Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв джип или 4X4 е най-подходящ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв джип или 4X4 е най-подходящ

    Здравейте, нов съм във форума и ме интересува какво 4X4 е най-подходящото за мен.
    Бюджета за придобиване е около 6000-7000 като изискванията са да е автоматик и лява дирекция.
    За предпочитане е да е между 1995-2003, трябва ми предимно за разходки извън града, за сняг и разбити пътища и лек офроуд като пробега няма да е повече от 5000км на година. Не съм състезател и като цяло нямам намерение да го мъча с повече от 110-120.
    Като цяло прочетох доста неща из форума и ми се струва че най-подходящи за мен са Nissan Terrano, Hyundai Santa fe, Terracan, Subaru Forester, Outback и Jeep Cherokee или Grand... Нямам претенции дали е дизел или бензин стига да е читав и да има поносима подръжка, основно се интересувам от здравината и експлоатационните разходи. Затова моля който може да сподели каква подръжка имат тези машини за да мога да си преценя коя е за мен. Ако се сещате нещо друго като изброените съм отворен на предложения.

  • #2
    Какъв джип или 4X4 е най-подходящ

    Отговора е Нисан Терано 2.7 тди от Италия без ръжди.
    Не ми се пише много, тук във форума всички модели са достатъчно разнищени.
    Качи се в някое Терано, покарай и ако те кефи питай тогава какво точно Терано да си избереш.
    Единствения недостатък на Тераното е парт тайм задвижването - кара се на сухо на заден мост а предния се включва на хлъзгаво.
    Т.е. На места заледени на места сухи пътища се редуват 4х4 и 4х2 режимите и е за напреднали потребители
    Последно редактирано от rosen_offroad; 13-08-17, 18:15.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Какъв джип или 4X4 е най-подходящ

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Единствения недостатък на Тераното е парт тайм задвижването................
      Това е плюс, а не недостатък, но кой както го вижда. За по-сериозен офф, както момчето казва, че ще кара-класиката е парт тайм.
      Всички сериозни джипове, предназначени за сериозен офф са такива.

      Ся ме изядоха ровъристите, ама така е-истината боли.

      Момко, с много избиране не става. Просто сядаш в колкото може от изброените джипове, и то ще си покаже кой е твоя.
      Като експлоатационни разходи и поддръжка всички са почти на един кантар.
      Но ако търсиш евтин пробег-забрави.
      На мен витарата(вярно на състезание, и по много пясък) ми е давала 100/100 газ.
      При нормален до среден офф-на газ си около 20-40, дизел 15-30. А има и друго-влезеш ли в лютеницата-никой не се интересува от разход. А и в гората разхода се мери не на километър, а на час. Ако изобщо някой се сети да го мери.

      Успех с избора
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Какъв джип или 4X4 е най-подходящ

        Коле бах таз витара бре.Ако имам нещо с тоя асматик под капака дето харчи толкова ритуално ще го запаля пред нас баси.
        Иначе на младежа ако не му пречи може да погледне примерно джимни.Хубаво малко джипче с парттайм задвижване.
        Гранд няма да му хваля,защото не е за хвалене.Ма си го харесвам де нищо,че от как го имам не е спирал с ядовете.
        За тераното,аз коли дето гният не харесвам та така.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #5
          От: Какъв джип или 4X4 е най-подходящ

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          ....

          Ся ме изядоха ровъристите, ама така е-истината боли.

          .....
          Не се напъвай много да не се секнеш. Ровер го няма у схемата и не го вкарвай...

          Коментар


          • #6
            От: Какъв джип или 4X4 е най-подходящ

            Колко да боли....аз мойта камила не я давам ,въпрос на умения е карането,не на фул или парт тайма

            Коментар


            • #7
              Какъв джип или 4X4 е най-подходящ

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Това е плюс, а не недостатък, но кой както го вижда. За по-сериозен офф, както момчето казва, че ще кара-класиката е парт тайм.
              Всички сериозни джипове, предназначени за сериозен офф са такива.
              Коле никъде не пише сериозен оффроуд а само лек.
              Парттайма е добре за оф ама издиша на асфалта.
              Иначе на замисъла на Теранцето по му ходи фултайм а не парттайм, с това независимо предно.....
              Т.е. Стигаме до Тойота ТЛК 95 ама там париците не стигат.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                От: Какъв джип или 4X4 е най-подходящ

                То за асфалта изобщо не ти трябва 4х4.
                Ама отклоняваме темата.
                Тераното става за посочените цели, но както се каза-гние. Но на тези години и при този бюджет-само италианка. Каквато и марка да е.
                А коя точно-която ти пасне на дупето(да е удобна като седнеш), най-запазена, и с най-малко ръжди.
                Абе като при всяка кола. За лек до среден офф-всички изброени стават.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв джип или 4X4 е най-подходящ

                  Сузукито ми е твърде малко пък и джимни са почти само ръчка, относно тераното наистина е вариант който ме устройва иначе тойотата си е тойота ама няма как освен rav4 с дясна дирекция. Ако имате впечатления за подръжката на тези джипове ще ми е от полза информацията.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв джип или 4X4 е най-подходящ

                    Паджеро 3000 v6 или 2.8td перфектни машини

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв джип или 4X4 е най-подходящ

                      Паджеро с тези двигатели и автоматик с лява дирекция за тези пари почти няма поне аз не виждам тук таме има 3.2 DID ама си представям защо са с 4000-5000 по малко от другите

                      Коментар


                      • #12
                        Какъв джип или 4X4 е най-подходящ

                        Първоначално публикуван от iacata Преглед на мнение
                        Паджеро 3000 v6 или 2.8td перфектни машини
                        Перфектни само дето не останаха щото ръждясват от поглед или среща от втория вид с Опел Капка.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв джип или 4X4 е най-подходящ

                          И аз мисля,че Нисан Терано дизелов в удачен варянт.Надеждни мотори,лесна поддръжка.Става и за дълъг път,повечето са с климатици и др. екстри.Слабо място им е предният мост,но щом няма да се кара сериозно по гората това не е проблем.Също така части има много за тях нови и втора употреба по моргите.Тераното автомат се срещат след 1998г.Има ги и преди това,но модела се казва Мистрал и е само с десен волан.Същност и за мене парт тайма е плюс.Както е написал колегата за предпочитане е да е внос от Италия заради ръждите.По принцип им гният праговете,долният ръб на багажната врата и пода под задните седалки.Мисля че е това като цяло за Терано.Успех с избора и търсенето.
                          Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв джип или 4X4 е най-подходящ

                            Каквато и да е джипка за този бюджет и тези години, внос само от Италия и то за предпочитане от Тоскана надолу.
                            Всичко се прави освен гнилоч.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв джип или 4X4 е най-подходящ

                              И гнилоча се прави.
                              Просто е скъпо.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X