Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ъпгрейд на спирачна система w460

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ъпгрейд на спирачна система w460

    Здравейте колеги, скоро ни предстои да засегнем по-сериозно и темата със спирачната система, затова искам да питам кой какви експерименти е правил, за да не откриваме топлата вода... След смяната на мотора, в момента колата е с двойно серво и се чувства разлика в спирането, но ме интересуват варианти за замяна и на предните и изобщо подмяна на задните барабани с апарати и дискове. Ако някой има опит по темата нека да сподели как стават нещата с възможно най-малко преправяния, как се слагат дискове и апарати на задния мост, където принципно няма такива. Чувал съм разни неща за смяна на предните апарати с такива от w140, които били по-големи като цяло, но с препработка разбира се... възможно ли е това? Отзад, спринтер, бус? И друг не малко важен въпрос, дали ще успее това серво, което е от E320 в момента, но е еднакво с това на Е430 например да напълни по-сериозни апарати или трябва да го сменим и него...

  • #2
    От: Ъпгрейд на спирачна система w460

    Ще пусна някоя снимка за да видиш при мен как е направено.Утре ще снимам и ще кача

    Коментар


    • #3
      От: Ъпгрейд на спирачна система w460

      Масово се ползват отзад апарати и дискове от Спринтер.Обаче нямат ръчна спирачка.Аз съм слагал дискове от Витара(разпробити на 5/130) с апарати от Рено мастър.Те са с вградена ръчна спирачка.За тази интервенция е нужен присъединителен фланец,който се изработва на лазер и фреца.Едоор-са да каже дали е бил доволен.
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        От: Ъпгрейд на спирачна система w460

        Явно се оказва, че не е чак толкова лесно... все пак е хубаво да има ръчна, понякога може и да послужи за нещо... ninja_1 имаш ли ги размерите или някакви напъствия как и къде да направим тия фланци, апаратите от рено мастър мисля, че са достъпни и с дисковете предполагм, че ще се справим... а отпред нещо? Да изчакаме и колегата, да видим какво е направил той

        Коментар


        • #5
          От: Ъпгрейд на спирачна система w460

          Забравих да снимам при мен преработката не е никак сложна.Дисковете са предни а апаратите са от няква Ланча и може да се сложи ръчна.Фланци нямам конзолите за апарата са заварени на моста

          Коментар


          • #6
            От: Ъпгрейд на спирачна система w460

            Това за отзад? Отпред не си пипал нищо, така ли? Ако се сетиш снимай да видим как е станало... щом е по-прост вариант трябва да се види...

            Коментар


            • #7
              От: Ъпгрейд на спирачна система w460

              Добър вечер! И аз мисля, да минавам на дискове отзад. Като мислех да ползвам донорство от 463, обаче се оказа, че търсят едни пари. В краен случай ако няма алтернатива, ще се придържам към 463. Аз също имам интерес към тази преработка. То като цяло, предните дискове за Г-то са няколко варианта по дебелина. Мисля бяха 16мм, 18мм и 20мм, като има разлика в накладките, там от разните бусове не влизаха и иска пилене, което само по себеси влияе лошо на феродото.

              Коментар


              • #8
                От: Ъпгрейд на спирачна система w460

                Въпроса е дали се търси ръчна спирачка или не.
                Без ръчна става елементарно и евтино.
                С ръчна малко по-скъпо.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Ъпгрейд на спирачна система w460

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Въпроса е дали се търси ръчна спирачка или не.
                  Четири години съм без ръчна, още минавам "метър" на прегледите. Едвали ще ми потрябва скоро време.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ъпгрейд на спирачна система w460

                    За минаване на преглед мен лично не ми е толкова важно, но има случай в които ръчната е много нужна.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ъпгрейд на спирачна система w460

                      Аз я ползвам доста често на джипа. На леките коли практически не.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ъпгрейд на спирачна система w460

                        То майната им на прегледите, чувал съм, че не е много хубаво за автоматика, понякога се налага да спреш на някоя по-наклонена улица, на стръмно място и е хубаво да я дръпнеш преди да сложиш на паркинг. Аз принципно я ползвам 1 път в годината с тая цел, но все пак е по-добре да я има... рядко ми се случва да спирам на големи наклони

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ъпгрейд на спирачна система w460

                          Touareg, Q7 и Porsche би трябвало да са 5х130, задни дискове или предни дискове от Touareg 5.0 няма ли да влезнат на Гегата без преработки? Също не съм наясно, дали има разлика в дисковете на по-малките мотори на туарега и 5.0 примерно... ако измислим и едни корави и сериозни спирачни апарати може и да станат нещата както трябва...

                          Макар, че като гледам по-добре човек направо да си купи от G500 примерно дискове има на прилични цени и са по-големички от моите, не знам дали ще станат на 460 обаче... с апаратите е по-забавно...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ъпгрейд на спирачна система w460

                            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                            Масово се ползват отзад апарати и дискове от Спринтер.Обаче нямат ръчна спирачка.Аз съм слагал дискове от Витара(разпробити на 5/130) с апарати от Рено мастър.Те са с вградена ръчна спирачка.За тази интервенция е нужен присъединителен фланец,който се изработва на лазер и фреца.Едоор-са да каже дали е бил доволен.
                            От реното предните или задните спирачни апарати се ползват? Също от витарата дисковете, там предполагам, че са предните...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ъпгрейд на спирачна система w460

                              От Реното-задните.Щот си имат ръчна в тях.От Витара предните-290мм...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X