Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai Santa Fe 2.0 crdi 4wd

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai Santa Fe 2.0 crdi 4wd

    Здравейте колеги!
    Реших тези дни да се сдобивам с hyundai santa fe 2.0 crdi 4wd и имам един въпрос, тъй като досега не съм имал джип или като цяло автомобил с 4wd. Интересува ме, как мога да разбера дали има някакъв проблем със задния мост или по скоро дали работи и се включва когато трябва. Питам защото нямах възможността да го изпробвам на кален или хлъзгав терен. Има ли начин да разбера на място или поне на асфалт дали всичко е наред със задвижването?

    Извинявам се предварително ако вече има подобна тема, но не успях да намеря.
    Благодаря Ви предварително.
    Поздрави!

  • #2
    От: Hyundai Santa Fe 2.0 crdi 4wd

    Ми то не е джип ,ако така си мислиш де.Доближава се ,но не е.Истината е ,че на пътя няма как да разбереш.Задният мост не се включа ,той си е включен - full time. Иди на подемник и там хората ще ти кажат.Като за начало ,гледай поне да има полуоски и отзад ,че и такива измекяр-тарикати ,слагащи 4WD на 112h.p. има.
    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

    Коментар


    • #3
      От: Hyundai Santa Fe 2.0 crdi 4wd

      Всичко е 6 със Санта Фе-то. Вече съм негов горд собственик. Единствения проблем който имам е дюза която трябва да рециклирам или подменя. При натоварване над 2000 оборота се включва чек-а и двигателя изгасва. Съответно след 1-2 мин запалва. При работа на място от двигателя се чува чък, чък, чък с постоянно и равномерно темпо. След закачане на компютър разчита: Low fuel presure или нещо от сорта, като ми обясниха че е от въпросната дюза, та тези дни сме на чичо доктор. Някой да сподели подобни случай?

      Коментар


      • #4
        От: Hyundai Santa Fe 2.0 crdi 4wd

        Здрасти колега! Имам същото Санта Фе (ако имаш предвид първа генерация). Купих го февруари месец и аз като теб имах много въпроси относно това 4WD. Има доста инфо в нета но явно не си търсил добре. Извинявам се ако стане малко дълъг пост. Задния диф се задвижва посредсвом виско муфа. Наричат я още и среден диференциал (така съм я срещал из интернет). При доста екземпляри тази виско муфа блокира (остава зацепена) като това ест води до редица плоблеми единия от които е много висок разход на гориво. Нормално това Санта фе трябва да ти гори 8-9л/100 може и малко повече зависи от стила на каране. Може би са ти казали че работи но има лесен и бърз начин да провериш дали виско муфата работи коректно. Това става след 15-20мин градско шофиране. Прави се за да загрееш муфата. След това си избираш равна асфалтирана площадка или паркинг чист от кал, камъни и др замърсявания, които биха намалили сцеплението на гумите. Спираш на въпросния терен, завърташ волана до край на ляво и на първа скорост правиш няколко кръга като наблюдаваш поведението на колата. По време на теста двигателя не трябва да се мъчи и предните колела не трябва да се мъчат да прохлузват (напред). Същото упражнение може да го направиш и с навит волан на дясно. Лично аз го правих този тест без да му подавам газ, а после с малко повече обороти. Желая ти много безаварийни километри и ще се радвам да споделиш впечатленията си от Санта фе-то. Дано съм бил полезен.

        Коментар


        • #5
          От: Hyundai Santa Fe 2.0 crdi 4wd

          Здравейте. В момента имам сериозен проблем с хюндай санта фе 2003 год. 113 к.с; дизел CRD 16V 4×4 . Колата гасне в движение. Сменени са датчик на колянов вал, изпусквателния датчик. Компютъра отчете грешка в горивната система, проверихме цетката на резервоара чиста е , дюзите са okey. Имате ли някаква представа какво друго може да е ?

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X