Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатик на ТК-82

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Климатик на ТК-82

    Здравейте, обмислям да сложа климатик на Булгара. Въпроса ми е някой слагал ли е на ТК-82 ? Компресора и филтъра ще се вземат от моргата от някоя кола, радиатора също. Маркучите ще са нови. Тук във форума имаше една тема как един колега си е сложил на Беларуса. Компресора беше сложен върху компресора на трактора. Но при мен от там излизат 2 маркуча. И няма как да сложа там компресора на климатика. Също на коляновия вал няма място за 2-ра шайба. Затова мисля да ползвам по-дълъг ремък. Какво е вашето мнение, някой слагал ли е климатик ? Всякакви съвети и препоръки ще са ми от полза

  • #2
    От: Климатик на ТК-82

    Темата е моя.Двигателите са 1:1 като габарити и периферия. Правиш двойна шайба на коляновият вал,и друг по-голям радиатор. На този Болгар,не мисля че има смисъл.Кабината нито е уплътнена,нито има изолация. Ефекта ще е никакъв. Успех

    Коментар


    • #3
      От: Климатик на ТК-82

      Кабината е уплатнена на 90%. Ефект ще има можеби по-бавно ще охлажда но трябва да се получи. Че във тия жеги ... Утре ще огледам пак машината върху компресора на трактора не мога да сложа компресора на климатика. Там излизат 2 маркуча. Мислех си от другата страна под динамото. Там няма да пречи. Може и да греша но мисля че на коляновият вал няма място за втора шайба. Утре ще го угледам пак добре и ще го мисля. Ако има някои който е слагал на Булгар нека да сподели как го е направил. Снимки също ще са от полза.

      Коментар


      • #4
        От: Климатик на ТК-82

        Не две шайби на коляновия вал, а двойна шайба на мястото на единичната.

        Но щом това ти убягва-по-добре не се занимавай с тази задача.
        А ако толкова много ти се иска климатик-иди при някой който знае какво прави.

        Че иначе е болезнено финансово.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Климатик на ТК-82

          Ясно, но се появи един проблем. За компресора на климатика е нужен пистов ремък. А шайбата на компресора не се сменяла. И ми дават идея да взема движение от динамото или водната помпа. Утре ще го гледам и ще го мисля как ще стане. Че днес не остана време. Във сряда или четвъртък ще ми донесат компресора за климатика филтъра и радятора. За радятора ми дават съвет да го сложа на покрива на кабината. Да не сабирал много прахоляк. Но това сигурно няма да го направя. Ще се мъча да го вместя от пред до масления. Само не знам дали ще има място за перка там. Остава да измисля и вътрешното тяло. Трактора има парно, мисля си ако сменя радятора му и сложа радиатор от някоя кола. Там има 2 вентилатора който работят. И смучат през радиатора. Или да си търся вътрешно тяло, казаха ми че ладите били със вътрешно тяло със две вентилаторчета. Като цяло ще чакам да доиде компресора и да го наместя някъде. Само се чудя дали да сложа двойна шайба на коляновия вал както казвате или на водната помпа.

          Коментар


          • #6
            От: Климатик на ТК-82

            На беларуса е на водната помпа.Сваляш старата и при стугар.По спомен,ремъците бяха от различен тип.Единият канал е различен от другият. Отделно гледаш да съвпадне съосието с това на компресора.Отгоре над компресора ти за въздух на беларуса има място достатъчно.

            Коментар


            • #7
              От: Климатик на ТК-82

              Над компресора за въздух при мен няма място. От там излизат два маркуча. Компресора на климатика ще от другата страна до динамото. Да нормално е да са различни защото компресора на климатика е със пистов ремък. Тия дни има работа по-полето но края на седмицата започваме със монтажа

              Коментар


              • #8
                От: Климатик на ТК-82

                На Беларуса също има.Това ти е за въздуха към бутилката.Обаче,има място над него.

                Коментар


                • #9
                  От: Климатик на ТК-82

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  На Беларуса също има.Това ти е за въздуха към бутилката.Обаче,има място над него.
                  Да точно така маркуча отива във бутилката. За да сложа там компресора на климатика трябва да ги махна и двата маркуча. Но като се наложи да ползвам компресора ... Затова не мисля че е много удачно. А да те питам трактора загрявали ? Понеже поне при мен от пред няма много място между масления радиатор и прасето. И даже се чудя там дали ще успея да вместя радиатора на климатика.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Климатик на ТК-82

                    Не загрява.Имаш и маслено охлаждане,дори и в най-големите жеги се кара с вдиггнато перденце. Климатичният е първият,пред него е перката която го охлажда.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Климатик на ТК-82

                      Струва ми се,че водната помпа няма да издържи на това натоварване ако се постави там ремъка много е лембезе относно лагерите.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Климатик на ТК-82

                        Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                        Струва ми се,че водната помпа няма да издържи на това натоварване ако се постави там ремъка много е лембезе относно лагерите.
                        А от къде мислиш че се задвижва при оригиналните климатици на беларусите......?
                        И друго ремъчната шайба с два канала я има като резервна част (не се налага да я правиш на стругар) друг е въпроса че повечето търговци не я продават отделно от водната помпа

                        Коментар


                        • #13
                          От: Климатик на ТК-82

                          Да така е,но това е при Беларусите там лагерите са много по стабилни и самия корпус е друг.Имам ТК-80 и го знам какво представлява пък е и такава работата ми,че се налага и да ги ремонтирам тези неща.Ще ги огледам ако остане време тези водни помпи за да се направи сравнение между двете.Искам да се разберем,че това което съм написал е мое лично мнение и не задължавам никой да се съобразява с него.Иначе и аз съм съгласен,че при ТК няма от къде другаде да се вземе движение направено е много сбито отпред ама само това да е здраве му кажи.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Климатик на ТК-82

                            Няма разлика между помпите.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Климатик на ТК-82

                              Щом казваш значи е така,а някой има ли наблюдение колко издържа една помпа на Беларус в такъв режим на работа.
                              Аз допуснах грешка като смесих двата трактора Беларус с ЮМЗ за което се извинявам на колегата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X