Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

    Първоначално публикуван от Fleetwood Преглед на мнение
    Така де, обаче остава неяснотата дали от това е проблемът.
    Нещо съм пропуснал, къде си писал точно какъв е проблема?
    Не вярвам, читав дизелджия, който е отказал да те товари с излишни ремонти, да е объркал диагнозата. Най-вероятно е пуснал диагностика, гледал е данни в реално време, и като не мърдат показанията за налягане, очевидно сензора не работи, независимо дали го записва като грешка. Системата е Бош, на много места можеш да повториш диагностиката.
    По помпата повредите като цяло са редки, а и повечето също се хващат при диагностика, без да се сваля помпата.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

      Така е, не съм описал в темата какъв е проблемът, защото първоначално я пуснах да питам за препоръка за диагностика на помпата. В Балкан Стар ми казаха, че проблемът е в турбото, в Колос, че турбото работело, а била горивната помпа, която не подавала достатъчно гориво, за да се задвижи на пълна мощност двигателят, последно където ходих ми казаха, че или е МАП сензорът, или турбото, по-конкретно да се види пружината да не отваря по-рано.

      Самият проблем, е че като давам газ около 2100 оборота се усеща едно леко връщане назад и отслабване на мощността, също така, ако карам примерно със 120 и съм на 3000 оборота, ако започне дори леко изкачване скоростта сама пада до около 90, а оборотите на 2000 и зависва така.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

        За тая проста система, такива скъпарски сервизи не ти трябват... Просто си намери читав диагностик. Включва диагностиката, газ до дупка и се гледа какво се случва. Като не отчита налягане, MAP- а ще е за смяна. После същия тест, няма как да не се вижда/отчита налягането, гледа се колко го вдига и как го ограничава. При нужда може да се регулира лоста на байпаса на турбото(в случай, че е натегнат и не затваря или пък ако не може да отвори и турбото пренадува). Ако имаш управление на турбото от компютъра, имаш и още един електромагнитен клапан, който може да е неизправен и турбото да не му се отваря байпаса, което води до пренадуване. Т.е. качва по-високо налягане от предвиденото, и когато компютърът го отчете за повече от няколко секунди, намалява подаването гориво за да предпази мотора.
        Не знам дали добре го обясних, но читав диагностик ще е наясно.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

          Диагностиката със скенер не е толкова елементарна на тия кочини. В смисъл, повечето универсални не ги четат.
          Иска дилърски скенер. При Еди ходи ли!?

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

            Ходих, ама тогава нещо не можа да се свърже, освен пак да отида.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

              Знам, че е проблем с четенето.
              Освен да се разходиш по моргите (трябва МАР да е еднакъв на всички стари ВМ) и да се молиш да ти дадат за проба.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Знам, че е проблем с четенето.
                Освен да се разходиш по моргите (трябва МАР да е еднакъв на всички стари ВМ) и да се молиш да ти дадат за проба.
                Нямаше МАП ,пък сега да търси МАП. Объркан съм...
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  Нямаше МАП ,пък сега да търси МАП. Объркан съм...
                  Ми ако си прочел темата внимателно, не трябва да си объркан.
                  Правилото при тоя ДВГ е, че в Чероки няма МАР, а в Гранд има. Не случайно и в магазина са му казали, че неговия модел няма МАР.
                  Е, след като човека пусна снимка се вижда, че има, което се явява изключение от масовата окомплектовка за тоя модел. Явно от Крайслер, по някое време и по някакви съображения са решили на опрелен брой коли от този модел да използват по друга схема на управление на ДВГ.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

                    Първоначално публикуван от Fleetwood Преглед на мнение
                    Ходих, ама тогава нещо не можа да се свърже, освен пак да отида.
                    По-миналия месец , когато ставаше дума за "новото читало" на дядовладо , се чухме с Еди.Тогава ми спомена , че чака някакъв нов диагностичен апарат.Трябва вече да го е получил.Отиваш , четете и решавате проблема.Само с писане няма да се получи.
                    Успех!
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

                      А, това хубаво за новото читало, благодаря

                      Иначе по съвета на Андро пробвах да карам със и без МАП по един и същи маршрут и разлика почти никаква, освен че като е с включен МАП малко над 2000 оборота се усеща едно леко връщане на мощността, та не го мислих много и поръчах нов сензор, като го сменя в зависимост от резултата ще действам.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

                        С чисто нов МАП сензор остава същият проблем. Минах през „Колос“ и ги питах като са правили диагностиката дали са проверили има ли проблем с пружината на клапата на турбото и те ме увериха отново, че всичко е проверено, проблемът не е в турбото, а че няма достатъчно изгорели газове, които да развъртят турбината.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

                          Странно невървене на джипката

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

                            Ако байпаса на турбината се управлява от компа (не знам как е на модела), има и ел.клапан на вакуума (или надналягането) към мембраната задействаща байпаса. Може проблема да е в него. Отделно EGR-а може да е останал отворен. Настройката на цикловата порция на помпата също трябва да е в норма. Плюс умна дюза, от другата тема.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

                              Видях я и я четох другата тема, но като ходих в Балканстар ми казаха, че не съществува проблем с умната дюза. Също така ми казаха, че въпросната умна дюза може да показва различни стойности в зависимост от температурата и меренето с мултицет не е надежден начин за диагностика.

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Ако байпаса на турбината се управлява от компа (не знам как е на модела), има и ел.клапан на вакуума (или надналягането) към мембраната задействаща байпаса. Може проблема да е в него. Отделно EGR-а може да е останал отворен. Настройката на цикловата порция на помпата също трябва да е в норма. Плюс умна дюза, от другата тема.
                              Демек може да са един куп други неща. Може ли някой да ми каже къде да отида, за да се разбере в крайна сметка и със сигурност какъв е проблемът?! Досега съм дал 130 лв. за диагностики и 155 лв. за нов МАП сензор и нищо.

                              Имайки пред вид, че и дюзата, и горивната помпа за на Бош в оторизираните сервизи правят ли им диагностика?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

                                Що не се обади да кажеш, че с разкачен МАР джипа по няма сила!?
                                Още от началото на темата сам си решаваш че нещо е проблем, па после олеле!
                                Дадох ти линк - премери съпротивлението на умната дюза и кажи колко е!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X