Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лигнитни въглища.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лигнитни въглища.

    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
    Има, и то много. С какво да се топлят хората. До миналата година и аз бях сред тях. 5 тона въглища, или 20 кубика дърва - изборът е твой. И е единствен, за повечето хора.
    Изборът е топлоизолация и енергийна ефективност - после можеш и със свещ да се грееш
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #17
      От: Лигнитни въглища.

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Изборът е топлоизолация и енергийна ефективност - после можеш и със свещ да се грееш
      .......ба`ааму отмени де що имаше закони за запазване и пренос на енергията. Зер мен сЪ мЪ учили че за 5 уфсе требЕ 5 гЕга калории, а дали ще ги получиш от горЕне на старЕ опинци или от ядрен разпад все таа.....и аз съм на "комби" дърва въглища и компютъризирано управление (по време и температура) на подовото електрически. За този сезон ново котле с подобрено КПД комбинирано с електрически нагревател с таймер и температурен контрол ( ако е рекъл Господ)
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #18
        От: Лигнитни въглища.

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        .......ба`ааму отмени де що имаше закони за запазване и пренос на енергията.
        Не ги е отменил а ги познава по-добре от тебе.

        Коментар


        • #19
          От: Лигнитни въглища.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Не ги е отменил а ги познава по-добре от тебе.
          Като обаче не отчита, че тези, които се топлят с кюмюр, обикновено не разполагат с ХХ, ХХХ, необходими за термоизолация , термопомпи и и т.п. модерно-евро-снобски гъдели.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            От: Лигнитни въглища.

            Първоначално публикуван от rosen_offroad
            Наистина ли има хора които в година 2017 се отопляват с въглища ?!?!?!?!?!
            Приеми, че вариантите при мен са два ток и твърдо гориво. Нямам достъп до тец и природен газ.
            Съвсем сериозно проучвам въпроса за corn stove но такова добиче по нашите ширини няма. Преди време писах на производител на пелетни камини дали маже в тях да се използва царевица но не получих отговор.

            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • #21
              Лигнитни въглища.

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Като обаче не отчита, че тези, които се топлят с кюмюр, обикновено не разполагат с ХХ, ХХХ, необходими за термоизолация , термопомпи и и т.п. модерно-евро-снобски гъдели.
              Пенсионери семейство с 500 лв общо - топлят кухня с лъчев конвектор и са си на топло - 70 лв месечно зимата.

              Някак си не приемам че ако съседа не може да си топлоизолира къщата да ми кади кюмюр и да трови децата ми.

              Ама и на това му иде края - като сложат такса комин или филтри в комина ще видим кой колко и с какво.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #22
                От: Лигнитни въглища.

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                ... топлят кухня с лъчев конвектор и са си на топло
                ...
                Някак си не приемам че ако съседа не може да си топлоизолира къщата да ми кади кюмюр и да трови децата ми
                Що мислиш, че термоизолацията е възможна/икономически смислена навсякъде?!?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: Лигнитни въглища.

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Що мислиш, че термоизолацията е възможна/икономически смислена навсякъде?!?
                  Ама именно, те са пенсионери и нямат изолация и се свират в южната кухничка зимата.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лигнитни въглища.

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Ама именно, те са пенсионери и нямат изолация и се свират в южната кухничка зимата.
                    Т.е., като нямат пари - да лягат и да умират и да не те притесняват?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лигнитни въглища.

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad
                      Пенсионери семейство с 500 лв общо - топлят кухня с лъчев конвектор и са си на топло - 70 лв месечно зимата.
                      Сега погледни колко дни през зимата максималната температура е между - 5, - 10 градуса и какви са минималните през този период.
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лигнитни въглища.

                        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                        Преди време писах на производител на пелетни камини дали маже в тях да се използва царевица но не получих отговор.
                        Нашите(които произвеждаме в нашата фирма) могат.

                        Потърси Burnit.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лигнитни въглища.

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Пенсионери семейство с 500 лв общо - топлят кухня с лъчев конвектор и са си на топло - 70 лв месечно зимата.

                          Някак си не приемам че ако съседа не може да си топлоизолира къщата да ми кади кюмюр и да трови децата ми.

                          Ама и на това му иде края - като сложат такса комин или филтри в комина ще видим кой колко и с какво.
                          Къщата ми е изолирана, с пвц дограма. Айде обясни ми отде ще докараш 20+ kW топлооотдаване от нещо си, да ми стоплиш водата в парното. Слушам с много голям интерес, ако докараш нещо смислено ще решиш проблемите с отоплението на поне 50% от България. Все пак искам двата ми етажа по 80 м2 да са с нормална температура, а не да прибягвам от една в друга стая. И моля без 5 цифрени суми.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #28
                            Лигнитни въглища.

                            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                            Къщата ми е изолирана, с пвц дограма. Айде обясни ми отде ще докараш 20+ kW топлооотдаване от нещо си, да ми стоплиш водата в парното. Слушам с много голям интерес, ако докараш нещо смислено ще решиш проблемите с отоплението на поне 50% от България. Все пак искам двата ми етажа по 80 м2 да са с нормална температура, а не да прибягвам от една в друга стая. И моля без 5 цифрени суми.
                            Изолацията е мижава вероятно.
                            Термомостовете не са избегнати.
                            Всички стари стротелства са така.

                            Парното отопление с радиатори е от ниско ефективните.
                            Освен да си прекараш газ или пелети с четирицифрена сума друго няма.

                            Ако си сложиш водно подово отопление алтернативите са много.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лигнитни въглища.

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Т.е., като нямат пари - да лягат и да умират и да не те притесняват?
                              Не, като нямат пари да не тровят децата ми.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лигнитни въглища.

                                Роска, ти като имаш пари-плащай им на хората да се топлят с нещо с което няма да те тровят.
                                Хората толкова могат.

                                Или да се приеме закон-бедните да стоят на студено, е да не застрашават здравето на богатите?

                                Има и друго решение-ако толкова много те притеснява пушека от комините-ами премести се. Там където няма пушеци.
                                Но да изискваш за твоя си комфорт някой да стои на студено, или да влага пари които няма и няма как да има-извинявай, ама...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X