избора ми на джип.Трябва ми кола за зимата предимно за сняг при градски условия и уикенда до вилата при леки наклони и сняг около 0,50 см.Бях се насочил към Nissan X-Trail T30 бензин фейслифт до 8000лв. но след прочетеното тук че '' паркетниците'' не могат да вървят даже по трева съм озадъчен.Предложете някой модел който да отговаря на моите изисквания за проходимост,комфорт,цена и градски удобен.Предварително благодаря.

  • #2
    От: Помощ за машина 4x4

    Паркетниците могат много работи и най-общо казано това което си намислил става.

    Другото са относителни работи. На мен градски удобен ми е УАЗ без врати и без брезент и лятно време така си се движа. И със същия УАЗ съм закъсвал на трева.

    От трева до трева има разлика.

    0.50см сняг преминава всяка кола. Ако си имал предвид 0.50м пак много зависи - може да минеш с лека кола, може да трябва верижна техника, зависи от снега.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за машина 4x4

      Първоначално публикуван от WWG Преглед на мнение
      Здравейте, помагайте за избора ми на джип.Трябва ми кола за зимата предимно за сняг при градски условия и уикенда до вилата при леки наклони и сняг около 0,50 см.Бях се насочил към Nissan X-Trail T30 бензин фейслифт до 8000лв. но след прочетеното тук че '' паркетниците'' не могат да вървят даже по трева съм озадъчен. ...
      Тези сантиметри сняг за нищо ги нямате. При 50 см сняг (освен ако не е много прясно навалял и пухкав) си трябва или камион, или верижна машина. А за описаната употреба работа трябва да свърши кое да е возило 4х4 с подходящи зимни гуми. Последното е много важно условие, тъй като при неспазването му дори и машини с всевъзможни джидажвки за повишаване на проходимостта имат навика да стоят на едно място и безпомощно да въртят колелата.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за машина 4x4

        Колега 50см сняг са сериозно препятствие особенно ако е мокър и натежал,надявам се да имаш впредвид 0,5см.
        Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за машина 4x4

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Тези сантиметри сняг за нищо ги нямате. При 50 см сняг (освен ако не е много прясно навалял и пухкав) си трябва или камион, или верижна машина. А за описаната употреба работа трябва да свърши кое да е возило 4х4 с подходящи зимни гуми. Последното е много важно условие, тъй като при неспазването му дори и машини с всевъзможни джидажвки за повишаване на проходимостта имат навика да стоят на едно място и безпомощно да въртят колелата.
          +1!Зависи от снега.Понякога минавам и бързо и бавно .Понякога се качвам върху снега и въртя и 4 тирите гуми ,разбира се с 4х4 много по лесно се излиза ,особено ако си с бавни.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за машина 4x4

            Екстрейла става за целта, с адекватни гуми...стига да не боксуваш един час на място, щото муфата не ги обича тия работи. Каквото и да е 4х4 с читави гуми става, ако не е с клирънс 7 см. Прочее, вадил съм Уазка, обута с каймани, от 10 см. сняг с Витара със зимни гуми на пет зими.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за машина 4x4

              Subaru.....
              VITARA, SAMURAI
              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
              RENAULT ESPACE QUADRA
              ...и едно сивикче за града...

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за машина 4x4

                Да и аз съм на мнениета на колегата Самурай, за Субару Форестер, но купувача му трябва да знае, че си харчи яко.
                Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за машина 4x4

                  Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                  Да и аз съм на мнениета на колегата Самурай, за Субару Форестер, но купувача му трябва да знае, че си харчи яко.
                  Колко харчи , 20-30 ?

                  Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за машина 4x4

                    Благодаря за мненията ви.Subaru Forester не е моята кола. След 2008г. ми харесва но не е по моят джоп

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за машина 4x4

                      Фронтера Б ДБ,бензин-газ.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за машина 4x4

                        Виж Фронтерата изглежда добре и с ръчни хъбове.Ще разуча за нея.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за машина 4x4

                          Май наистина трябва да разуча защото се изложих.Скоростите не са хъбове.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за машина 4x4

                            Е зелен си ,ма нищо!Успех!Хъбовете си приличат с кутиите само по нищо!��
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за машина 4x4

                              Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                              ... с Витара със зимни гуми на пет зими.
                              Еййй, това вицовете за нищо ги нЕмате. Всъщност, възможно е ако Витарата е стояла на сух асфалт.

                              П.П. За половин метров сняг си трябва повече от добре подготвена машина, независимо от гениалността на водача. Трябва да е с клиренс поне 40 сантима, за да не заприлича на булдозер.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X