Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно 4WD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно 4WD

    Здравейте, колеги,
    Днес направих една глупост и бих искал да чуя мнението Ви.
    Реших да включа на 4WD, защото отдавна не я бях включвал. Става Дума за Grand Vitara 2000, 128 коня, кабрио.
    Покарах на паркинга пред един магазин и при взимането на завой усетих, че запира, подадох малко газ и нещо изщрака силно отзад. Веднага спрях, изключих двойното и продължих. Знам, че не трябва да се кара на двойно по сух терен, но не се съобразих с това изискване. После, без да въртя волана, пак я включих на двойното - проблем няма. Върви и напред, и назад. После се прибрах у нас, като на правите участъци пак включвах за малко на двойното - проблем не усетих.
    Според Вас какво може да е изтрещяло отзад и дали не съм скапал нещо от глупост?

  • #2
    От: Въпрос относно 4WD

    В най-добър случай нищо не е станало, а щракането е от превъртане на колелото на пътя.

    А иначе може да си счупил нещо - я полуос, я каре, я нещо в раздатъчната кутия.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос относно 4WD

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      В най-добър случай нищо не е станало, а щракането е от превъртане на колелото на пътя.

      А иначе може да си счупил нещо - я полуос, я каре, я нещо в раздатъчната кутия.
      Не го шашкай , не е счупил нищо. При Г.В. се чува щракане от предния диф. Не чупи нищо,но няма предно . Има лек и за това.
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 20-08-17, 19:58.
      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос относно 4WD

        Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
        Не чупи нищо,но няма предно . Има лек и за това.
        Т.е. ти знаеш как да го оправиш.

        Той не знае така че за него е счупено.
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 20-08-17, 19:58.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос относно 4WD

          Т.е. не е счупено! Щрака при завой на сух асфалт и вкл. 4Х4. Ако го напъва така ще прогресира и почва да щрака и при прав волан и 4Х4, тогава е за ремонт. И да прави се, като се блокира касетата и се сложат хъбове и вече има предно и няма щракане.
          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос относно 4WD

            извинявам се предварително ако моя въпрос не е за това място, но в момента съм в чудене каква машина да взема, като говорим на нов джип от магазина. Сетих се за марката ДЖИП и се спрях на новия чероки ънлимитит с 2.2 дизел - 200кс, 9 степенен автоматик, но доста познати ми казаха, че е голяма тояга, без значение дали е нов-гаранционен или на 2-3 години втора употреба. Втората марка е Субару форестер с 2 дизел. Моля за вашите мнения, по възможност с полезна за мен информация като бъдещ купувач.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос относно 4WD

              колегата пише , че щракнало отзад ????. ама там ако се е появил проблем той ще бъде сериозен както казва иван попов. по скоро челните зъби на предната касета са се отключили.там е слабото звено .нали знаеш за веригата в раздатъчната кутия? ама ти не прави ли пролетта ремонт на предния диф във варна ?
              май сменя мембраната ?
              успех и внимавай .
              899180483

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X