Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помагайте за закупуване на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помагайте за закупуване на джип

    Здравейте,
    Предстои ми закупуване на джип. След доста дълго четене по форумите, разпитване и разглеждане, се спрях на 4 варианта.
    Сузуки Витара, дизел, къса база
    Опел Фронтера, дизел, къса база
    Хюндай Галопер, дизел, къса база
    Джиип Чероки, дизел, къса база
    Един от тези 4-те ще е. Тъй като ще ми е първи джип, не разбирам много, много, реших да се допитам до някой, който има подобен, имал е или просто е навътре в нещата. Бюджетът ми е до 4000 лв, според състоянито на джипа. Ще го използвам повече извънградско, зимата и по-рядко за лов из полето. Тоест, може и да не е от най-проходимите. На първо място да е здрав, лесно да се намират части за него и най-вече - да гори най-малко от горепосочените. Всеки съвет ще ми е от полза. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Помагайте за закупуване на джип

    Ако случайно намериш нещо дето не е тотален гнилоч скачай смело.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Помагайте за закупуване на джип

      1. Черокито винаги е дълга база, без значение дали е с 3 или 5 врати. Дизелите им се славят като проблемни.
      2. За нисък джип с разход забрави. Всички си харчат, някои харчат повече. Ако искаш икономия, малко по-евтино е на газ.
      3. Да е здрав - за 4000 лв трудна работа.
      4. Слушай Търтей. Колкото по-малко ръжда, толкова по-добре.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Помагайте за закупуване на джип

        Е, може да се намери. Въпросът е моторчето да е здраво, изпитано през годините и да знам, че като тръгна на някъде, няма да ме остави на пътя. А не еднодневките Freelander например.

        Коментар


        • #5
          От: Помагайте за закупуване на джип

          Витара дизел е почти равно на Киа Спортидж дизел. Мотора е еднакъв - от Мазда. Има и едни Витари с двигател 1,9 турбодизел от Пежо, според мен по-добрия вариант. И при двата се гледат цилиндрови глави, като Маздовия пука по-често.
          Фронтера за тия пари ще е по-старата, като и там са няколко дизела. Най-добре 2,8TD, той си е на Исузу, с директно впръскване, здрав и икономичен, легенди се носят за него (в добрия смисъл). Но за ремонт и някои неща са му по-скъпи, мисля съединителя беше от тях.
          Има 2,3TD около 100к.с.(малък данък). Той си е на Опел, още от Опел Рекорд 2,3D. Здрав е, и с минимално обслужване - ангренажа няма нужда от смяна. Но не е най-лесно палещия дизел през зимата, за лятото е ОК.
          Има и 2,5TDS, джамбазите спекулират че е от BMW, но не е - на италианската фирма VM-motori е, и е известен като сравнително проблемен двигател по джиповете (слага се на още няколко, включително на Чероки 2,5TD). С отделни алуминиеви глави на всеки цилиндър е, и те са един от основните му проблеми - пукат се. Иначе двигателя има добри характеристики.
          Черокито освен споменатия последно проблемен 2,5TD, го има и с 2,1TD на Рено. Той е по-малко проблемен, но също понякога пука глава, а има и специфичен проблем с привода на маслената помпа (който отстранен навреме, не е проблем).
          Галопера си е Паджеро 1, от много по-нова година. Двигателя също си е 2,5TD(99к.с) на Митсубиши, два ремъка на ангренажа - единия за балансиращи валове. Също понякога пука глава.

          Най-лесно ще се намери читава Киа Спортидж, и частите са най-евтини.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Помагайте за закупуване на джип

            cecoa1, а какво ще кажеш за 2.2 двигателя на Фронтерата? Като гледам, по обявите най-често е с него.

