Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алпите 2017, планината която не може да се опише.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Алпите 2017, планината която не може да се опише.

    Здравейте банда, вадете пуканките, ще се пробвам пак с един пътепис пък да видим дали ще ви хареса

    Идеята беше скромна, каране на мотори, снимане, пиене на бира (който пие) и яко фън. Решихме че ще е по добре да качим моторите на ремаркета и да сме с колите по скучната магистрала (не беше добра идея). На границите обаче... беше слабо казано кошмар, на БГ/ Сърбия висяхме 4 часа, когато стигнахме до границата на Сърбия с Хърватска в 4:30 сутринта, кошмара беше същия, чакахме пак 4 часа и тъкмо си казахме стигнахме до бариерите и видяхме че ни чака още 1км опашка. Обратен и към границата на Шид, препоръчвам като варианта за избягване на лудницата с пингвините. Газ към малките успоредни граници. На Шид бяхме първи коли , а се отклонихме няма и 10км. От там към другата малка граница със Словения. Бяхме се чули с приятели, които ни предупредиха, че на Загреб колоната е 6км а после ни чакали 9км на Караванкен тунела. По радиото също казваха постоянно за задръстванията. Газ към Добовец (Dobovec) защото на на границата за Марибор (Macelj) ситуацията беше като на всякъде по магистралите. Минахме пак първи коли, кеф никакво бавене. От там към Дравоград ( Dravograd) и всичко вече беше на ред. Стига съм писал, красотите започват от Словения с пълна сила, но там пълних само очния си файл, снимките са ми само от Тирол и Доломити, но са много. И така групата беше този път по малка от 2010 Аз, Цеко, Киро, Цеци и Марио + среща с още приятели по трасето за които по късно Сега да качваме моторите по ремаркетата и да тръгваме.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:001.JPG
Прегледи:1
Размер:1.72 МБ
ID:6136905

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:004.JPG
Прегледи:1
Размер:1.75 МБ
ID:6136906

    Да напълним гюмовете с нафта и да тръгваме да киснем на границата.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20545355_10209491124301474_4146056454681605104_o.jpg
Прегледи:1
Размер:936.8 КБ
ID:6136907

    И така на залез се наредихме на опашката и на изгрев решихме, че по магистралата с висене няма да стане и се отправихме към Шид. Там бяхме първи коли и минахме за 5-10 минути. В обратна посока имаше опашка , но на фона на тази на магистралата беше смешна. От тук на татък вече знаехме как да ги минаваме границите и на другите две беше също без никакви коли пред нас, първи бяхме на Добовец (Dobovec) както и на Дравоград ( Dravograd)

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:006.jpg
Прегледи:1
Размер:1.85 МБ
ID:6136908

    Пристигнахме следобед в къмпинг Линдлерхоф Lindlerhof , но пак греда, няма места нито за палатки нито в караваните, лудница.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:012.jpg
Прегледи:1
Размер:1.78 МБ
ID:6136909

    Опита в пътуванията си каза своето, защото пътувайки на там бяхме видели други два къмпинга в съседно село до Винклерн, да тръгваме на там. Карам аз и изведнъж мерцедеса зад мен започна да ми свети къси дълги да спирам. Цеко беше видял на една къща , че има разпънато флагче свободни стаи ( freies Zimmer ) ами да я видим и обратно към къщата. Звъним на звънеца, показва се австриеца.
    -Здравейте видяхме че имате свободни стаи, можете ли да ни приютите петимата?
    -Да има две стаи една за двама и една за трима.
    - А каква е цената?
    -Стаята за трима е 25евро на човек, а тази за двама е 22евро на човек....със закуска. Ако искате влезте да ги видите.
    Ама какво да ги гледаме, ама нали ни е поканил. Не се чудихме изобщо, вече си имахме покрив над главата за 8 вечри.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018.jpg
Прегледи:1
Размер:1.27 МБ
ID:6136910

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:001.jpg
Прегледи:2
Размер:1.99 МБ
ID:6136911

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:004.jpg
Прегледи:1
Размер:1.91 МБ
ID:6136912

    Къщичка беше много близо до градчето Винклерн (Winklern кръстихме го австрийския Перник) в подножието на прохода Гросглокнер (Grossglockner). Така пристигнахме и се настанихме, следваше вечеря и разбирасе пробване на местната бира ( аз понеже съм на кока кола пробвах нея) Следва продължение.

