Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възстановяване на зъбно колело.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Възстановяване на зъбно колело.

    Нищо няма да стане . На времето правихме закалена втулка не издържа . Набих му гривна от лагер ама и с нея колко изкара не знам . При тези двигатели в този възел има нещо сериозно конструктивно сбъркано . Отървавай се от него това оправяне няма а струва много пари . Другия вариант е да палиш на манивела . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6149.jpg
Прегледи:3
Размер:159.4 КБ
ID:5764694Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6147.jpg
Прегледи:5
Размер:123.4 КБ
ID:5764695
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Възстановяване на зъбно колело.

      Последният ремонтиран с втулка от лагер, който знам, кара вече втора година. Праховото е ОК също като вариант, ама прахоляците бяха с цена долар или евро за грам. Нещо такова ми се върти като спомен. Т.е. няма да е въобще евтино.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #18
        От: Възстановяване на зъбно колело.

        Едната втулка я закалихме и после азотиране ама пак не издържа . Човека пишеше и във форума имаше 2 броя Априля Пегасо отърва се от тях сега кара мисля че Хонда . Тази пролет идва при мен да му остържа нещо. По принцип с лагерната черупка става но трябва колегата да има нерви и инструмент . Теорията казва че търкалящите лагери се термообработват в диапазона 61 - 66 HRC . Втулката се набива с лепило за втулки и обикновено колкото стотни допуск си оставил с толкова раздува и се налага после да се шлайфа външно на машина или на ръка . Голяма заигравка е .
        Последно редактирано от sek.1; 24-08-17, 06:14.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Възстановяване на зъбно колело.

          Днес го направиха с лагерна черупка, колко ще издържи времето ще покаже.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170824_153852.jpg
Прегледи:1
Размер:254.9 КБ
ID:5764746

          Коментар


          • #20
            От: Възстановяване на зъбно колело.

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Едната втулка я закалихме и после азотиране ама пак не издържа . Човека пишеше и във форума имаше 2 броя Априля Пегасо отърва се от тях сега кара мисля че Хонда . Тази пролет идва при мен да му остържа нещо. По принцип с лагерната черупка става но трябва колегата да има нерви и инструмент . Теорията казва че търкалящите лагери се термообработват в диапазона 61 - 66 HRC . Втулката се набива с лепило за втулки и обикновено колкото стотни допуск си оставил с толкова раздува и се налага после да се шлайфа външно на машина или на ръка . Голяма заигравка е .
            Чудех се , как да го кажа.
            Та на Станьо може да се вярва за железорака А на изработилия втуката ще му кажа да си погледне черните язви - под циментацията са.
            Бакюв , лагер се трудно прави( не , че се лесно стърже , ма то лагер не се прави кат го престържеш , само).
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #21
              От: Възстановяване на зъбно колело.

              Втулката си е от чисто нов лагер и няма никакви язви просто е пипано с мръсни ръце и затова така изглежда.

              Коментар


              • #22
                От: Възстановяване на зъбно колело.

                А ролков лагер възможно ли е да се събере ?

                Коментар


                • #23
                  От: Възстановяване на зъбно колело.

                  Въртенето там е еднопосочно. Лагерът е за да предотврати движение на зъбното колело в обратна посока. И проблемът идва точно от тоя еднопосочен лагер, който явно не е оразмерен както трябва и се разбива сравнително бързо. Резултатът се вижда на снимката. Фабричен дефект на тия мотори-всичките страдат от това и още никой не е намерил вариант да ги ремонтира с гаранция. Въпрос на късмет е дали ще се получи ремонта. Статистически нещата стоят 50/50.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Възстановяване на зъбно колело.

                    Проблема изобщо не е в лагера, а в двигателя. При гасене понеже е един цилиндър при последен ход буталото почти винаги рита назад и тогава блъска лагера което го разбива. Решението е абсолютно изправна хранителна и запалителна системи /точните свещи, изрядни кабели, регулирани карбуратори, чисти филтри и т.н./. Също и изряден шалтер на стартера и акумолатор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Възстановяване на зъбно колело.

                      Първоначално публикуван от marea-ta Преглед на мнение
                      Проблема изобщо не е в лагера, а в двигателя. При гасене понеже е един цилиндър при последен ход буталото почти винаги рита назад и тогава блъска лагера което го разбива. Решението е абсолютно изправна хранителна и запалителна системи /точните свещи, изрядни кабели, регулирани карбуратори, чисти филтри и т.н./. Също и изряден шалтер на стартера и акумолатор.
                      Колега струва ми се че си нещо в грешка. И да "рита назад" двигателя, лагера е така конструиран че в обратна посока ролките които са бъбреци освобождават движението и си превърта свободно. Проблема е само и единствено в твърдостта-термообработката на шийката на зъбното колело което нещо не могат да догаждат и се накопава от ролките точно там. Виж и ролките да няма по тях дефекти което и след ремонт на шийката бързо ще я накопаят ако има такива. На хонда доминатор е почти същата система и тоя проблем липсва, пък и на много други мотори, но на този модел явно си е конструктивна грешка. Така че след добър ремонт, ще караааа, колкото кара. Аз предполагам че причината е в това, че на хондата а и на други модели този диаметър и съответно лагера са с много по голям диаметър което разпределя усилието на по голяма площ и за това не дефектират.
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Възстановяване на зъбно колело.

                        Да съгласен съм, че с по-голям диаметър може би няма да има проблем но на други мотори /Ямаха раптор 600 е съвсем същия по размер и няма проблем поне не толкова изявен/. Колкото до буренцата поръчал съм нов но не е пристигнал още/затова и не пиша за развитието/. С нов бендикс и вкопано колело го карах 4г. надявам се да изкара доста с новата втулка ама по-натам ще пиша.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Възстановяване на зъбно колело.

                          Проблема е, че лагерната черупка има циментация (по спомен тя е десета-десета и нещо). Предполагам, че от фи 52 сте свалили 0,09 да слезете на размера.Та точно това дето ви трябва сте го изхвърлили.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Възстановяване на зъбно колело.

                            Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                            Колега струва ми се че си нещо в грешка. И да "рита назад" двигателя, лагера е така конструиран че в обратна посока ролките които са бъбреци освобождават движението и си превърта свободно. Проблема е само и единствено в твърдостта-термообработката на шийката на зъбното колело което нещо не могат да догаждат и се накопава от ролките точно там. Виж и ролките да няма по тях дефекти което и след ремонт на шийката бързо ще я накопаят ако има такива. На хонда доминатор е почти същата система и тоя проблем липсва, пък и на много други мотори, но на този модел явно си е конструктивна грешка. Така че след добър ремонт, ще караааа, колкото кара. Аз предполагам че причината е в това, че на хондата а и на други модели този диаметър и съответно лагера са с много по голям диаметър което разпределя усилието на по голяма площ и за това не дефектират.
                            Точно като ритне назад ,лагера "захапва" ,при нормална работа (въртене напред) ролките се търкалят без никакво усилие. Те нали отцепват стартера от маховика. Но да,проблема отсъства при други модели ,което може би е плод на мениджъри ,не на инжинери.
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #29
                              От: Възстановяване на зъбно колело.

                              И да завърти обратно, нищо няма да разбие. Какво ще го спре толкова рязко и жестоко, че да тръгне лагера....изключения електромотор на стартера ли? Проблемът е точн в зле подбран размер лагер, който явно се претоварва в процеса на работа на мотора или остава без мазане или един дявол го знае какво не е доизчислено по него, за да се случва толкова масово такъв проблем.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Възстановяване на зъбно колело.

                                Изключения електромотор ,през едно зъбно колело си е сериозен удар ,но това е ясно само на хората пипали колянов вал.
                                Калин Владов,09РСПБЗН

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X