Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пирати

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Пирати

    Относително, дбрс, относително.
    Надали някой би обвинил пиратите в алтруизъм

    Първоначално публикуван от turtey
    [...]

    В нормална ситуация всеки играч избира това, което е най-добре за него индивидуално. Логично, n'est ce pas?
    Интелигентни (простете ми волността) играчи биха избрали това, което ще доведе до най-добър колективен резултат защото тогава 2+2>4 Сложно, но наблюдаемо явление в природата, известно под името алтруизъм.

    [...]
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #62
      От: Пирати

      Ти кажи за гласуването и броенето, а "затворническата дилема" е неточна,
      точното и название е "дилема на мръсника/непочтения", точен човек няма такива казуистики
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • #63
        От: Пирати

        Ич не е по темата ама ще ти кажа. Държавата е вредна за индивида. Може да бъде сведена до полиция и съд, ако изобщо. И проблема с гласуването отпада хафтоматично.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #64
          От: Пирати

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          .. Държавата е вредна за индивида. Може да бъде сведена до полиция и съд, ако изобщо. ...
          За радост на тоталитарния съсед?

          Принципно да, но това е възможно едва при липса на агресивни съседи (дори чисто на улично ниво). Не по-рано!

          Исландия и Сомалия са хубави по тезата за сравнение
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #65
            От: Пирати

            Исландия ли няма агресивни съседи?

            Или Сомалия?

            Коментар


            • #66
              От: Пирати

              Относително.

              Уйки:







              Философът Карл Попър определя този парадокс през 1945 г. [21]

              Парадоксът на толерантността се състои в това, че неограничената толерантност би трябвало да доведе до изчезването на толерантността. Ако разширим неограничената толерантност дори и към тези, които са нетолерантни, ако не сме готови да защитим толерантното общество от настъплението на нетолерантността, тогава толерантното ще бъде унищожено. Следователно трябва да отстояваме, в името на толерантността, правото си да не толерираме нетолерантността.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #67
                От: Пирати

                Петьо , провокатор си ти.Обаче последователите на Еклесиаст се увеличават пропорционално
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X