Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Второ Диско в гаража.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Второ Диско в гаража.

    Днес сменихме накладките на новия хубавец.Нищо особено като цена-76лв.,но.....Капачките на гайките на гумите "отпаднаха" от списъка на машината.Не знам как са ги мислили,но като не можахме да ги свалим,една по една ги накъсахме и проблема се реши.
    Интересно ми е как трябва да ги сваля,без да ги накривя?Не намерих решение и като си помислих,че ако спукам гума на пътя.....
    Чавдар Владимиров
    0887/912075
    Ленд Ровър Диско 1
    Самуад в проект

    Коментар


    • #17
      От: Второ Диско в гаража.

      Няма решение, Чаро. Ръждата ги надува отдолу и става така, както го описваш. Ако спукаш гума,гайките са ти най-малкия проблем.Спешно се сдобий с крик или тунинговай фабричния.
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #18
        От: Второ Диско в гаража.

        Проблемът с капачките го има и при РР 3. Решението май е само нови, но цената една... Търся алтернативни гайки, но засега не мога да намеря.
        O898595418 - Митко

        Коментар


        • #19
          От: Второ Диско в гаража.

          Аз на диското смених почти всички гайки. Направи и впечатление че някои нови след 2-3г пак бяха почнали да се надуват. Според мен освен ръждата много влияе и това че понякога се действа с гайковерта с многостенен накрайник. Затова по гумаджийни сам си развивах гумите с оригиналният ключ понеже тях ги мързи и искат с пистолета.
          LR Discovery 300Tdi 1996
          Subaru Outback 2.5 1998
          Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

          Коментар


          • #20
            От: Второ Диско в гаража.

            Честито и много безаварийни!!!
            По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

            Коментар


            • #21
              От: Второ Диско в гаража.

              Днес си вкарах автогол!? Та,светна ми резервата за гориво и понеже бързах не спрях на първата бензиностанция.Бях изминал около 15-16км от светването на лампичката.Спрях да свърша нещо,качих се,запалих и след 10сек.джипа изгасна.И това е в центъра на града!Срам,голям срам-новия джип се издъни!Звъня на приятел,туба,гориво,фуния и т.н.Заредих 10лт.дизел и ще паля.Да,ама не!Не ще да се обезвъздушава.Веднъж,два пъти,три пъти,четири и акумулатора взе да "омеква".Звъня на Таргата за съвет.Не знае,но ми даде телефона на Сашо/Алекс/.И той не се е сблъсквал с подобен проблем.Започвам да се псувам самичък наум и да се чеша умно.След 10мин.Сашо ми звъни и ми обяснява как трябва да обезвъздуша горивната система.Благодаря му от все сърце! Та да напиша да знаят колегите как се прави.:Сваля се кората над двигателя и в задния край се виждат тръбичките на горивопровода.Едната е прекъсната и има вентил,точно като на гумата.Развива се капачката,подаваш контакт,помпата започва да подкача гориво и ти трябва да натиснеш игличката и да обезвъздушиш,докато потече само гориво.Това е!След това завърташ на стартер и палиш.Е,аз се наложи да подам ток на акумулатора от другото Диско,понеже от много въртене........
              Та такива ми ти одисеи ми се случиха днес.
              Затова съм и в този форум,че ако го нямаше Сашо да ме упъти,още щях,може би,да се въртя около джипа.
              Благодаря още веднъж и когато се видим,черпенето е от мен!
              Чавдар Владимиров
              0887/912075
              Ленд Ровър Диско 1
              Самуад в проект

              Коментар


              • #22
                От: Второ Диско в гаража.

                Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                Днес си купих Диско 3 и така вече съм с два броя от "гордостта на кралицата"Дано не съм сгрешил.
                Че се и хвали...
                Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                Приятел,като му казах какво съм купил,откровенно ме напсува.
                Аз бих те и ошамарил, ама ме е срам от белите ти коси...
                На сърбела майката му е чесането.
                Борислав Борисов Русе О885 О37815

                Коментар


                • #23
                  От: Второ Диско в гаража.

                  За ЕГР-а само с чеп от бъчва няма да стане да го затапиш!Траябва и на компютъра да се побае!Като идваш в Русе ела да ти кажа къде да отидеш ако не знаеш.Аз този мач го играх с правилната марка(витара)....а и ай честито и да почерпиш, че нещо си се стиснал май напоследък
                  Николай Папазов

                  Коментар


                  • #24
                    От: Второ Диско в гаража.

                    След изминати около 2000км мога да кажа,че това,което пишат колегите за разхода не е точно така при мен.Среден разход 9.1-9.3лт./100км,като на дълъг път поддържам 120,а на магистралата 140км.Все още "свикваме" един друг с магариите си,но ще се справим.Например:
                    Светна ми лампичката за резервата и само след 15км.джипа изгасна?!Явно подплавъка нещо не е коректен.Та да благодаря на Алеск/Сашо/,който по тел.ми обясни как да обезвъздуша горивната система.За колегите,които не са се сблъсквали с такъв проблем:Под кората на двигатела в задната част се намира клапан,/т.е.прекъснат е горивопровода и е сложен вентил,като на гума/ и след подаване на контакт,помпата нагнетява гориво.Та развиваш капачката на вентила и натискаш игличката,докато потече само гориво.Това е.Ето и една снимка от Арапя:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170831_153940.jpg
Прегледи:1
Размер:438.3 КБ
ID:5765710
                    Чавдар Владимиров
                    0887/912075
                    Ленд Ровър Диско 1
                    Самуад в проект

                    Коментар


                    • #25
                      От: Второ Диско в гаража.

                      Колега,колко му е резервоара и с един резервоар колко изминаваш средно ?
                      Питам за сравнение,защото карм 2-ка и средно с резервоар ( 95л.) минавам 8хх-9хх км от който 1/3 са 2-3-та на черен път/макадан .На магистрала с 90 съм засякъл 1340км. с 95л.
                      Use since:
                      OpenBSD 3.x
                      FreeBSD 4.x
                      Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Второ Диско в гаража.

                        Вчера най-после успяха да приключат с обслужването на двигатела.Казвам "най-после",защото бях накупувал части предварително,а се оказа,че не е точно така,пък и излязоха други "беди".И се почна търсене,поръчване,чакане.....
                        Първо маслената помпа се оказа с еднакъв корпус,но различно задвижване.След това се наложи да поръчам нова от чужбина.Поръчах и т.н термостат/пластмасов корпус ,намиращ се между двете глави.Обтягащата ролка и тя не беше коректната и те така.
                        На финала се оказа,че имам излишни маслена помпа и горивен филтър/пратени от Англия/.
                        Ако някой го интересуват може да ми пише на лични и да уточним цени.Отсега мога да кажа,че няма да са такива,каквито съм ги купувал,а надолу .Ето снимки:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171025_170725.jpg
Прегледи:1
Размер:394.4 КБ
ID:5771289Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171025_170734.jpg
Прегледи:1
Размер:333.6 КБ
ID:5771290Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171025_170806.jpg
Прегледи:1
Размер:356.2 КБ
ID:5771291Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171025_170822.jpg
Прегледи:1
Размер:387.3 КБ
ID:5771292Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171025_172206.jpg
Прегледи:1
Размер:306.9 КБ
ID:5771293
                        Чавдар Владимиров
                        0887/912075
                        Ленд Ровър Диско 1
                        Самуад в проект

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X