Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трудно тръгване, проблем в автоматика?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трудно тръгване, проблем в автоматика?

    Здравейте, вчера джипчо даде проблем. Доколкото мога да преценя, внезапен. При тръгване се вдигат оборотите на двигателя нормално, но джипа едва потегля. Все едно е с натиснат съединител при ръчните скорости. Като ускори, нещата май се нормализират и не приплъзва толкова. Скоростите се сменят, има и овърдрайв. Маслото в кутията е старо, но с нормално ниво и вид. Не е изгоряло. Задна скорост работи нормално. Появила се е грешка 45, но не знам дали е в тази връзка, доколкото видях това е проблем в соленоида за овърдрайв. Тук идва интересното - ако лоста е в позиция 1, колата набира нормално. В позиция 2 една идея по-лошо, но не така както в позиция Д. Кутията е 44ре, на ZJ 96 г бензин 5.2. Някакви идеи кое е заминало? Фрикциони, ленти, нещо друго? Тези дни ще сменя маслото, но все пак да знам какво да огледам.
    Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

    LZ1POP

  • #2
    От: Трудно тръгване, проблем в автоматика?

    Първоначално публикуван от ivorus Преглед на мнение
    Някакви идеи
    Звънни след 11.00ч
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Трудно тръгване, проблем в автоматика?

      Смених маслото, има незначително подобрение.
      Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

      LZ1POP

      Коментар


      • #4
        От: Трудно тръгване, проблем в автоматика?

        Колега аз имах същия проблем,джипа не тръгва на първа а от втора или трета.Карах така докато можеше (месец) и след това блокира напълно и сега е за части.Ремонта е около 2000лв.Не е от маслото просто тези котии са си слаби.Успех
        Последно редактирано от Nikola Nikolo-v; 01-09-17, 09:56.
        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
        Toyota Hilux III

        Коментар


        • #5
          От: Трудно тръгване, проблем в автоматика?

          Първоначално публикуван от ivorus Преглед на мнение
          Тук идва интересното - ако лоста е в позиция 1, ,......Някакви идеи кое е заминало? Фрикциони, ленти, нещо друго?.
          Първоначално публикуван от Nikola Nikolo-v Преглед на мнение
          Ремонта е около 2000лв.
          Едно въпросче !! Каква е разликата между позиция 1 и позиция D?
          Жокер!Един заминал еднопосочен лагер.И маслото е бистро и лошо тръгва.И не е 2000лв. ремонта.
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 01-09-17, 12:08.

          Коментар


          • #6
            От: Трудно тръгване, проблем в автоматика?

            Дядо Владо ми беше казал тази цена и за това съм я написал,не съм си я измислил.Но взеки си знае кои да му прави колата.
            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
            Toyota Hilux III

            Коментар


            • #7
              От: Трудно тръгване, проблем в автоматика?

              При мен как се развиха нещата: джипа замина при мераклия да го прави. След сваляне на кутията се установи, че всички дискове са си в идеално състояние. Накрая виновник излязал един сензор. Явно кутията е била в авариен режим и е тръгвала от трета. Защо обаче след като тръгва от трета не си стои на трета както си трябва в авариен режим, а минава на втора, трета и четвърта, не е ясно. След смяна на сензора за 160 лв всичко заработило.
              Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

              LZ1POP

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X