Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda HR-V Проблем двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda HR-V Проблем двигател

    Здравейте на всички!

    Отварям тази тема,защото се нуждая от съвет. Притежавам Honda Hr-V 1999г 4х4 105 кончета. Преди известно време започна да гори ужасно много масло - около литър на 1000км. Дори повече. Обмислям смяна на гумичките и масленни сегменти. Но Наскоро колата започна да работи на 3 цилиндъра. След проверка при един майстор тук в софия се оказа че свеща е заминала и е паднало парче в един от цилиндрите. След смяната на свеща колата върви по-добре (преди това се давеше и губеше мощност) но не е пак това което беше на ниски обороти колата дрънчи на метал,тресе и очевидно се нуждае от ремонт на двигателя.

    Въпросът ми към вас е. Да ремонтирам този двигател или е по-удачно да взема двигател от друга кола.(англичанка или някоя блъсната) Ще пасне ли другия двигател на хонда HRV vtec 125 коня пак от HRV. И дали ще е по скъпа самата процедура имайки предвид,че ако релонтирам моя двигател ше трябва да се шлайфа глава и тнт.

    Ще се радвам да чуя мненията ви!

  • #2
    От: Honda HR-V Проблем двигател

    Малко кофти задача.
    Моето също гореше доста масло, смених сегментите и нещата се оправиха, 5-6 годинки направи при мен, че не помня от кога ми е

    Ако си намериш читав двигател, май е по-добрия вариант, но пак нищо сигурно. Ще е добре да се ревизира преди да се сложи, или поне да му се сменят сегментите, че тея моторетки май са си склонни към спичане на сегменти. По общи приказки за повечето хондички.

    Също така разликата от този със 105 коня и 125, мисля, че е само в главата, така че би трябвало да няма проблем с монтажа.
    Но пък при смяна на двигателя, ще трябва да се ходи и до КАТ. Е ако ще си го скрапираш (т.е. нямаш намерение да го продаваш), може и да не ходиш, едва ли някой ще се завира да гледа номера на двигателя.

    Успех с решението
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Honda HR-V Проблем двигател

      След като имаме чуждо тяло в цилиндъра, не се знае какви поражения има, без да се отвори. Отвориш ли, повлича те неизвестното, от което, ако не го правиш с собствените си ръце влизаш и неизвестни разходи. Ако има поражения по блока, ще се видиш в приключение. Аз бих се огледал за нещо прясно от морга, което можеш да зпзлиш и чуеш. Проблемите с КАТ не са толкова фрапантни, трябва ти само фактура за покупката.
      Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

      Коментар


      • #4
        От: Honda HR-V Проблем двигател

        Здравейте, имам роднина, който беше стигнал до литър на 1000км масло и направи смяна на сегменти и гумички и двигателя заспа. Когато са му сменяли частите майстора му е казал, че сегментите били много тънки каквото и да значи това и затова бързо заминавали особено ако не се е сменяло маслото. Това за 105 коня двигателя. Иначе според мен може да му се направи оглед на този цилиндър все пак вече колоноскопийте станаха достъпни и поне ще си покаже да ли има големи поражения.

        Коментар


        • #5
          От: Honda HR-V Проблем двигател

          Здравейте!

          След като закарах въпросната хонда на сервиз се оказа че парче от единия клапан се е счупило, смениха гумичките, гарнитурите и маслото. Всичко излезна около 400 лева. Но продължава да си гори масло. Сега ме е яд,че не сменихме сегмнтите - разхода на масло същия. Смятам да я продам тъй като вече не ми се занимава с ремонти и ми е мъничка - 3 врати е. Ориентировъчно смяната на сементите ще е около 400 лева, като смятам да известя бъдещия куповач за предстоящия разход.Ориентирал съм се към нещо по-голямо и с повече кончета.

          Поздрави на всички!

          Коментар


          • #6
            От: Honda HR-V Проблем двигател

            Привет, Аз имах същия проблем с маслото. И се реших и не сгреших. Нови сегменти, гумички, шлайфане на главата, ремонт на леглата на клапаните-много важен момент, гарнитури, ангренажен ремък, ролки, водна помпа, нови свещи за газ, масло филтри ми излезе 550 лв., До тук 30000км. нито грам масло не доливам вече.
            Другия момент с друг втора употреба двигател, според мен не е добър вариант, защото читав мотор под 800-900 лв. се съмнявам да намериш.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X