Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грешка p1130 явно гранд чероки е с проблемен резервоар. Дайте съвети как се оправи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Грешка p1130 явно гранд чероки е с проблемен резервоар. Дайте съвети как се оправи

    Здравейте, колеги!
    Гранд черокито много странно гасне в десен завой на пътни възли при качване и слизане от магистралата. Гранда е 2.7 CRD 2003, прави го когато горивото е под средата. Излиза грешка р1130 и след като спра пали без проблем. След като угасна при качване на магистралата от Благоевград, до София никакъв проблем. Преди магистралата се движех 30-40 км офроуд с доста стръмни изкачвания и спускания без никакъв проблем. Преди около две седмици същото, след това без да слагам гориво карах из София, но никакъв проблем. След като го купих забелязах, че горивото не спада под половината закарах го при приятел да изчисти резервоара и вътре освен мизерията имаше и част от дъното на кофа с прорез за поплавъка, което съответно изхвърлих. При покупката собственика ми даде съвет, че под средата му създавал проблеми.
    Забелязах, че резервоара е цял без прегради и горивото се движи без контрол вътре.
    Дайте съвет как да се справя с проблем, да мисля и аз мога с дупки или нещо като прегради.

  • #2
    От: Грешка p1130 явно гранд чероки е с проблемен резервоар. Дайте съвети как се оправ

    Трябваше като изкарате резервоара, да видите нивомера в долно и горно положение какво показва на таблото.
    Да не изкривен нивомера и да показва грешно.
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • #3
      От: Грешка p1130 явно гранд чероки е с проблемен резервоар. Дайте съвети как се оправ

      Значи на чертата преди средата при пълнене до горе събра 46 литра. При резервоар 78 и още в гърлото. Мисля, че е нормално. Наистина при монтажа нямаше време да се тества, по причината, че имаше доста за чистене. И явно "кофата" е била монтирана в Италия.

      Коментар


      • #4
        От: Грешка p1130 явно гранд чероки е с проблемен резервоар. Дайте съвети как се оправ

        Първоначално публикуван от sharky_ssm Преглед на мнение
        Дайте съвет как да се справя с проблем.
        Звънни
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Грешка p1130 явно гранд чероки е с проблемен резервоар. Дайте съвети как се оправ

          По миналата седмица. След качване на магистралата при продължителен десен завой, джипа угасна. След продължително въртене не запали. Сипах му двадесет литра и падна доста въртене, но не запали. Добре, че имах помпичка за подкачвал от вектрата, та след като му подкачих, явно напълни филтъра и запали.
          Карах бързо и завоя надясно е 360°, чак филтъра се беше изпразнил сигурно, нали е цял. Чак двадесетина литра да не му стигат да върви при почти 80 литров резервоар.
          Ще трябва да се слагат прегради в резервоара.
          Ако някой има идеи да споделя. Стопли ли се го почвам.

          Коментар


          • #6
            От: Грешка p1130 явно гранд чероки е с проблемен резервоар. Дайте съвети как се оправ

            То зависи от годината, но моята джипка например горивоподаването е така:
            1. Резервоар тип 'мъдури' Т.е. две ниски части долу, които нямат пряка връзка на ниско ниво
            2. Двигателя смуче от дясната част на резервоара
            3. Има подкачваща горивна помпа, която да постоянно изхвърля горивото от левия 'бъбрек' към десния...
            4. Нивомерите са два и сумират показанията си за индикацията на дисплея. Смукателите (и мрежичките) също са две, но лявата само прехвърля в дясната част, а дясната е за храненето на двигателя



            Съответно - откаже ли помпата, запуши ли се смукателя или междинната тръбичка - резервоара ще ти показва половина пълен, защото сумира показанията на левия и десния нивомер, но в реалност дясната част ще е празна, докато лявата - пълна до горе, ама от нея няма как двигателя да смуче... Затова и когато нивото в дясната част спадне под минимума - двигателя угасва, въпреки, че резервоара наистина е пълен до половината, но половина, която няма как да бъде източена...

            П.С. Същият номер ми го е правило и БМВ - пак заради кардана/задното предаване едната страна на резервоара стоеше пълна заради повреда в подкачването, и се караше винаги на пълен резервоар - стигне ли половината, значи вече двигателя остава без гориво..
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Грешка p1130 явно гранд чероки е с проблемен резервоар. Дайте съвети как се оправ

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение

              Съответно - откаже ли помпата...
              Откаже ли ел. помпата, мотора загасва, защото няма гориво към него, не защото едната част на резервоара е останала празна. Реално там където е помпата нафта има, помпата е потопена в нафта, ама като не работи помпата няма кой да прати нафтата към мотора. И нивомерите си показват вярно. Това за на slowtraveler возилото. За на създалия темата - там няма ел. помпа в резервоара.
              Последно редактирано от onufriz; 05-03-18, 23:58.
              Най ме е страх от хора без мечти...

              Коментар


              • #8
                От: Грешка p1130 явно гранд чероки е с проблемен резервоар. Дайте съвети как се оправ

                Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                Откаже ли ел. помпата, мотора загасва, защото няма гориво към него, не защото едната част на резервоара е останала празна. Реално там където е помпата нафта има, помпата е потопена в нафта, ама като не работи помпата няма кой да прати нафтата към мотора. И нивомерите си показват вярно. Това за на slowtraveler возилото. За на създалия темата - там няма ел. помпа в резервоара.
                Ами не е съвсем така
                Просто няма как да няма 'преточване' от едната част към другата при този тип (май на Шкодичката имаше на времето все пак алтернатива - под резервоара май минаваше маркуче, свързващо двете долни части на резервоара за отстраняване ефекта при ниско ниво)... И е факт, че това е чест 'ефект' - уж имаш половин пълен резервоар (и наистина имаш), пък колата гасне.. Заредиш ли догоре (напълни ли се 'активната' част от резервоара) колата си пали и върви нормално... Ама източи ли тази половина (реално - повече от половината, защото резервоара все пак отгоре е общ), двигателя гасне...
                Как е решено технически това е друг въпрос - понякога има съвсем отделна помпа, а в други случаи помпата в 'активната' част има вход от допълнителен втори смукател в другата част за да смуче от там приоритетно... Но при всички случаи има подкачваща помпа... И откаже ли тази помпа - често оставаш 'с половин използваем резервоар'...
                Докато при нормалните резервоари често дизелите нямат никаква подкачваща ел.помпа - напомпаш филтъра да засмуче и пообезвъздуши системата, и от там нататък нафтовата помпа на двигателя си смуче безпроблемно нафта от резервоара без нужда от допълнителна помощ...

                Но като гледам за колегата - май наистина резервоара от тези години е вдигнат нагоре и едва ли има такъв проблем...
                Последно редактирано от slowtraveler; 06-03-18, 09:25.
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Грешка p1130 явно гранд чероки е с проблемен резервоар. Дайте съвети как се оправ

                  Не четеш какво съм написал. Аз пиша за ел.помпа. Да го кажем така - всичко е ОК, ел. помпата бачка, от едната страна има 30%, от другата 10%, нивомерите показват вярно и колата работи нормално. В този момент ел. помпата изгаря, спира да работи. Какво би станало? Ами от едната страна пак ще си има 30%, помпата е потопена в нафта, но като не работи помпата, няма кой да закара нафтата до филтъра. И мотора загасва.


                  Естествено, че има механизъм да прехвърля гориво в резервоара, когато е на две половини. Никъде не съм писъл обратното. Викат и джет помпа. Тя не е електрическа, и като се прецака найстина от едната страна остава празно и мотора загасва.
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Грешка p1130 явно гранд чероки е с проблемен резервоар. Дайте съвети как се оправ

                    Последният диалог между двамата , ми припомни поста на Ясен от политическата тема към Danika.Същността му беше , че някои проблеми си искат специалист.
                    Успех , младежи!Но и ровчене си трябва.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Грешка p1130 явно гранд чероки е с проблемен резервоар. Дайте съвети как се оправ

                      Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                      ....
                      Естествено, че има механизъм да прехвърля гориво в резервоара, когато е на две половини. Никъде не съм писъл обратното. Викат и джет помпа. Тя не е електрическа, и като се прецака найстина от едната страна остава празно и мотора загасва.
                      При мен в електрическата подкачваща помпа влиза тръбичката от смукателя от другата половина на резервоара....

                      Миленски - напълно си прав Ама като го знам къде е, и какво трябва да се направи за да се свали резервоара - не ми се пипа
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Грешка p1130 явно гранд чероки е с проблемен резервоар. Дайте съвети как се оправ

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        При мен в електрическата подкачваща помпа влиза тръбичката от смукателя от другата половина на резервоара....

                        Миленски - напълно си прав Ама като го знам къде е, и какво трябва да се направи за да се свали резервоара - не ми се пипа
                        То , Жоре , лозето само с молитва за берекет не дава грозде.Ако ставаше само със съвети по форумите , гаражите отдавна щяха да са само място за нощуване на автомобилите.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Грешка p1130 явно гранд чероки е с проблемен резервоар. Дайте съвети как се оправ

                          Първоначално публикуван от sharky_ssm Преглед на мнение
                          Здравейте, колеги!
                          Гранд черокито много странно гасне в десен завой на пътни възли при качване и слизане от магистралата. Гранда е 2.7 CRD 2003, прави го когато горивото е под средата. Излиза грешка р1130 и след като спра пали без проблем. След като угасна при качване на магистралата от Благоевград, до София никакъв проблем. Преди магистралата се движех 30-40 км офроуд с доста стръмни изкачвания и спускания без никакъв проблем. Преди около две седмици същото, след това без да слагам гориво карах из София, но никакъв проблем. След като го купих забелязах, че горивото не спада под половината закарах го при приятел да изчисти резервоара и вътре освен мизерията имаше и част от дъното на кофа с прорез за поплавъка, което съответно изхвърлих. При покупката собственика ми даде съвет, че под средата му създавал проблеми.
                          Забелязах, че резервоара е цял без прегради и горивото се движи без контрол вътре.
                          Дайте съвет как да се справя с проблем, да мисля и аз мога с дупки или нещо като прегради.
                          Здрасти смени целият възел нивомер с кофа комплект , и се обади да почерпиш!!!!
                          Еди Рангелов : 0885 088 444
                          Няма незаменими има незабравими хора !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Грешка p1130 явно гранд чероки е с проблемен резервоар. Дайте съвети как се оправ

                            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                            То , Жоре , лозето само с молитва за берекет не дава грозде.Ако ставаше само със съвети по форумите , гаражите отдавна щяха да са само място за нощуване на автомобилите.
                            'Псолютно Опре ли ножа у кокала - ще го чепкаме Засега само се чува помпата, ама тя по принцип е доста шумна на всички дизелаци
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Грешка p1130 явно гранд чероки е с проблемен резервоар. Дайте съвети как се оправ

                              Значи ще потърся някоя втора ръка да пробвам, ако не пак да си мисля как да върна кофата, така че да не пречи на сондата и да не събира тиняка, като на вектрата, на която всяка година се налага да чистя тинята поне веднъж в годината иначе и аз ще плюя гнп-то vp 44.
                              Ама се чудех някакви прегради с дупки на тях, които да се залепят или закачат вътре та само да задържат горивото да не се лашка безконтролно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X