Страница 1 от 5 12345 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 83

Тема: Помагайте за закупуване на джип

Място
    София
    Публикации
    19
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Помагайте за закупуване на джип

Здравейте,
    Предстои ми закупуване на джип. След доста дълго четене по форумите, разпитване и разглеждане, се спрях на 4 варианта.
    Сузуки Витара, дизел, къса база
    Опел Фронтера, дизел, къса база
    Хюндай Галопер, дизел, къса база
    Джиип Чероки, дизел, къса база
    Един от тези 4-те ще е. Тъй като ще ми е първи джип, не разбирам много, много, реших да се допитам до някой, който има подобен, имал е или просто е навътре в нещата. Бюджетът ми е до 4000 лв, според състоянито на джипа. Ще го използвам повече извънградско, зимата и по-рядко за лов из полето. Тоест, може и да не е от най-проходимите. На първо място да е здрав, лесно да се намират части за него и най-вече - да гори най-малко от горепосочените. Всеки съвет ще ми е от полза. Благодаря предварително.

turtey е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    18,434
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    42

По подразбиране От: Помагайте за закупуване на джип

Ако случайно намериш нещо дето не е тотален гнилоч скачай смело.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

bullet_pk е офлайн
    Павлин Кръстев
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    Пловдив
    Публикации
    1,987
    Точки (при гласуване)
    14

1. Черокито винаги е дълга база, без значение дали е с 3 или 5 врати. Дизелите им се славят като проблемни.
    2. За нисък джип с разход забрави. Всички си харчат, някои харчат повече. Ако искаш икономия, малко по-евтино е на газ.
    3. Да е здрав - за 4000 лв трудна работа.
    4. Слушай Търтей. Колкото по-малко ръжда, толкова по-добре.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

Място
    София
    Публикации
    19
    Точки (при гласуване)
    0

Е, може да се намери. Въпросът е моторчето да е здраво, изпитано през годините и да знам, че като тръгна на някъде, няма да ме остави на пътя. А не еднодневките Freelander например.

Публикации
    3,634
    Точки (при гласуване)
    19

Витара дизел е почти равно на Киа Спортидж дизел. Мотора е еднакъв - от Мазда. Има и едни Витари с двигател 1,9 турбодизел от Пежо, според мен по-добрия вариант. И при двата се гледат цилиндрови глави, като Маздовия пука по-често.
    Фронтера за тия пари ще е по-старата, като и там са няколко дизела. Най-добре 2,8TD, той си е на Исузу, с директно впръскване, здрав и икономичен, легенди се носят за него (в добрия смисъл). Но за ремонт и някои неща са му по-скъпи, мисля съединителя беше от тях.
    Има 2,3TD около 100к.с.(малък данък). Той си е на Опел, още от Опел Рекорд 2,3D. Здрав е, и с минимално обслужване - ангренажа няма нужда от смяна. Но не е най-лесно палещия дизел през зимата, за лятото е ОК.
    Има и 2,5TDS, джамбазите спекулират че е от BMW, но не е - на италианската фирма VM-motori е, и е известен като сравнително проблемен двигател по джиповете (слага се на още няколко, включително на Чероки 2,5TD). С отделни алуминиеви глави на всеки цилиндър е, и те са един от основните му проблеми - пукат се. Иначе двигателя има добри характеристики.
    Черокито освен споменатия последно проблемен 2,5TD, го има и с 2,1TD на Рено. Той е по-малко проблемен, но също понякога пука глава, а има и специфичен проблем с привода на маслената помпа (който отстранен навреме, не е проблем).
    Галопера си е Паджеро 1, от много по-нова година. Двигателя също си е 2,5TD(99к.с) на Митсубиши, два ремъка на ангренажа - единия за балансиращи валове. Също понякога пука глава.

Най-лесно ще се намери читава Киа Спортидж, и частите са най-евтини.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    София
    Публикации
    19
    Точки (при гласуване)
    0

cecoa1, а какво ще кажеш за 2.2 двигателя на Фронтерата? Като гледам, по обявите най-често е с него.

Място
    София
    Публикации
    4,810
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на Bobi Velev Преглед на публикациите
    ...
    Ще го използвам повече извънградско, зимата и по-рядко за лов из полето.
    ...
    И в тази връзка помисли за бензинов джип, и понеже с бюджет от 4000 едва ли ще те е срам да зареждаш газ по бензиностанциите, помисли за дълга база, та да имаш и некъв багажник.
    Малки бензинови двигатели въобще не гледай.
    За тоя бюджет май само Чероки 4.0, щото читав Галопер 3.0 трудно ще намериш.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

Място
    София
    Публикации
    4,781
    Точки (при гласуване)
    24

готино заглавие: помислих, че в темата ще има касичка за дарения

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    12,115
    Точки (при гласуване)
    26

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите

Най-лесно ще се намери читава Киа Спортидж, и частите са най-евтини.
    Съгласен!
    Тел. 0877 517965
    Спортидж 2.0 бензин 2003г. кабрио. Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.

Място
    София
    Публикации
    4,810
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на IvanIvanovi Преглед на публикациите
    готино заглавие: помислих, че в темата ще има касичка за дарения
    Добра идея, да заема аз да пусна една такава тема, че от моя нищо не става.

... па може и Гагич да помогне 5лв., да не го товарим с две цифри.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

Място
    Димитровтрад
    Публикации
    448
    Точки (при гласуване)
    7

Витара с двигател пежо 1.9т.д. е с доста скъпичък маховик.

Публикации
    3,217
    Точки (при гласуване)
    12

Сложи и една Кия в списъка. Само не разбрах защо трябва да е къса...