            Коментар


            • #7
              От: Помагайте за закупуване на джип

              Първоначално публикуван от Bobi Velev Преглед на мнение
              ...
              Ще го използвам повече извънградско, зимата и по-рядко за лов из полето.
              ...
              И в тази връзка помисли за бензинов джип, и понеже с бюджет от 4000 едва ли ще те е срам да зареждаш газ по бензиностанциите, помисли за дълга база, та да имаш и некъв багажник.
              Малки бензинови двигатели въобще не гледай.
              За тоя бюджет май само Чероки 4.0, щото читав Галопер 3.0 трудно ще намериш.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Помагайте за закупуване на джип

                готино заглавие: помислих, че в темата ще има касичка за дарения
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: Помагайте за закупуване на джип

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение

                  Най-лесно ще се намери читава Киа Спортидж, и частите са най-евтини.
                  Съгласен!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помагайте за закупуване на джип

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    готино заглавие: помислих, че в темата ще има касичка за дарения
                    Добра идея, да заема аз да пусна една такава тема, че от моя нищо не става.

                    ... па може и Гагич да помогне 5лв., да не го товарим с две цифри.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помагайте за закупуване на джип

                      Витара с двигател пежо 1.9т.д. е с доста скъпичък маховик.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помагайте за закупуване на джип

                        Сложи и една Кия в списъка. Само не разбрах защо трябва да е къса...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помагайте за закупуване на джип

                          Първоначално публикуван от Bobi Velev Преглед на мнение
                          cecoa1, а какво ще кажеш за 2.2 двигателя на Фронтерата? Като гледам, по обявите най-често е с него.
                          Този вече се слага на Фронтера Б, по-новата. Там не знам дали ще стигнат парите.
                          Харчи по-малко и върви по-добре от всички изброени варианти джипове. Освен това е с верига мотора.
                          Проблема при него е гориво-нагнетателната помпа (ГНП). Тя е от типа BOSCH VP44, потърси в нета има много писано. Хубавото е, че от известно време ги ремонтират успешно и не непосилно скъпо. Дори човек от форума е специалист и по тях(има собствен сервиз специално за дизелови горивни уредби), ако стигнеш да го търсиш, питай тук и ще бъдеш насочен към него.
                          Има малка част от тези мотори, които са с такава проблемна помпа, която не се ремонтира (не е предвидено дори), поинтересува се, но мисля че на Фронтера няма от тях.

                          Недостатък на Фронтерата е че някои неща са неоправдано скъпи, поне когато съм се интересувал беше така. Примерно лостче мигачи над 200 кинта и подобни. Сега може би вече не е така, а и по-новата Фронтера е по-близка до Опел, че старата беше повече Исузу(това по двигател и украшения).
                          Друга особеност е, че мотора е с директно впръскване и затова е толкова икономична и няма проблеми с паленето, но пък загрява по-бавно зимата.
                          Но като цяло хората си ги карат.

                          ПП: Съединителите са скъпи на всичките дизелови Фронтери, а на тази ако е с демпферен маховик и се сменя и той е още повече. Но това не се прави всеки ден.
                          Последно редактирано от cecoa1; 15-08-17, 12:58.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помагайте за закупуване на джип

                            Благодаря за мненията. От тези по-новите Фронтери с 2.2 двигател, могат да се спазарят до 4000 лв, зависи от собственика ако е на зор и от състоянието на автомобила. Задължително ще гледам да няма ръжда и мотора да е читав. Боята и интериорът не ме тревожат в какво състояние са, те не карат колата.
                            Търся дизел, защото цял живот съм карал дизела със техните предимства и недостатъци и не бих карал бензинова кола.
                            Търся да е къса база, защото съм сам, голяма ми е дългата база, късата е по-лесна за паркиране и на външен вид ми по харесва.
                            Засега от прочетеното съм се спрял на Фронтерата, но ще видим.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помагайте за закупуване на джип

                              От всичките изброени бих взел Фронтера,не е сложна за поддръжка и ги има по-нови модели след 2000г.Витари читави вече много трудно ще намериш,а ако намериш ще струва колкото един по-истински джип.Дизелово Чероки не ти трябва независимо с френския(2.1) или италиянския (2.5) мотор.Галоперите мотора е от Паджеро (2.5тд/и).От личен опит казвам,че мотора е слаб за тоя джип и не е от най икономичните.Твоята джипка е Фронтерата.От скоро имам наблюдение че са жилави джипове и ги няма толкова гнилочи като разни витари и от тоя клас.А защо не погледнеш Терано и то е в класа на Фронтера и отговаря на изискванията ти?
                              .
                              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X