    Ако на някой му се наложи, ето и контакти с хората от къщата.

    Roman Maier Auen 4 -9841 Winklern Tel. +43664/5432543 / +43660/6530065 e-mail: lerchma@gmail.com




    Последно редактирано от drago varvar; 14-08-17, 22:13.
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

  • #2
    От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

    Супер, давайте на татък .
    По добре късно от колкото никога .
    Нула89781нула019

    Коментар


    • #3
      От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

      На сутринта закуска с много мераци за возене. Беше облачно и понеже все още бяхме уморени от 24 часовото пътуване с ремаркетата, решихме да е нещо късичко, нямахме зор, а и бяхме стигнали до извода че от както сме тръгнали нищо от планирането не се случва, та го решихме да е това .

      https://www.google.bg/maps/dir/46.88...a=!4m2!4m1!3e0

      Каски на главу и газ към Grossglockner, Цеци не го беше минавал и му беше мерак. Разбрахме се да се чакаме на терасата в кръчмата , че аз иска да спирам и да снимам.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:022.jpg
Прегледи:1
Размер:1.96 МБ
ID:5763655

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:024.jpg
Прегледи:1
Размер:1.60 МБ
ID:5763657

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:025.jpg
Прегледи:2
Размер:1.50 МБ
ID:5763658

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:034.jpg
Прегледи:2
Размер:1.92 МБ
ID:5763659

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:042.jpg
Прегледи:2
Размер:1.57 МБ
ID:5763660

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:047.jpg
Прегледи:1
Размер:1.23 МБ
ID:5763661

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:049.jpg
Прегледи:2
Размер:1.80 МБ
ID:5763662

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:050.jpg
Прегледи:2
Размер:1.44 МБ
ID:5763663

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:053.jpg
Прегледи:2
Размер:1.88 МБ
ID:5763664

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:066.jpg
Прегледи:1
Размер:1.65 МБ
ID:5763666

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:069.jpg
Прегледи:1
Размер:1,001.5 КБ
ID:5763667

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:070.jpg
Прегледи:2
Размер:1,006.2 КБ
ID:5763668

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:071.jpg
Прегледи:2
Размер:1.09 МБ
ID:5763669

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:073.jpg
Прегледи:2
Размер:1.12 МБ
ID:5763670

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:076.jpg
Прегледи:2
Размер:1.36 МБ
ID:5763671

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:080.jpg
Прегледи:2
Размер:1.73 МБ
ID:5763672
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #4
        От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

        По седяхме, по зяпахме и решихме да продължаваме на горе към хижата Еделвайс. На горе времето беше ту облаци ту слънце се появява.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:082.jpg
Прегледи:1
Размер:1.60 МБ
ID:5763680

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:083.jpg
Прегледи:1
Размер:1.41 МБ
ID:5763681

        Беше леко хладно и сухо, но както се досещате ГРЕДА. Минахме тунела и от другата страна много гъста мъгла или много нисък облак, така и не разбрахме и вали, ама вали как си трябва ситно и напоително. Не ни се връщаше обратно, мислехме че сме в облак и като слезем на долу, времето ще се оправи, ама така ние си мислихме, колкото по надолу слизахме, толкова по силно валеше и след като се понамокрихме решихме, че е време да обличаме дъждобраните . Спряхме опаковахме се и пак на долу, няма връщане. Спуснахме прохода и решихме че е време за кафе, спряхме на едно крайпътно кръчме , виждал съм го и на други пътеписи

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:095.jpg
Прегледи:1
Размер:1.91 МБ
ID:5763682

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:091.jpg
Прегледи:1
Размер:1.33 МБ
ID:5763683

        По кафета , сокчета и мелби, ах тези мелби, бяха огромни, а дъжда не спира да вали, и си вали яко. Мина час и нещо там докато седяхме там, писна ни и пак голямото обличане на дъждобраните и газ към прохода с влака. Оп май много хора не знаят за този проход. Слиза се до главния път 311 който води към Санкт-Йохан (Sankt Johann im Pongau) но не се ходи до него а се завива за Банхоф Бёкштайн (Bahnhof Böckstein) където пътя свършва на ЖП гара от където срещу 17евро на мотор се качвате с мотора или колата на влак за 20тина минути като се минава през тунел и слизате от другата страна в градчето Мальниц (Mallnitz) Колите и моторите са във отделен вагон от пътниците, ние се качваме на пътнически вагон , ама ние си седяхме прави, понеже толкова вода течеше от нас че едва ли някой щеше да седне на седалката.Снимките са размазани но се вижда положението, но ще кача едно клипче от тубата за тези които им стана интересно.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101.jpg
Прегледи:1
Размер:1.03 МБ
ID:5763684

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:102.jpg
Прегледи:1
Размер:1.35 МБ
ID:5763685

        https://www.youtube.com/watch?v=Iop4x2HCo5s


        Така, след като слязохме от влака, валеше вече навсякъде, така вместо да се повозим, ние подгизнахме и се прибрахме в къщата вир вода, метнахме дрехите в една таванска стая като сушилня и на другия ден всичко беше изсъхнало, но за другия ден ще пиша утре.
        Последно редактирано от drago varvar; 14-08-17, 23:19.
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • #5
          От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

          Драго,за координатите на тази къща имаш една бира от мене! Тръгваме два мотора след седмица и тъй като колегата не е много по палатките, просто ако имаме късмет би било най-хубавото нещо , ако около Гросглокнер успеем да си намерим нещо такова. Дано имаме късмет с времето , че то тая година като гледам Алпите не са изсъхвали. Другата седмица е събора на Фаакерзее и всичко ще е пълно . Алпите ги планираме за от запад на изток откъм Франция за 9,10 дена и първата седмица на септември. Дано имаме късмет с времето. Иначе снимките къртят. Ще съм много благодарен , ако даваш повече практическа информация. Гросглокнер го пропускам вече две години и ако и сега нямам късмет.......

          Коментар


          • #6
            От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

            Къщата се намира тук

            https://www.google.bg/maps/place/46%...89!4d12.887084

            46°53'02.0"N 12°53'13.5"E

            За Гросглокнер таксата за мотор на ден е 25евро а за месец е 44евро, ние си бяхме взели за месец понеже го минавахме 2 дни и един ден не ни пуснаха заради сняг, ама по на там ще пиша за всичко. Кажи какво конкретно от техническата час те интересува и ако мога ще отговарям. Като карате по пътищата и видите такива или подобни знаменца или табели на самите къщи , спирате и питате. Тези къщи ги няма в букинга и са много, все едно ще спиш при някоя баба в Триград, спираш питаш местните и винаги има.



            Отивам да бачкам , довечера продължавам с пътеписа.
            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • #7
              От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

              Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
              Решихме че ще е по добре да качим моторите на ремаркета и да сме с колите по скучната магистрала (не беше добра идея).
              Ако се беше връщал като нас, за ден с тръгване на пороен дъжд и хлад и после цяла Хърватска и Сърбия на 40 градуса жега, нямаше да мислиш точно така. Отиването, ако го бяхме направили директно през Стрезимировци, Шид и натам, както го минахме, щяхме да сме на място 4-5 часа по-рано(един Гросгльокнер) . Общо взето, най-добре е човек да има време за отиване и връщане, примерно през Черна гора и хърватското крайбрежие с нощувка.

              Коментар


              • #8
                От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

                абонирам се

                Драго не ни измъчвай с чакане, ранени сме и само на четене караме до края на август
                You'll never find out - I got no key hole....

