Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка с кола, Варна - пещера "Проходна", идеи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходка с кола, Варна - пещера "Проходна", идеи?

    Здравейте, решихме сме с приятелката ми да пообиколим малко родината, понеже я пуснаха няколко дена отпуска и не е ходила на някои места, та сега е момента. Проблема е, че аз уж съм обикалял, обаче не мога да координирам кое след кое да посетим и от къде да минем. Тръгваме от Варна с лек автомобил, така че какъвто и да е вид оффроуд отпада . Ще спим по хотели, които също още не сме решили къде ще са (и за тях приемаме предложения). Крайната ни главна дестинация е пещерата "Проходна" (Очите на Бога), след това отиваме в София. От там на обратно, няма да има време за разходки, за това ще сме си по главния път . Грубо маршрута е следния Варна - Търговище - Омуртаг - Котел - от там по стария път, Сливен - Казанлък - Храм Паметник Рождество Христово - Бузлуджа - в. Шипка - Етърът - Узанa(ако може да се стигне с кола или пеша до географския център) - евентуално Боженци и Трявна и до тук ми свършват идеите. После по карта следва излизане на пътя Търново - София, като се отбиваме за пещерата.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:маршрут.jpg
Прегледи:1
Размер:316.3 КБ
ID:6136932
    Приемам всякакви критики, мнение, препоръки за разнообразяване, обогатяване и разширяване на маршрута.
    [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

  • #2
    От: Разходка с кола, Варна - пещера "Проходна", идеи?

    Пилейте се така без план , навсякъде ще сте си в родината и само двамата....
    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

    Коментар


    • #3
      От: Разходка с кола, Варна - пещера "Проходна", идеи?

      Препоръчвам следните места, които са сравнително близо до показания маршрут:

      Дряновския манастир + Пещерата "Бачо Киро" - в района има и много красива екопътека с различни варианти за разходка - от половин час до няколко часа
      Крушунските водопади + Деветашката пещера
      Пещерата "Съева дупка" + "Виа Ферата" точно до нея
      Около "Проходна" също има къде да се разходи човек - от пещерата до скалния манастир (около 20-30 минути), както и до другата пещера = "Свирчовица", там може да се влезе във входните части без никаква екипировка - има изградени стълби и парапети за туристи.
      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

      Коментар


      • #4
        От: Разходка с кола, Варна - пещера "Проходна", идеи?

        Палете машината и тръгвайте !Навсякъде ще ви е готино!Приятен път и прекрасни моменти!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Разходка с кола, Варна - пещера "Проходна", идеи?

          Понеже гледам че ще минете през Български извор и Златна панега (и двете селища са в един и същи район) - за ядене там са добри крайпътните заведения на Добревски (пише го с големи букви на заведението). Има и други, но тези са по-нормални. В Български извор се пада отсреща на Лукойла, в Златна Панега мисля че беше точно до Петрол. В София си намерете хотел или хостел близо до метрото и с него се придвижвайте, центърът е труден за автомобили, макар от Варна да си имате закалка. Добри впечатления имам от хотел Елате Плаза и хостел Морето енд Кафето. Лично аз бих отсвирил Крушунските водопади - вече няколко човека ми казват, че са станали доста комерс. Но ако си падате по природните красоти - може да удължите леко маршрута до началото на Луковит, където точно преди табелата на града започва екопътека Златна Панега, която върви по руслото на реката и е доста красива.
          Последно редактирано от Njoy; 16-08-17, 09:08.
          slivizasmet.blogspot.bg

          Коментар


          • #6
            От: Разходка с кола, Варна - пещера "Проходна", идеи?

            Аз съм от Търговище, но Ви съветвам да минете след Шумен през Велики Преслав /пътя не се удължава/ и да обиколите разкопките там /има и много добри заведения/.
            А преди Котел да посетите с. Жеравна и с. Ичера.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: Разходка с кола, Варна - пещера "Проходна", идеи?

              Първоначално публикуван от lancerpor Преглед на мнение
              ... Храм Паметник Рождество Христово - Бузлуджа - в. Шипка - Етърът - Узанa(ако може да се стигне с кола или пеша до географския център) - евентуално Боженци и Трявна и до тук ми свършват идеите.
              Приемам всякакви критики, мнение, препоръки за разнообразяване, обогатяване и разширяване на маршрута.
              Леле, тук много увъртяно и ще падне обикаляне.
              След Храм паметника трябва да се върнете няколко километра за да хванете пътя за Буздлуджа. От там продължавате по билния път към Шипка. Етъра ви е по път, веднага в дясно като слезите от прохода. След Етъра движейки се към центъра на Габрово първата вляво след тунела. До Геогравски център има асфалт. От Узана се връщате в Габрово и на същото отклонение за Узана подминавате строящото се кръгово вляво, след моста пак вляво. Там пътя за Трявна е ясен.
              От Трявна минавате през Царева ливада (снимка пред локомотива на гарата) и Дряново. От Дряново май е по-добре вместо да се връщате към Габрово да минете през Търново. Обаче пропускате Боженци.
              В Севлиево може да разгледате крепостта Хоталич (постарали са се да я представят).
              След това и аз незнам. Може да поемете по Деветашкото плато и да посетите пещерата и Крушуна. Лично аз предпочитам пред Съева дупка, ако не ви трябва печат. Виа фератата до Съева дупка не работи от много години.
              Така го виждам маршрута с минимум обикаляне максимум забележителности.
              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X