Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Pick up : Amarock, Hilux, Ranger,

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Pick up : Amarock, Hilux, Ranger,

    Здравете колеги.
    Не съм от активните потребители на форума но май скоро ще се промени това. След вашите съвети и дискусия тук преди време си купих Каптива 3.2 и останах изключително доволен че автомобила отговори точно на очакванията ми спрямо нуждите ми тогава. Благодаря още веднъж за което.

    Сега обаче се налга да купя пикап и умувам отново.
    Живея в северна Норвегия и тук пътищата не са от най приятните. Особенно зимния период. Снега не се чисти, а се утъпква хубаво и накрая се оказва че си караме върху чист лед! Раззбира се гумите с шипове са задължително условие за безпроблемно съществуване.

    Пикапа ще се ползва по предназначение а именно: Ще тегли лодки от 15 до 35 футови. Ще се ползва за пренос на оборудване за малка почистжаща фирма към която тепърва ще се добавшт различни услуги от сорта на озеленяване, дребни строителни усалуги и т.н. С две думи ще се налга да тегли и ремаркета с материали. Hardtop -a e задължителна опция. По някое време ще се наложи и по надалече да се пътува разбира се. Предполагам че веднъж годишно ще се прибирам с него до България. Това са 5000 км в едната посока.

    Amarock-а ме впечатли със лекотата с която се кара и размерите си . Имам чувството ч съм в нещо средно между автобус и камион Komatsu! . А се кара лесно като Passat. Още не съм пробвал Hilux-a и Ranger-a, предполагам че до края на другата седмица ще стане и това. И трите автомобила са нови но имам и опцията да взема 2012 г Hilux на 60 000 км. При него ме впечатли Hardtop-a Който се оказа че е правен специално за Норвегия, но не намирам такъв за новия модел Hilux . Прилагам линк където можете да видите за какво става въпрос.
    http://www.tv2.no/a/4069607/

    Другото важно нещо е че в 50 % от времето ще се кара от жена. Тук мненията на хората с които говорих до сега по темата са на менение че Amarock-a води по точки в това отношение.


    Ще съм благодарен за всякакви мнения и оценки или предложения за други марки и аргументи.

    Поздрави от Норвегия.
    Последно редактирано от dan3ata; 17-08-17, 17:35.

  • #2
    От: Полупка на Pick up : Amarock, Hilux, Ranger,

    Аз съм силно впечатлен от Рейнджъра, особено във вариант Wildtrack
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #3
      От: Полупка на Pick up : Amarock, Hilux, Ranger,

      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
      Аз съм силно впечатлен от Рейнджъра, особено във вариант Wildtrack
      Какво точно ти хареса в него. В града в който съм има един такъв Wildtrack 3.2 TDI . За да съм честен от позицията на лаик по темата той ми беше 3/ти избор. Може би заради лошото мнение което имам за леките автомобили на марката.

      Коментар


      • #4
        От: Полупка на Pick up : Amarock, Hilux, Ranger,

        Ако ше го кара жена(пък и не само) фултайма е задължителен! А фултайм има само Амарока.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #5
          От: Полупка на Pick up : Amarock, Hilux, Ranger,

          Той идва и най скъпия от 3-те.
          Утре имам тест драйв на Рейнджъра.
          На вид изглежда много приятен. Вътре дорк таблото е с кожа и прилича на паркетник
          Стария Амарок карах, новия го нямат в наличност за тест драйв в момента, но по това което чета, щом стария ме впечатли то новия ще е бъде страхотен. Хайлукса другата седмица. В понеделник има и една Навара 2017 която ми предлагат за тест. Някакви мнения за нея предвид описанието за употреба по горе, или да не си правя труда изобщо?

          Коментар


          • #6
            От: Полупка на Pick up : Amarock, Hilux, Ranger,

            Предшественика (navara D40) за мен е един не лош пикап и за път и за работа и за гора,за новата още нямам преки и лични наблюдения,но според мен е по- изнежен от по-старата Navara (D40).За нея има инфо във форума.Честно казано пред VW предпочитан Hilux и Navara,струват ми се по-стабилни работяги.
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • #7
              От: Полупка на Pick up : Amarock, Hilux, Ranger,

              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
              Аз съм силно впечатлен от Рейнджъра, особено във вариант Wildtrack
              Утре взимам Наварата за тест драйв. Така или иначе не губя нищо. Вчера цял ден въртях с Рейнджъра. 200 км смесено каране. 25 л нафта. Стори ми се меко казано лаком макар че е 3,2. На борд компа до 3-та скорост включително, моментната консумация не падаше под 15-17л. Надявам се колегата zzlatev да сподели повече за модела. Разликате мажду Амарока и Рейнджъра във возията е невероятна. Рейнджъра вози като Камаз в сравнение с този VW. Не очаквах толкова осезаема разлика наистина!
              Нямам търпение да дойде тест драйва на Hilux-a. A за Nava-та виждам че е със пружини отзад и по ревютата навсякъде подчертават че не са толкова надежни .
              Давайте менения!

              Коментар


              • #8
                От: Полупка на Pick up : Amarock, Hilux, Ranger,

                За мен фултайма е задължителен. (Амарок, обаче 3 литровия фултайм, въпреки, че не съм фен на марката, Л200 и Фиат Фукбек, който е 1към1 Л200) Пикап без ресори за мен е несериозно. Тойотата с 2.4 мотора ми се струва малко спъната.
                8)

                Коментар


                • #9
                  От: Полупка на Pick up : Amarock, Hilux, Ranger,

                  Пробвах я Navara-та. 2.3 версия Tekna.
                  Комфортна е. Пружините отзад явно допринасят. Не клати много на завоите. Но не може да стъпи на малкия пръст на Рейнджъра или Амарока. Двигателя обаче поне според мен идва много слаб за такава кола. Града в който живея е разположен ан остров и има доста баири. до 4/та мотора буквално се мъчи. Звучи почти толкова шумно колкото 3.2 на Форда. Разхода естествено е 11+ л/100 км. Въпреки наличието на люк и лесната за упоотреба инфо система с навигация, и въпреки перфектните 4 камери помагащи сериозно при паркирането, смятам че това не е моята кола. Единственото което би ме разубедило е 30 % разлика в цената между нея и изброените в заглавието на темата което май няма как да се получи.