                Коментар


                • #9
                  От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

                  Тръгваме на 24.08 и планирам първата нощувка около Крань или малко по_горе Краньска гора. Знам,че за Гросглокнер е добре да си предвидя две дати в случай ,че времето е смарангясано-една в началото на пътуването и една на връщане . На отиване заради оня събор знам ,че източните Алпи ще са някакво стълпотворение на мотори и затова се чудя изобщо дали да правя опитида търся къде да спим около Винклерн или Хайлигенблут. Долу,горе къмпингите са ми ясни . Другия ми вариант е Кобарид или Бовец ама заради Фаакерзее и там ще е пълно . Да правя опит на отиване за Гросглокнер ме спира само страхът ,че няма да намерим къде да спим. Иначе следващата седмица като е минал събора ситуацията ще е доста по-търпима. Знам,че имаш опит с Алпите и затова питам толкова нашироко. А такива къщи има предполагам по цялата планина? Още нещо: Интересува ме един проход за който никой не пише, просто защото от там минава магистралата от Германия, а именно Бренерпас(не магистралата, а стария път). Четох преди 15г и повече една статия за него . Това е бил главния път на немските туристи през 50-те и началото на 60-те, когато са започнали с първите каравани и кемпери да ходят на море, но магистралата все още я е нямало. Знам ,че за мотор не би трябвало да е кой знае колко атрактивен , но е път по който искам да мина . Минавал ли си от там и ако да , сподели впечатления. Ами .....в общи линии това исках да питам. Това варианта с колесар е добре , ама за Алпите май е прекалено близо . Това го направете за Пиринеите . Ще ви хареса там определено. Планината , макар и по- малка е не по-малко впечатляваща и си заслужава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

                    Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                    Тръгваме на 24.08 ...
                    По първа точка , нощувката в Кран е ок и ако минеш по този маршрут ще си доставиш още малко кеф още със самото начало.

                    https://www.google.bg/maps/dir/45.78...46.2428344!3e0

                    Кобарид или Бовец също са вариант, но положението ще е същото като в Кран, така че ако си намериш нещо покрай Кран по добре там. Що се отнася до къщите под наем в планината, да имаги навсякъде. Въпроса е на каква цена се предлагат, в краен случай има и варианта с хотелите през букинга, ама това за мен е крайния случай.
                    Що се отнася до прохода Passo del Brennero, ами не съм го минавал, изглежда ми много скучно, предлагам доста по як , но по дълъг етап през няколко прохода

                    https://www.google.bg/maps/dir/47.25...6c6be3!1m0!3e0

                    Ще се повторя пак, но при мен нещата винаги стават така, колкото и да плануваш и да го мислиш, винаги става така да е различно от плановете и точно в това е чара. Тръгваш само с настроение за фън, усмивка на лицето и всички грижи ги оставяш в БГ, екскурзията касае само теб, така че се забавлявай каквото и да ти се случва.
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

                      Така, отплеснахме се малко.

                      Та на следващия ден, сутринта беше повече от прекрасна. предварително бях начертал етапи за всеки ден и това ни помогна в бързото взимане на решение в каква посока да тръгваме по време на закуската. А закуската беше толкова обилна, че петима мъже не можахме да се справим с нея.След като и последния седнал на масата каз ...офффф не мога повече, слязохме и извадихме моторите от навеса,якета, каски , ръкавици, по кафе на бензиностанцията и газ на там

                      https://www.google.bg/maps/dir/46.88...497778!1m0!3e0

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:001.jpg
Прегледи:2
Размер:1.99 МБ
ID:5763700

                      Не минахме и 7км и спряхме за снимки.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:007.jpg
Прегледи:1
Размер:1.86 МБ
ID:5763699

                      Минахме през Лиенц транзит, имаше трафик, но като влезнахме в Италия трафика стана още по голям по път Е66 / SS49 и по маршрута трябваше да свием по SS51 при Dobbiaco, но нищо не върви по план по време на тази екскурзия и този път, прохода беше затворен. Защо ли, ами вчера валя яко дъжд и какво става в такива случаи, свлачище и то голямо. Кръгом към Сан Кандидо ( San Candido) и от там по маршрута , но ще го караме на обратно.
                      Последно редактирано от drago varvar; 15-08-17, 17:03.
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

                        Красота!

