Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на CO заваръчен автомат.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на CO заваръчен автомат.

    Имам няколко въпроса относно избора на такъв автомат и няколко изисквания.
    1.Какъв да е автомата български или друг?
    2.Да може да заварява неръждаема стомана,друг вид стомани и железа.
    3.Не ми трябва да заварявам алуминии.
    4.Колко горе долу струва такъв автомат?
    5.Какво трябва да си набавя след като купя него че да мога да заварявам?/тел,маски и т.н/
    6.Да не е прекалено обемист /60-70кг/.
    7.Възможно ли е автомата по горните изисквания да не надвиши 1000лв?
    Тепърва се запознавам с тези устройства за това задавам дебилни въпроси.Моля да ме извините!

  • #2
    До: Избор на CO заваръчен автомат.

    Хубавите апарати почват от около 1000лв и после всичко останало като бутилка манометри маска тел и т.н. Не се лъжи да купуваш нещо по евтино. Има няколко Български фирми които произвеждат достатъчно качествени машини. Вносните качествени са бая на 1000лв.
    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

    Коментар


    • #3
      До: Избор на CO заваръчен автомат.

      За сега съм се спрял на Redco и Struna модела на Redco e SCORPIO170,за СТРУНАТА-та още нямам фаворит.
      Би ли ми казал дали този автомат е добър и заслужава ли си да дам 1200лв. за него?
      Втория ми въпрос е може ли с СО да се работи с обикновена маска или трябва ХАМЕЛЕОН??

      Коментар


      • #4
        До: Избор на CO заваръчен автомат.

        Българските вършат добра работа,за теглото не съмсе замислял,все пак са ги качили на колела. http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=18340 ,хвърли едно око на тази тема,ако не си я чел,може нещо да ти е от полза.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          До: Избор на CO заваръчен автомат.

          Фирмите които си посочил произвеждат хубава техника, но не купувай най евтиния модел. Задължително с голяма ролка. Аз взех един доста интересен вариант на Струна който е компактен с голяма ролка и 190А. Реално е над 220А. Маска може всякаква, но най добре от соларните.
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #6
            До: Избор на CO заваръчен автомат.

            Аз взех Струна преди 10 дена, че ми омръзна да се моля на този и онзи. 250А. Няма тънко, няма дебело. Бачка като негър. И неръждавейка заварява качествено. 1200лв. без ддс.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              До: Избор на CO заваръчен автомат.

              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
              За сега съм се спрял на Redco и Struna модела на Redco e SCORPIO170,за СТРУНАТА-та още нямам фаворит.
              Би ли ми казал дали този автомат е добър и заслужава ли си да дам 1200лв. за него?
              Втория ми въпрос е може ли с СО да се работи с обикновена маска или трябва ХАМЕЛЕОН??

              бачкаи си с обикновена-няма никакъв проблем
              boko
              Jeeep---KIA
              https://www.facebook.com/autoboko/

              Коментар


              • #8
                До: Избор на CO заваръчен автомат.

                По принцип колкото по- голямо, толкова по-добре. Де факто важна е цената. От няколко години работя с редко, долу-горе добри машини са. И със струна съм работил, но нещо не ми е по сърце, работят си разбира се, но нещо...Но струните са по-евтини, а доколкото разбирам цената е фактор в твоят случай. За една и съща мощност разликата е 150-200 лева. Това за около 170-200 амперовите.
                Работил съм с обикновена маска, не е работа сега работя с два шлема-фотосоларен, когато трябва да прихвана нещо, да виждам ъгъла под който са деталите-т.е. трябва да виждаш преди да "светнеш". А когато заварявам вече стиковани бойлери работя с шлем с обикновено стъкло, така риска от осветяване е по-малък. Ако решиш да си вземаш фотосоларен шлем гледай да е с повече настройки. По възможност по-скъп.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  До: Избор на CO заваръчен автомат.

                  уточни за какво ще го ползваш, ако ще заваряш от време на време, може да си вземеш и 160 А , с него се заваря до 4 мм без проблем.
                  Bertone freeclimber 1.8 115hp

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор на CO заваръчен автомат.

                    СО-то не ми трябва за професионални нужди.Стига ми да заварява неръждавейка и стомана.Вчера ходих в представителство на КИРОВ там човека ми препоръча едно СО 220А монофазно с тел до 1,2мм.Цена 960лв.За марка незнам на него пише КИРОВ.Ще кажа на дядо коледа ,че цяла година съм слушкал пък ако е решил може и да донесе....

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор на CO заваръчен автомат.

                      За хромникела само аргонов апарат всичко останало е ташак.А цената....нямам думи.
                      "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

                      Коментар


                      • #12
                        До: Избор на CO заваръчен автомат.

                        А може ли някой да обобщи въобще изискванията към възможностите на СО-автоматите.Например,до такава дебелина на заваръчния тел може да се заварява толкова дебел материал или до такъв ампераж-толкова дебела ламарина или стомана?Защото и на мен не ми е необходим за професионабна употреба.Гледам доста разновидности а цените варират значително.Някой от апаратите са два пъти по-скъпи от други!Примерно гледах наскоро едно в Мосю Бриколаж 150 А на цена около 700 лева.Какви са възможностите на този ампераж за работа?
                        Последно редактирано от ГАЗ69; 12-02-08, 09:38. Причина: допълване

                        Коментар


                        • #13
                          До: Избор на CO заваръчен автомат.

                          Бих ти препоръчал Редко или Струма(не съм го пробвал ама казват че бил по добър и от Редкото).

                          Неща от рода на Енхел,райдер и техни производни в магазините като Метро и Практикер изобщо и не ги и поглеждай
                          Луд умора нема,само се поти!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Избор на CO заваръчен автомат.

                            Моето лично мнение е да си вземеш "СТРУНА" Лидер250/220V
                            Става и за тънко и за дебело.250А е машинката,което ти дава доста голям резерв в ПВ%то ако решиш да я натовариш с идиотска работа.Ако няма да я ползваш за много дебело желязо може и Лидер200/220V
                            Лидер 250/220V:
                            Захранващо напрежение 220V.Машината търпи и спад в мрежата.
                            Номинален захранващ ток-20А
                            Заваръчен ток-40-250А
                            ПВ -%/А -30/170 и 40/150
                            Заваръчно напрежение 16-22,5V
                            Степени на регулиране -8
                            Работи с малка(5кг)и с голяма ролка тел(15кг ф300мм)
                            Диаметър на телта при стомана и CrNi - 0,6-1,0мм
                            при - Al -0,6-1,0мм
                            Маса -55кг
                            Габарити (B x L x H) -340х700х570
                            Това е декларирал производителят+18месеца гаранция+сертификат от ТЮФ.
                            Надявам се,че съм бил полезен на някой.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Избор на CO заваръчен автомат.

                              Първоначално публикуван от panjeto71 Преглед на мнение
                              За хромникела само аргонов апарат всичко останало е ташак.А цената....нямам думи.
                              Стига с тези цени бе - има и по 700-800лв правотокови инверторни ВИГ+РЕДЗ.

                              м/у другото франко Китай СО2-то е по-скъпо!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X