Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DPF/FAP филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • DPF/FAP филтър

    Здравейте,
    имам Санта фе 2008г. автомат 155к.с. 176 000км. след множество ходеници по мъките по майстори и смяна на доста неща колата не върви и определено разхода е много по голям от нормалното. Някаква чек лампа не е светвала до преди два дни светна чек на двигателя. Ходих на диагностика и се оказа - DPF/FAP филтър. До тук добре но от тук на къде?! Сложих добавка в резервоара и в ауспуха някаква пяна-от там по магистралата. Резултат колата не върви но не светна чек .
    Вариантите са три от тук на татък до колкото знам:
    1 - Махане на филтъра софтуерно и физически. (но имам притеснения да не почне много да пуши като зил а и прегледа как ще става от догодина?)
    2 - Почистен DPF / FAP филтър има един сервиз който намерих да го правят но не знам при моето положение след две добавки не се получи дали ще стане и колко ще издържи.
    3 - слагане на нов филтър което по-принцип е най-правилното но е изключително скъпо до колкото знам около 3000лв.


    Дайте съвети и ако имате лични премеждия по въпроса МОЛЯ.

  • #2
    От: DPF/FAP филтър

    Между грамотното рециклиране на филтъра в сервиз и ползването на неизвестни по състав "добавки" в горивото има огромна разлика.

    Коментар


    • #3
      От: DPF/FAP филтър

      Ако ти премахнат DPF-а (+ софтуерно премахване) и пуши проблема няма да е в DPF-а Дай едни пари да ти го почистят грамотно пък колкото изкара. Няма да имаш проблем с прегледа догодина дори и да пуши
      Въпрос на лаик -Как се рециклират грамотно?
      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

      Коментар


      • #4
        От: DPF/FAP филтър

        В момента колата изобщо не пуши нямам идея дали е от това, че филтъра е запушен или не. Грамотно рециклиране?! КЪДЕ?! Ако го махна няма ли да вдигне стойностите на изгорелите газове? Някой махал ли е филтъра?

        Коментар


        • #5
          От: DPF/FAP филтър

          Първоначално публикуван от bijoFe Преглед на мнение
          В момента колата изобщо не пуши нямам идея дали е от това, че филтъра е запушен или не. Грамотно рециклиране?! КЪДЕ?! Ако го махна няма ли да вдигне стойностите на изгорелите газове? Някой махал ли е филтъра?
          Много са го махали и са минавали прегледа успешно.
          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

          Коментар


          • #6
            От: DPF/FAP филтър

            Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
            .... .....
            Въпрос на лаик -Как се рециклират грамотно?
            Много добре знаеш ....
            Който върши процедурата, дори може да чете (името си), значи грамотен и ... я върши грамотно!
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #7
              От: DPF/FAP филтър

              Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
              Много са го махали и са минавали прегледа успешно.
              Към момента, на българските ГТП се проверява само димност на празен ход. Ако и там ДПФ има принос, значи нещо в двигателя силно не е наред.
              Как ще са проверките в бъдеще никой не знае, но едва ли ще са много различни.

              Това, че някои голфари и баварки правят димна завеса като се напъват да ми изпреварят дъртия УАЗ никакъв ГТП няма да го хване.

              Коментар


              • #8
                От: DPF/FAP филтър

                Първоначално публикуван от bijoFe Преглед на мнение
                В момента колата изобщо не пуши нямам идея дали е от това, че филтъра е запушен или не. Грамотно рециклиране?! КЪДЕ?! Ако го махна няма ли да вдигне стойностите на изгорелите газове? Някой махал ли е филтъра?
                Ето ти съвет:
                Махни филтъра, но не го изхвърляй. Ако не ти хареса резултатът, ще мислиш за другите варианти.

