Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маршрут за София-Балчик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маршрут за София-Балчик

    Отдавна не съм пътувал по магистрала Хемус, особено след В. Търново натам, или по-точно към северното Черноморие. Не знам в момента какво е качеството на пътя, но ми дадоха съвет да си карам по магистрала Тракия, да гоня Карнобат и от там да хвана за Балчик. Идва с около 60 км. повече, но като време е само с няма и 20 мин. по-бавно. То зависи и как караш де. Ако пътят през В. Търново и Шумен е доста по-кофти, предпочитам малко по-бавно да стигна и да дам повече пари за гориво, но да ми е по-приятно пътуването.
    Някакви съвети?
    SUV

  • #2
    От: Маршрут за София-Балчик

    Карай си спокойно по Хемус. След задръстванията на тунелите, всичко си е нормално за сезона...
    После, наближиш ли Варна, не е нужно да минаваш през нея. Отбий към Аксаково, подминаваш го, свиваш към Куманово -> Оброчище -> Балчик.
    (Виж мапса)
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #3
      От: Маршрут за София-Балчик

      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
      Карай си спокойно по Хемус. След задръстванията на тунелите, всичко си е нормално за сезона...
      ,,Отгоре,, , през тракията м/у Пловдив и Стара Загора, в дясното платно на ,,магистралата,, щи паднат не само пломбите, но и зъбите. През хемус маршрута е по-бърз и спокоен.
      Сузуки Джимни 1.3, 99г.

      Коментар


      • #4
        От: Маршрут за София-Балчик

        Благодаря, колеги.
        Питам не случайно, защото по Тракия карам редовно. Да, има отсечки, по които е по друсащо, ама обикновено там карам само в най-лява лента, където по не е "изядено". А когато карам по Тракия, обикновено с мен е жена ми. Именно тя, след няколко командировки около Варна ми каза, че пътят е отвратителен и едвам е изтраяла да се прибере до София. Т.е. има база за сравнение, как се е чувствала като пасажер.
        Но щом казвате, че и по Хемус също е ок, ще си хвана явно от там
        SUV

        Коментар


        • #5
          От: Маршрут за София-Балчик

          Аксаково-Кичево тази зима пътят стана лунен пейзаж , поне до преди месец не беше оправен . Ако не забравя утре ще мина оттам към Варна и ще споделя . Не че не се минава , но си е чист офроуд .

          Коментар


          • #6
            От: Маршрут за София-Балчик

            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
            Карай си спокойно по Хемус. След задръстванията на тунелите, всичко си е нормално за сезона...
            После, наближиш ли Варна, не е нужно да минаваш през нея. Отбий към Аксаково, подминаваш го, свиваш към Куманово -> Оброчище -> Балчик.
            (Виж мапса)
            Я си влез във Варна .... после панорамния или горния път .

            Коментар


            • #7
              От: Маршрут за София-Балчик

              Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
              ... ама обикновено там карам само в най-лява лента, ..
              Щом караш така,ще ти е по-бързо по Тракия и Ришкия и Шумен Варна.
              Хемус е яко бабуни и ограничения почти до Ботевград (инфо от днес).
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • #8
                От: Маршрут за София-Балчик

                През Хемус до Балчик винаги стигам за 5,ч30 м.;5ч.,50 м. ,със Спринтер и спазване на ограниченията в населените места и зоните с риск от камери .По първокласния двулентов 100 -110км.ч ,в зоната на магистралите 120-130.За 6 часа пак е по -добре отгоре.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: Маршрут за София-Балчик

                  И в двата случая минаваш покрай Шумен. Миналата есен минах от Шумен за София първо от север и на връщане по Тракия. Предпочитам от север, времето реално е същото при каране със 120-130 средна скорост по магистралата. Има смисъл ако караш със над 150-160 средна скорост. Пиша за средна скорост, не максимална, че има голяма разлика. По Тракия имаш повече магистрала, но после в Ришкия ако хванеш трафик може и доста по-бавно да стигнеш.

