Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отзиви за 1,4 три цилиндъра, дизел на фолксваген

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отзиви за 1,4 три цилиндъра, дизел на фолксваген

    Колегите ме научиха, че съм член на най-компетентния автомобилен форум, и ме използват за справочник.

    Та молбата на колежчето е да кажете, ако знаете де, дали този двигател е читав. Колата била произведена 2002-2004, не може да каже точно, но там някъде.
    Готино момче е, и искам да му помогна, затова и пускам темата. Иначе можеше да го залъжа, че никой не е писал...

    Благодаря на отзовалите се.
    Колежчето ще почерпи
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    От: Отзиви за 1,4 три цилиндъра, дизел на фолксваген

    Един съсед има Поло 1.4 с 3 цилиндъра. Не съм го карал и нямам особени наблюдения, но комшията вече 4-та година си го кара и е доволен. Единственото, което съм забеляазал, като някакъв вид минус, ако мога така да се изразя, е, че когато се тръгва на полусъединител и оборотите паднат повечко, без двигателят да изгасне, цялото табло се разтриса. Лично мен това ме дразни, но както се казва, това да му е кусура.

    За съжаление не мога да помогна с по-подробна информация, иначе, когато го видя, мога да го поразпитам повече относно това какви ремонти е правил и разни други подробности.

    Коментар


    • #3
      От: Отзиви за 1,4 три цилиндъра, дизел на фолксваген

      Моето мнение от една служебна фабия с такъв двигател е доста добро... Вървеше не лошо и харчеше малко... Но я карах от 10000 до към 30000 км. Нямам идея как е откъм ресурс.
      0-

      Коментар


      • #4
        От: Отзиви за 1,4 три цилиндъра, дизел на фолксваген

        Колега има такова поло.Кара го от 2007 година като всеки ден полото върти едни 50 км,без да се жали,кара го навсякъде,включително и до вилата си на язовира.Досега само хубави неща за това поло,в сервиз не е влизало,защото всеки ден идва с него на работа.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #5
          От: Отзиви за 1,4 три цилиндъра, дизел на фолксваген

          Имам поглед върху 1.4/75к.с. монтиран на Сеат Ибиза 2005г. Колата е купена от човек преди около 4 години. Кара се ежедневно и ходи по 2 пъти на лято до Гърция. Двама души с 5-6 годишно дете и багажа нямат оплаквания от вървежа и особено от харчлъка. През годините, при различните марки и модели е с различна мощност от 69 до 80 сегашни к.с. при Фабията. При Ваген и Сеат винаги са монтирали двигатели едно поколение по-напред от това на Шкодата.

          П.П. И както знаеш - тая кола не е оная кола. Тоест, въпрос на късмет.
          Последно редактирано от коко келеша; 11-08-17, 05:55.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Отзиви за 1,4 три цилиндъра, дизел на фолксваген

            Имам познат който караше такова Поло от 0 до 250 000км.Никакви проблеми с него.Само обслужване.
            Имам и поглед на 1.2 бензин пак 3 цилиндъра.Корави машиники. По спомен в сервизното обслужване даваха на около 100 000км да се смени гарнитурата на главата. При дизела не знам как е.

            Коментар


            • #7
              От: Отзиви за 1,4 три цилиндъра, дизел на фолксваген

              Помпа-дюза със недостатъците които следват от това. И гадните вибрации заради трите цилиндъра.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #8
                От: Отзиви за 1,4 три цилиндъра, дизел на фолксваген

                Помпа-дюза не са чак толкова лоши двигатели.Имат и издънки(кои нямат?БМВ 15г+ не могат да направят хубав 4 цилиндров дизел). Търсете с проследима сервизна история,малко постягане и ще служи вярно.

                Коментар


                • #9
                  От: Отзиви за 1,4 три цилиндъра, дизел на фолксваген

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  Помпа-дюза със недостатъците които следват от това. И гадните вибрации заради трите цилиндъра.
                  При тия малолитражници и при 4-те цилиндъра вибрациите са неприемливи, поне за мен. То на това ламарините му сигурно тежат 500 кила - просто няма какво да ги спре тия вибрации.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отзиви за 1,4 три цилиндъра, дизел на фолксваген

                    Шума е малко странен,ама чак вибрации? Карал съм за много малко Сеат Ибиза с такъв двигател,освен звука от двигателя като на 'развалена' сенокосачка,друго не ми е направило впечатление.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отзиви за 1,4 три цилиндъра, дизел на фолксваген

                      Чудесен мотор с 200Nm

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отзиви за 1,4 три цилиндъра, дизел на фолксваген

                        Имах нова фабиа комби с този мотор 80 кс, 210 Нм, карах я до към 60 000 км. никакъв проблем. Продадох я щото стана тясна. Шумът в купето се дължи до голяма степен от евтината или липсваща шумоизолация на тези калинки. Като вървеж и разход е учудващо добре. Не съм имал друга кола с такъв нисък разход, може би и няма да имам.
                        Не бързай ако искаш да стигнеш
                        __________________________________
                        Discovery II TD5 10P

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отзиви за 1,4 три цилиндъра, дизел на фолксваген

                          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                          Шума е малко странен,ама чак вибрации? Карал съм за много малко Сеат Ибиза с такъв двигател,освен звука от двигателя като на 'развалена' сенокосачка,друго не ми е направило впечатление.
                          Имам бензинова 3 цилинтрова фабия 2005 - вервай ми, и шум си има, и вибрации. Бензинката като спреш на светофар се чудиш дали изобщо работи.

                          ПП: Впрочем не знам колко харчи дизела, ама бензина извънградско се докарва до 5/100 без особени грижи. Имам случай София - Сливен с разход 4.5/100. На бензиностанцията мигах на парцали и ги питах да нямат някаква грешка. 1.2HTP, 3 цилиндъра, 12 клапана. Сигурно беше на 3-4 месеца тогава.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отзиви за 1,4 три цилиндъра, дизел на фолксваген

                            Бензинов 1.2 HTP съм карал доста на Сеат Ибиза.Добро двигателче,с мачкане на газта среден разход около 6.5-7.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отзиви за 1,4 три цилиндъра, дизел на фолксваген

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Имам бензинова 3 цилинтрова фабия 2005 - вервай ми, и шум си има, и вибрации. Бензинката като спреш на светофар се чудиш дали изобщо работи.

                              ПП: Впрочем не знам колко харчи дизела, ама бензина извънградско се докарва до 5/100 без особени грижи. Имам случай София - Сливен с разход 4.5/100. На бензиностанцията мигах на парцали и ги питах да нямат някаква грешка. 1.2HTP, 3 цилиндъра, 12 клапана. Сигурно беше на 3-4 месеца тогава.
                              Разхода може да е близък, но вървенето е 2но и 3но. Разлика има наистина. Много приятно направен е дизела и предавките.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X