                  Подкрепям колегата tola в мнениетоо му за Hilux-a. 2.4 може би ще дойде малко спънат като гледам 2.3 как се представи в Navara-та. Дано да не съм прав. Цената на Toyota-та е най добрата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Полупка на Pick up : Amarock, Hilux, Ranger,

                    Първоначално публикуван от dan3ata Преглед на мнение
                    Какво точно ти хареса в него. В града в който съм има един такъв Wildtrack 3.2 TDI . За да съм честен от позицията на лаик по темата той ми беше 3/ти избор. Може би заради лошото мнение което имам за леките автомобили на марката.
                    Имам преки впечатления и от Хайлукса, а и съм карал сериозно и Фиат Фулбак, но като комфорт и на интериора, и на возията Рейнджъра няма равен. А този 3.2 двигател е страхотен като динамика за това туловище, но за лаком, лаком си е, и то много, особено с автоматик. Не мога да кажа за сериозен офроуд, защото този, който карах три пъти сериозно, има разни прагове и лайсни, дето малко му влошават проходимостта. Ако можеш, пробвай и стандартния 2.5 двигател на Рейнджъра в модификация XLT, комфорта и динамиката са една идея по-ниски, но и цената е друга. За Фиата мога да кажа, че е 90% Мицубиши Л200, а и те не го крият. Мощен и всъдеходен, но по комфорт отстъпва на Рейнджъра. Но пък и май ценово е по-изгоден.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #11
                      От: Полупка на Pick up : Amarock, Hilux, Ranger,

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Ако ше го кара жена(пък и не само) фултайма е задължителен! А фултайм има само Амарока.
                      Плюс едно към мнението на г-н Русев. А освен това, фултаймът е е и по-добър за утъпкания сняг и леда...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Полупка на Pick up : Amarock, Hilux, Ranger,

                        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                        Имам преки впечатления и от Хайлукса, а и съм карал сериозно и Фиат Фулбак, но като комфорт и на интериора, и на возията Рейнджъра няма равен. А този 3.2 двигател е страхотен като динамика за това туловище, но за лаком, лаком си е, и то много, особено с автоматик. Не мога да кажа за сериозен офроуд, защото този, който карах три пъти сериозно, има разни прагове и лайсни, дето малко му влошават проходимостта. Ако можеш, пробвай и стандартния 2.5 двигател на Рейнджъра в модификация XLT, комфорта и динамиката са една идея по-ниски, но и цената е друга. За Фиата мога да кажа, че е 90% Мицубиши Л200, а и те не го крият. Мощен и всъдеходен, но по комфорт отстъпва на Рейнджъра. Но пък и май ценово е по-изгоден.
                        Форда е 2.2. Тествах 3.2 автомат и кутията ми се струва доста спъваща колата, особено на по големите предавки. Вратите се затварят много по трудно от другите такива, и за мен возията не е по добра от на Л200 особено през дупките, а кеф поне за мен прави звука на мотора при тръгване.
                        8)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Полупка на Pick up : Amarock, Hilux, Ranger,

                          Пробвах Hilux-a. Машината е уникалана. Няма екстрите на Рейнджъра, но си личи че ще носи на каране повече.Мотора беше 2.4 150 коня. Автомат. Машината превключва много добре за такъв малък мотор и се движи с голяма лекота. Единствено на баири се усеща малка разлика и малко по голямо натоварване. Доста по висока позиция на седне от Форда. Но и на цената на която идва идва около 10 % над цената на Рейнджъра а със доста по малко количество оборудване и екстри. Рейнджъра идва с Хардтоп и алуминиевата ролетна щора на легена. Hilux-a само със Хард топ. Впечатлен съм обаче от разликата в усещането при возене межди този модели предната Тойота. Факта че държи по висока цена при последваща продажба също натежава доста.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Полупка на Pick up : Amarock, Hilux, Ranger,

                            Първоначално публикуван от dan3ata Преглед на мнение
                            Пробвах Hilux-a. Машината е уникалана. Няма екстрите на Рейнджъра, но си личи че ще носи на каране повече.Мотора беше 2.4 150 коня. Автомат. Машината превключва много добре за такъв малък мотор и се движи с голяма лекота. Единствено на баири се усеща малка разлика и малко по голямо натоварване. Доста по висока позиция на седне от Форда. Но и на цената на която идва идва около 10 % над цената на Рейнджъра а със доста по малко количество оборудване и екстри. Рейнджъра идва с Хардтоп и алуминиевата ролетна щора на легена. Hilux-a само със Хард топ. Впечатлен съм обаче от разликата в усещането при возене межди този модели предната Тойота. Факта че държи по висока цена при последваща продажба също натежава доста.
                            Каква е цената на Тойотата? На Форда 3.2 Wildtrak цената беше 81-82 по спомен и доплащаш 10 хилки за щора.
                            8)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Полупка на Pick up : Amarock, Hilux, Ranger,

                              Около 55 000 евро е Тойотата като това е цената или с Хардтопа или със алуминиева щора отзад. Форда идва около 50 000 евро но е и с двете и разбира се по агресивен външен вид от към аксесоари. Само че ще гори доста повече. Тойотата ми даде разход градско около 8/100 Форда с мъка даде 11

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X