Резултати 1 до 17 от 17

Тема: DPF/FAP филтър

Място
    София
    Публикации
    20
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране DPF/FAP филтър

Здравейте,
    имам Санта фе 2008г. автомат 155к.с. 176 000км. след множество ходеници по мъките по майстори и смяна на доста неща колата не върви и определено разхода е много по голям от нормалното. Някаква чек лампа не е светвала до преди два дни светна чек на двигателя. Ходих на диагностика и се оказа - DPF/FAP филтър. До тук добре но от тук на къде?! Сложих добавка в резервоара и в ауспуха някаква пяна-от там по магистралата. Резултат колата не върви но не светна чек .
    Вариантите са три от тук на татък до колкото знам:
    1 - Махане на филтъра софтуерно и физически. (но имам притеснения да не почне много да пуши като зил а и прегледа как ще става от догодина?)
    2 - Почистен DPF / FAP филтър има един сервиз който намерих да го правят но не знам при моето положение след две добавки не се получи дали ще стане и колко ще издържи.
    3 - слагане на нов филтър което по-принцип е най-правилното но е изключително скъпо до колкото знам около 3000лв.

Дайте съвети и ако имате лични премеждия по въпроса МОЛЯ.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,264
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране От: DPF/FAP филтър

Между грамотното рециклиране на филтъра в сервиз и ползването на неизвестни по състав "добавки" в горивото има огромна разлика.
    с мустаци големи, мускули големи, шамари големи, ооох...

Място
    София... за сега
    Публикации
    1,202
    Точки (при гласуване)
    14

Ако ти премахнат DPF-а (+ софтуерно премахване) и пуши проблема няма да е в DPF-а Дай едни пари да ти го почистят грамотно пък колкото изкара. Няма да имаш проблем с прегледа догодина дори и да пуши
    Въпрос на лаик -Как се рециклират грамотно?
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

Място
    София
    Публикации
    20
    Точки (при гласуване)
    0

В момента колата изобщо не пуши нямам идея дали е от това, че филтъра е запушен или не. Грамотно рециклиране?! КЪДЕ?! Ако го махна няма ли да вдигне стойностите на изгорелите газове? Някой махал ли е филтъра?

Място
    София... за сега
    Публикации
    1,202
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на bijoFe Преглед на публикациите
    В момента колата изобщо не пуши нямам идея дали е от това, че филтъра е запушен или не. Грамотно рециклиране?! КЪДЕ?! Ако го махна няма ли да вдигне стойностите на изгорелите газове? Някой махал ли е филтъра?
    Много са го махали и са минавали прегледа успешно.
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

CarTest™ е офлайн Старши участник | news |
    | Модератор |
    Място
    Ямбол
    Публикации
    5,621
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на Keltis Преглед на публикациите
    .... .....
    Въпрос на лаик -Как се рециклират грамотно?
    Много добре знаеш ....
    Който върши процедурата, дори може да чете (името си), значи грамотен и ... я върши грамотно!
    If it moves, it’s Biology… If it smells, it’s Chemistry… If it doesn’t work, check engine

Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,264
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на Keltis Преглед на публикациите
    Много са го махали и са минавали прегледа успешно.
    Към момента, на българските ГТП се проверява само димност на празен ход. Ако и там ДПФ има принос, значи нещо в двигателя силно не е наред.
    Как ще са проверките в бъдеще никой не знае, но едва ли ще са много различни.

Това, че някои голфари и баварки правят димна завеса като се напъват да ми изпреварят дъртия УАЗ никакъв ГТП няма да го хване.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,264
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на bijoFe Преглед на публикациите
    Ето ти съвет:
    Махни филтъра, но не го изхвърляй. Ако не ти хареса резултатът, ще мислиш за другите варианти.

Място
    София
    Публикации
    20
    Точки (при гласуване)
    0

Никой ли от форума не го е правил това упражнение с махането на филтъра?
    Дайте съвети къде да го направя или някой от фирума ако се занимава с това и е добър. Не ми се иска някой "разбирач" да ми се рови из компа на колата.

Публикации
    6
    Точки (при гласуване)
    0

Като човек патил само, че с Каптива , направи както каза по горе колегата , махни го но си го пази не го предавай за скрап , от чистене файда няма да има , щом един път е почнала да се запушва пак ще го прави и най често проблема е в дюзите , аз моя го чистих в сервиз в София /чистенето представлява нагряване до зачервяване и продухване едновремно / , като го махнах колата почна да пуши като икарус , а преди това грам пушек нямаше , то и затова се задръстваше на 100км. , рециклирах дюзите по точно смениха разпръсквачите и ги регулираха после колата няма пушек няма дявол . А филтъра на сигурно в гаража , че не се знае какви времена ще дойдат . Софтуера ми го "бутнаха" в орторизиран сервиз срещу съответната почерпка , на гаражни сервизи нямам доверие. Това е от мен .

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,156
    Точки (при гласуване)
    10

Много е важно кой и с какво е прочел грешката.И последващи проверки.Случвало се е сензорът за разлика в диференциалното налягане да издаде багажа , или нещо около него - и ДПФ-а , и оригиналния софт на боклука.Трябва да си убеден , че е разрушен механично , за да го изхвърлиш.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Място
    София
    Публикации
    25
    Точки (при гласуване)
    0

Колега, защо не отидеш във фирмения сервиз? Аз като купих моята миналата година Санта Фе, 2.2, 2008 година, 155 к.с ми направи номера със светване на чека. Отидох да питам в Младост правят ли услугата и срещу 90 лева ми направиха регенерация на ДПФ филтъра. И около 10 литра дизел, защото колата работи на място при различни обороти около 4.5 часа. Като я взех, затапих ЕГР клапана с ламаринка и вече близо 17000 км няма проблем.

Място
    София
    Публикации
    20
    Точки (при гласуване)
    0

Проблема беше от начало, че колата на дълъг път и по нанагорно спираше не гасне и не тръгва. Смених повдигачи, вал и всичко над клапаните-колата не спира вече но по нанагорно от 120 минава до 50 км и така качва наклоните, отделно на това разхода е 11 на 100 извън градско и около 17 на 100 градско. Казаха, че може да е от помпата купих друга-резултат имам две работещи помпи една не работеща кола. Ходих преди няколко дни до Пловдив и по магистралата за първи път ми светна чек. Ходих в сервиз на Бош в дружба и на диагностиката се показа "запушен филтър твърди частици" момчетата там ми сложиха добавка в резервоара и една в гърнетата и пак по магистралата резултат НИКАКЪВ освен, че не светна чек върнах се и ми казаха, че ДПФ-а е заминал не ми препоръчват да го рециклирам защото гаранция няма.
    ЕГР клапана го почистиха с един спрей и светна на диагностиката няма отклонение защо си го затапил?

Място
    София
    Публикации
    25
    Точки (при гласуване)
    0

Изолирай ЕГР клапана. Най вероятно ти блокира в полуотворено положение и затова ти губи мощност. При тази ситуация подаваш повече газ за да върви и от тази комбинация ти задръства ДПФ филтъра. Аз моя го затапих, защото даваше същия разход като твоя- градско 17. Сега съм на 10 градско в София и 8.5 извънградско при скорости до 150

Място
    Русе
    Публикации
    15
    Точки (при гласуване)
    0

Понеже въпросът ми е сходен, ще ползвам темата. Отскоро имам Санта фе 2007-ма, минах операция по отстраняване на дпф и софтуерното му премахване. Също така софтуерно бе изолиран и егр клапана, но без физическа интервенция, тоест запушване. