Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с обороти на Toyota 4runner 2.4 TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с обороти на Toyota 4runner 2.4 TD

    Здравейте колеги. Имам проблем с горе споменатата джипка. Ще се опитам накратко да опиша за какво става въпрос и какъв е проблем.
    Въпросната джипка скъса коляновия вал преди доста време. Закупих друг мотор / същия / като параметри. Новия мотор закупих не оборудван. Използвах всичко от стария, тъй като до последно работи всичко без никакъв проблем освен самия мотор
    Мотора бе събран и запален. След запалването мотора работи много добре до първата минута от запалването, оборотите падат до 800 ( може би нормалните, предишния и той работи на толкова ), мотора започва да тресе доста и при подаване на газ много трудно се изфорсира и то 2200 - 2300 макс.
    Не пуши, не мирише. Пали от четвърт студен и топъл.
    Сменено моторно масло, филтри и антифриз.
    Мотора загрява без проблем до работна температура. Не надува.
    Проверени са маркучи, вакуми, горивопроводи въобще всичко за което съм се сетил. Може би пропускам нещо. Но какво е то?
    ЩЕ се радвам на всякакви съвети и мнения.

  • #2
    От: Проблем с обороти на Toyota 4runner 2.4 TD

    Колега,не съм много компетентен,ама ГНПто как е?

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с обороти на Toyota 4runner 2.4 TD

      Колега здравей!И аз като колегата отгоре нямам много опит с 2.4ТД.Но ще попитам на ГНП-то дали има малък и много фин филтър скрит под една тапа, както е на 1КЗТ, и ако има дали си го проверил.Защото главния ти филтър с горивото може да е току що сменен и чист, но този ако е затапен, мотора няма нафта за за се развърти.На 1КЗТ филтърчето(което е цилиндрично и стои вертикално) е трудно забележимо, даже и след като е свалена тапата, а си е чалъм да се извади.Може да се ползва пластмасов дюбел, който се вкарва в него и му се навива рапидката, разтваряща дюбела и се издърпва.Виж чертеж на помпата или питай знаещи за този модел ГНП.
      Успех!
      Мето
      1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с обороти на Toyota 4runner 2.4 TD

        Здравей колега. Днес открих въпросния филтър на ГНП -то. Филтъра наистина е много трудно забележим и много малък. Не посмях да го извадя, опасявам се да не го повреда, пробвах да го почистя с малка финна четчица. Не знам точно как е казва това нещо, щуцер или си имам някакво по сложно наименования, но в първия момент когато го свалих го погледнах на слънчева светлина, видя ми се че там дупчицата е съвсем малка и фина, почти не се виждаше през нея. Това цялото тяло съм го накиснал в момента в корселин. Не знам дали ще имам някакъв ефект от това накисване.
        Как се сваля това въпросно филтърче, може ли да смени с ново ако не може да се изчисти. Ако го повредя при свалянето може ли да се пробва да запаля без него и да видя дали ще имам някакъв ефект...
        Благодаря предварително

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X