                        С нетърпение чакам продължението!
                        0осем9осем7шест0осем7едно
                        Миро

                        Коментар


                        • #13
                          От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010.jpg
Прегледи:1
Размер:1.89 МБ
ID:5763701

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:013.jpg
Прегледи:1
Размер:1.78 МБ
ID:5763702

                          След като се отклонихме от натоварения път , нещата се успокоиха и вече карахме по някакви завои, но скоро пак настигнахме трафик. Заради свлачището и тировете караха по нашия маршрут , а по него имаше и доста фиби. Тези тирове , при това карани от поляци, направо ми скъсаха нервите. Не стига, че са бавни по завоите, а на правата, заставаха по средата на платното за да не си скъса брезента в клоните или скалата. Трябваше да вкарвам първа за да ги изпреваря и то на ластик, преди да застанат пак по средата на пътя, но разбра че поздравявам роднините им от женски пол. Както и да е, стигнахме до Кортина д'Ампецо ( Cortina d'Ampezzo) много красиво градче, а доколкото и разбрах май не е било и никак евтино, но много красиво.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:016.jpg
Прегледи:1
Размер:1.69 МБ
ID:5763703

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019.jpg
Прегледи:1
Размер:1.79 МБ
ID:5763704

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:020.jpg
Прегледи:1
Размер:1.42 МБ
ID:5763705

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021.jpg
Прегледи:1
Размер:1.98 МБ
ID:5763706
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

                            От Кортина д'Ампецо тръгнахме към Курвара, по проходите passo Falzarego

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:046.jpg
Прегледи:1
Размер:1.66 МБ
ID:5763707

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:047.jpg
Прегледи:1
Размер:1.81 МБ
ID:5763708

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:048.jpg
Прегледи:1
Размер:1.23 МБ
ID:5763709

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:050.jpg
Прегледи:2
Размер:1.36 МБ
ID:5763710

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:052.jpg
Прегледи:1
Размер:1.32 МБ
ID:5763711

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:055.jpg
Прегледи:1
Размер:1.88 МБ
ID:5763712

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:057.jpg
Прегледи:1
Размер:1.45 МБ
ID:5763713

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:058.jpg
Прегледи:1
Размер:1.60 МБ
ID:5763714

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:059.jpg
Прегледи:1
Размер:1.79 МБ
ID:5763715
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:060.jpg
Прегледи:2
Размер:1.84 МБ
ID:5763716

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:067.jpg
Прегледи:1
Размер:1.96 МБ
ID:5763717

                            След кратка почивка, свихме по Passo di Valparola.


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:070.jpg
Прегледи:1
Размер:1.38 МБ
ID:5763718

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20729062_10209516498215806_2366290491256308779_o.jpg
Прегледи:1
Размер:124.7 КБ
ID:5763720

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:073.jpg
Прегледи:1
Размер:1.72 МБ
ID:5763719
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Алпите 2017, планината която неможе да се опише.

                              Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                              Тръгваме на 24.08 и планирам първата нощувка около Крань или малко по_горе Краньска гора. Знам,че за Гросглокнер е добре да си предвидя две дати в случай ,че времето е смарангясано-една в началото на пътуването и една на връщане . На отиване заради оня събор знам ,че източните Алпи ще са някакво стълпотворение на мотори и затова се чудя изобщо дали да правя опитида търся къде да спим около Винклерн или Хайлигенблут. Долу,горе къмпингите са ми ясни . Другия ми вариант е Кобарид или Бовец ама заради Фаакерзее и там ще е пълно . Да правя опит на отиване за Гросглокнер ме спира само страхът ,че няма да намерим къде да спим.
                              Кво толкова си се панирал с тва Факерзее.Събора тази година се провежда от 05.09.до 10.09, така че по времето когато ще минем от там на отиване няма проблеми. Аз тръгвам на 27.08. и планирам около 31.08.-01.09. да бъда в района на Lago di Como, от където искате да минете и вие. Така че по добре мисли къде и как ще се срещнем и да се връщаме заедно.
                              BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                              LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                              Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X