                Коментар


                • #9
                  От: DPF/FAP филтър

                  Никой ли от форума не го е правил това упражнение с махането на филтъра?
                  Дайте съвети къде да го направя или някой от фирума ако се занимава с това и е добър. Не ми се иска някой "разбирач" да ми се рови из компа на колата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: DPF/FAP филтър

                    Като човек патил само, че с Каптива , направи както каза по горе колегата , махни го но си го пази не го предавай за скрап , от чистене файда няма да има , щом един път е почнала да се запушва пак ще го прави и най често проблема е в дюзите , аз моя го чистих в сервиз в София /чистенето представлява нагряване до зачервяване и продухване едновремно / , като го махнах колата почна да пуши като икарус , а преди това грам пушек нямаше , то и затова се задръстваше на 100км. , рециклирах дюзите по точно смениха разпръсквачите и ги регулираха после колата няма пушек няма дявол . А филтъра на сигурно в гаража , че не се знае какви времена ще дойдат . Софтуера ми го "бутнаха" в орторизиран сервиз срещу съответната почерпка , на гаражни сервизи нямам доверие. Това е от мен .

                    Коментар


                    • #11
                      От: DPF/FAP филтър

                      Много е важно кой и с какво е прочел грешката.И последващи проверки.Случвало се е сензорът за разлика в диференциалното налягане да издаде багажа , или нещо около него - и ДПФ-а , и оригиналния софт на боклука.Трябва да си убеден , че е разрушен механично , за да го изхвърлиш.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: DPF/FAP филтър

                        Колега, защо не отидеш във фирмения сервиз? Аз като купих моята миналата година Санта Фе, 2.2, 2008 година, 155 к.с ми направи номера със светване на чека. Отидох да питам в Младост правят ли услугата и срещу 90 лева ми направиха регенерация на ДПФ филтъра. И около 10 литра дизел, защото колата работи на място при различни обороти около 4.5 часа. Като я взех, затапих ЕГР клапана с ламаринка и вече близо 17000 км няма проблем.
                        Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

                        Коментар


                        • #13
                          От: DPF/FAP филтър

                          Проблема беше от начало, че колата на дълъг път и по нанагорно спираше не гасне и не тръгва. Смених повдигачи, вал и всичко над клапаните-колата не спира вече но по нанагорно от 120 минава до 50 км и така качва наклоните, отделно на това разхода е 11 на 100 извън градско и около 17 на 100 градско. Казаха, че може да е от помпата купих друга-резултат имам две работещи помпи една не работеща кола. Ходих преди няколко дни до Пловдив и по магистралата за първи път ми светна чек. Ходих в сервиз на Бош в дружба и на диагностиката се показа "запушен филтър твърди частици" момчетата там ми сложиха добавка в резервоара и една в гърнетата и пак по магистралата резултат НИКАКЪВ освен, че не светна чек върнах се и ми казаха, че ДПФ-а е заминал не ми препоръчват да го рециклирам защото гаранция няма.
                          ЕГР клапана го почистиха с един спрей и светна на диагностиката няма отклонение защо си го затапил?

                          Коментар


                          • #14
                            От: DPF/FAP филтър

                            Изолирай ЕГР клапана. Най вероятно ти блокира в полуотворено положение и затова ти губи мощност. При тази ситуация подаваш повече газ за да върви и от тази комбинация ти задръства ДПФ филтъра. Аз моя го затапих, защото даваше същия разход като твоя- градско 17. Сега съм на 10 градско в София и 8.5 извънградско при скорости до 150
                            Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

                            Коментар


                            • #15
                              От: DPF/FAP филтър

                              Понеже въпросът ми е сходен, ще ползвам темата. Отскоро имам Санта фе 2007-ма, минах операция по отстраняване на дпф и софтуерното му премахване. Също така софтуерно бе изолиран и егр клапана, но без физическа интервенция, тоест запушване. Колата си върви, не губи мощност, не пуши, но разхода ми се струва убийствен. Възможно ли е все пак да е останал така в полуотворено положение и макар да не се отразява на мощността да е пагубно за разхода?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X