                  Като тръгваш хвърли едно око на гугъл мапс какво дава като време. Тези дни обикалях доста(3 пъти до морето) и ме разби направо с точността си. Неделя сутринта част от магистралата беше затворена, направи ми впечатление, че дава повече време от нормалното, но си хванах магистрала. След това като ни отбиха от магистралата имаше ПТП и съответно леко задръстване - светеше си червено, при това червеното светеше почти точно до края на опашката. Светофар във Варна - свети червено и си чакам, на 3-то зелено оставаме само 3 коли и веднага изгасна червеното. Имам чувство, че във всяка кола има пусната навигация, нямам друго обяснение за такава точност.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Маршрут за София-Балчик

                    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                    И в двата случая минаваш покрай Шумен.
                    Караш до Бургас. Най-бързия път .
                    Има вариант и през Карнобат , Ришкия , излизаш на Шумен. Не е най бързия.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Маршрут за София-Балчик

                      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                      Караш до Бургас. Най-бързия път .
                      Има вариант и през Карнобат , Ришкия , излизаш на Шумен. Не е най бързия.
                      2 пъти съм минавал участъка Обзор - Слънчев бряг, нямам намерение да ми се случи за 3-ти път, не и през лятото. Като добавим и Бургас - Слънчев бряг който е също доста натоварен предложението тотално се обезсмисля.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Маршрут за София-Балчик

                        Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                        Караш до Бургас. Най-бързия път .
                        Има вариант и през Карнобат , Ришкия , излизаш на Шумен. Не е най бързия.
                        Одеве гледах, че някакви яки тапи-Слънчака Ахелой 1ч. висели. Началото на юли не беше така, когато ходихме с децата. Сега обаче явно е пика, като не само настилката, а и трафика основно трябва да гледам. Потока към южното ни море е доста повече. Май ще си хвана Хемус, после, Търново, Шумен и така, както основно си ми го дава навигацията.
                        SUV

                        Коментар


                        • #13
                          От: Маршрут за София-Балчик

                          Адът Кичево вече е история, тъй като има новоизграден път, категорично препоръчвам Хемус. На влизане във Варна, още на третия светофар има табела за Балчик наляво, и като се хване пътя след това има само един десен завой и се излиза чак при Оброчище. Има малко мъка из Разградско-Търговищко, но не може да се мери с обратните завои и стръмните изкачвания по проходите Ришки и Обзорски.
                          slivizasmet.blogspot.bg

                          Коментар


                          • #14
                            От: Маршрут за София-Балчик

                            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                            ... Имам чувство, че във всяка кола има пусната навигация, нямам друго обяснение за такава точност.
                            По-скоро смартфон със споделено местоположение.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Маршрут за София-Балчик

                              Карай си отгоре, пътя е приличен и спокоен. Препоръчвам да се спазват ограниченията, защото уикенда, който мина се прибирах от Търново и имаше патрули с камери на поне 4 места, отделно са двете статични камери в Търновско.

                              Стигнеш ли Варна, имаш 3 варианта:

                              1) Караш само направо след магистралата, стигаш катедралата и след нея си в ляво, докато не излезеш на пътя за Златни Пясъци - Кранево - Албена - Балчик.
                              2) Влизаш във Варна, и излизаш от града през Траката (посока картинг писата Виница), след което ви към с.Оброчище и си избираш - панорамния път през Албена към Балчик или бързия, който е през селото и и минава над Балчик.
                              3) Както споменаха колеги, на кръговото за Авиогарата/Аксаково/Добрич хващаш пътя за Добрич, като изкачиш пътя след Аксаково, свиваш в дясно и от там пак ще излезеш на пътя, който е през картинг пистата.

                              И трите маршрута за приятни за каране, според часа на пътуване си избери най-ненатоварения. Трафика във Варна няма нищо общо със Софийския, задръстване тук е четири изчаквания на светофар от 70 секунди - за някои е трагедия, за други нищо особено.

                              Лунния пейзаж го няма на обходния път, вярно е, обаче в момента на тия кръстовища е много по-зле от преди, защото по главния път летят по новоизградената отсечка със 120+, а другите пък пренебрегват стопа, защото имало видимост и е под достойнството им да спрът на забранителен знак Б2.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X