Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решение за топла вода в апартамент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Решение за топла вода в апартамент

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    За инциденти имам следните варианти:
    Проточен бойлер 6КВт - къпеш се с хладка вода, но за сметка на това струята е слаба. Добрата новина е, че на 2.5 кв.мм твърд меден кабел без щепсели и контакти работи безгрижно.
    Проточен бойлер 8КВт (като на снимката по-горе) - много по-добре регулира темературата и струята. Вързал съм го директно към главния бушон с 4 кв.мм твърд меден кабел - също работи безгрижно.
    Адаш тоя който съм показал е 3 кв
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #17
      От: Решение за топла вода в апартамент

      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
      Адаш тоя който съм показал е 3 кв
      за другата снимка идеше реч - там е 8.
      Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
      [ATTACH=CONFIG]927205[/ATTACH]
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #18
        От: Решение за топла вода в апартамент

        В Русе около месец нямаме топла вода. Аз също много обичам майките на всички от Топлофикация...
        За целта ползвам проточен бойлер 6 киловата , вързан директно на таблото с предпазителите.
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • #19
          От: Решение за топла вода в апартамент

          8 години ползване проточен Tesy 7кв. под налягане. Един път съм му сменил водосъдържателя и мембраната за включване. Вързан е към душ кабината. За къпане е идеален, водата е гореща. Отначало докато му свикнем за нагласяне му вързах манометърче ама отдавна му свикнах и не го гледам.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tesy.jpg
Прегледи:1
Размер:16.2 КБ
ID:5764543Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tesy2.jpg
Прегледи:1
Размер:254.5 КБ
ID:5764545
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #20
            От: Решение за топла вода в апартамент

            Абе вие хубаво ги пускате тия бойлери по 35-40А, ама питащият да наблегне на мнението на sparky, щото монтирането на такава апаратура в средностатистически апартамент ще е мааалко авантюристично. Отделно е безсмислено.

            Коментар


            • #21
              От: Решение за топла вода в апартамент

              И аз си мислех да взема такъв проточен бойлер, но си карам с кофата и легена...

              Коментар


              • #22
                От: Решение за топла вода в апартамент

                Истината е както го е написал Спарки . Неръждаем бойлер 80 - 100 литра . Тая сага с паразитите от Топлофикация нито е за първи нито ще ти е за последен път така че си търси по трайно решение . Аз живея в къща цял живот съм на бойлер и съм безкрайно щастлив че нямам никакви отношения с Топлофикация .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Решение за топла вода в апартамент

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Истината е както го е написал Спарки . Неръждаем бойлер 80 - 100 литра . Тая сага с паразитите от Топлофикация нито е за първи нито ще ти е за последен път така че си търси по трайно решение . ...
                  Факт! В топлофицирано жилище се принудихме да сложим бойлер преди някоя година, заради един 2-3-месечен ремонт на топлопроводи в квартала. Анонсите покрай него бяха "Трай, бабо, за хубост! След подмяната повече няма да има спирания на топлоподаването." Ja, ja aber nein! След две години се оказа, че пак трябва да траем за хубост едно 3 месеца и кусур, че даже захапаха и отоплителния сезон. Тази зима - пак проблеми с топлоподаването.

                  Изобщо, тази организация, наречена "Топлофикация", е безкрайно некоректна към клиентите си и от нея можеш да очакваш всякакви простотии. Така че, при възможност е добре човек да си сложи един бойлер, за да не зависи от тях. Ние използвахме ремонт на мокрото помещение за да добавим тръби и инсталация за включване на такъв уред.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Решение за топла вода в апартамент

                    За временно решение може да направи проточен бойлер, като се навие на спирала медна тръба и се грее с газов саджак. Мисля, имаше стара тема такава. Аз съм ползвал - включително бях вързал едно такова в инсталацията на село, докато не дойде племенникът от Бургас и не спря водата, та горещата вода стопи едно коляно. В общи линии става - трябва ти двайсетина метра медна тръба - ф8 или ф10 (не помня точно). Имаше фитинги за въздушни инсталации, които направо сложих на медната тръба и ги вързах с душ слушалка от едната страна и бърза връзка за маркуч откъм входната вода.
                    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Решение за топла вода в апартамент

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Факт! В топлофицирано жилище се принудихме да сложим бойлер преди някоя година, заради един 2-3-месечен ремонт на топлопроводи в квартала. Анонсите покрай него бяха "Трай, бабо, за хубост! След подмяната повече няма да има спирания на топлоподаването." Ja, ja aber nein! След две години се оказа, че пак трябва да траем за хубост едно 3 месеца и кусур, че даже захапаха и отоплителния сезон. Тази зима - пак проблеми с топлоподаването.

                      Изобщо, тази организация, наречена "Топлофикация", е безкрайно некоректна към клиентите си и от нея можеш да очакваш всякакви простотии. Така че, при възможност е добре човек да си сложи един бойлер, за да не зависи от тях. Ние използвахме ремонт на мокрото помещение за да добавим тръби и инсталация за включване на такъв уред.
                      Това е така защото са монополист . На времето тъста и в двата апартамента в Сердика още от татово време беше сложил бойлери щото му беше писнало на човека . Сега новия апартамент в Княжево е газифициран . Отоплението и топлата вода са с автономно котле и няма грижи . В къщата имам 3 бойлера моя е 100 литра и стига напълно за 4 членно семейство .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Решение за топла вода в апартамент

                        При газовите котли с проточен бойлер обикновено ти "подскача" сметката за вода, защото топлото пътува от другия край на инсталацията и освен това не е много удачно да спираш водата по време на къпането. В къщата бяхме на ток със 7 киловата проточен за къпане и малък проточен в кухнята, но "отмина хубавото време".
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Решение за топла вода в апартамент

                          Ето я и темата.
                          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Решение за топла вода в апартамент

                            Ясно е, че най-добрия вариант си е стандартен бойлер. Сградата е на няколко години и когато направих банята, не предвидих място за бойлер. Няма нито кабел, нито тръби. Подлъгах се, че цял живот съм живял 5 преки по-надолу и не помня някога да сме оставали без вода за повече от 2 дни. Там имахме много голям бойлер, който сигурно е включван 3 пъти и реших, че няма смисъл от подобно нещо. Да, ама разликата за няколко преки е страшна. Идеята за газовия проточен бойлер ми се стори страхотна, но доколкото виждам, тялото няма как да се монтира в банята, така че отпада като вариант. Ебаси гредата, остава значи обикновен проточен на ток, с кабел до бушона. Надявах се да са измислили нещо по като за 21в. мамка му, за чието съществуване не знам. Може би ще инвестирам в един соларен душ и греене на водата предварително и ако не става ще слагам проточения.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Решение за топла вода в апартамент

                              Овъргаз не са ли ви зарибили още? По принцип, един 80-литров електрически бойлер не е излишен и в най-добрите (газифицирани) семейства.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Решение за топла вода в апартамент

                                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                                ... Ебаси гредата, остава значи обикновен проточен на ток, с кабел до бушона ...
                                Виж пак #9.
                                От личен опит - на 6-8kW не можеш да се къпеш спокойно, а на монофазна инсталация нямаш шанс за повече. То и това ще е много в повечето случаи.

                                Ако имаш трифазен ток в имота - проточ. бойлер става пръв твой приятел.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X