Публикации
    3,634
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на Bobi Velev Преглед на публикациите
    cecoa1, а какво ще кажеш за 2.2 двигателя на Фронтерата? Като гледам, по обявите най-често е с него.
    Този вече се слага на Фронтера Б, по-новата. Там не знам дали ще стигнат парите.
    Харчи по-малко и върви по-добре от всички изброени варианти джипове. Освен това е с верига мотора.
    Проблема при него е гориво-нагнетателната помпа (ГНП). Тя е от типа BOSCH VP44, потърси в нета има много писано. Хубавото е, че от известно време ги ремонтират успешно и не непосилно скъпо. Дори човек от форума е специалист и по тях(има собствен сервиз специално за дизелови горивни уредби), ако стигнеш да го търсиш, питай тук и ще бъдеш насочен към него.
    Има малка част от тези мотори, които са с такава проблемна помпа, която не се ремонтира (не е предвидено дори), поинтересува се, но мисля че на Фронтера няма от тях.

Недостатък на Фронтерата е че някои неща са неоправдано скъпи, поне когато съм се интересувал беше така. Примерно лостче мигачи над 200 кинта и подобни. Сега може би вече не е така, а и по-новата Фронтера е по-близка до Опел, че старата беше повече Исузу(това по двигател и украшения).
    Друга особеност е, че мотора е с директно впръскване и затова е толкова икономична и няма проблеми с паленето, но пък загрява по-бавно зимата.
    Но като цяло хората си ги карат.

ПП: Съединителите са скъпи на всичките дизелови Фронтери, а на тази ако е с демпферен маховик и се сменя и той е още повече. Но това не се прави всеки ден.
    Последно редактиран от cecoa1 ; 15-08-17 в 13:58
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    София
    Публикации
    19
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря за мненията. От тези по-новите Фронтери с 2.2 двигател, могат да се спазарят до 4000 лв, зависи от собственика ако е на зор и от състоянието на автомобила. Задължително ще гледам да няма ръжда и мотора да е читав. Боята и интериорът не ме тревожат в какво състояние са, те не карат колата.
    Търся дизел, защото цял живот съм карал дизела със техните предимства и недостатъци и не бих карал бензинова кола.
    Търся да е къса база, защото съм сам, голяма ми е дългата база, късата е по-лесна за паркиране и на външен вид ми по харесва.
    Засега от прочетеното съм се спрял на Фронтерата, но ще видим.

Публикации
    268
    Точки (при гласуване)
    4

От всичките изброени бих взел Фронтера,не е сложна за поддръжка и ги има по-нови модели след 2000г.Витари читави вече много трудно ще намериш,а ако намериш ще струва колкото един по-истински джип.Дизелово Чероки не ти трябва независимо с френския(2.1) или италиянския (2.5) мотор.Галоперите мотора е от Паджеро (2.5тд/и).От личен опит казвам,че мотора е слаб за тоя джип и не е от най икономичните.Твоята джипка е Фронтерата.От скоро имам наблюдение че са жилави джипове и ги няма толкова гнилочи като разни витари и от тоя клас.А защо не погледнеш Терано и то е в класа на Фронтера и отговаря на изискванията ти?
    .
    Nissan Terrano 3.0 DI-turbo 3door.
    Mercedes-Benz S500 W220 AMG pack. Продадена.
    BMW 530d E60 M57D30.
    BMW 318tds Compact E36 M41D17.

Публикации
    3,634
    Точки (при гласуване)
    19

Тераното е безпроблемно по-задвижването, евтино за обслужване и пали лесно зимата.
    Но харчи повече от Фронтера 2,2 и ръждясва малко повече.

Не мисля, че е добра идея да се взимат джипове на долната граница на пазарната им цена (и под нея), освен ако не са от познат. Често евтиното излиза скъпо. Но както се казва -" Очи гледАли, очи плакАли" та всичко си е според зависи.
    А евтино нЕма, щото на всичкото 'жип, само маслата, които му се сменят според дебелите книги са няколко стотачки, барабар с филтрите и без работата. Отделно, ако се обслужва ангренаж и други консумативи си е като на всяка кола...поне. И неминуемо гуми - нови около 1000лв, стари що годе - наполовина, някакви, колкото да има - поне 200-300...

Място
    София, Красна поляна
    Публикации
    154
    Точки (при гласуване)
    3

С други думи с тоя бюджет въобще не се занимавай с джипове. То кола няма за толкова пари читава. Лично мнение

Публикации
    3,217
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на vaso22 Преглед на публикациите
    С други думи с тоя бюджет въобще не се занимавай с джипове. То кола няма за толкова пари читава. Лично мнение
    Кия Спортидж за 4-5 може да се намери читава. За другите незнам.

Място
    Попово
    Публикации
    55
    Точки (при гласуване)
    2

То Киа читава не се ражда колега

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    12,115
    Точки (при гласуване)
    26

Цитат Мнение на Tanatos123 Преглед на публикациите
    То Киа читава не се ражда колега
    вЕрно ли така мислиш?
    Тел. 0877 517965
    Спортидж 2.0 бензин 2003г. кабрио. Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.

Страница 1 от 5 12345 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Съвет за закупуване на Джип
    От PSIHOLOG във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 9
    Последно мнение: 17-08-17, 14:47
  2. моля за помощ при закупуване на джип
    От SpeeDStaR във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 1
    Последно мнение: 29-08-13, 10:59
  3. Отговори: 20
    Последно мнение: 17-03-10, 08:17
  4. Въпрос относно закупуване на джип.
    От aangleov във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 15
    Последно мнение: 28-02-10, 02:49
  5. Възможност за оглед на джип за закупуване от Варна.
    От GOLDY-Владиан Христов във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 8
    Последно мнение: 10-01-08, 15:03

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •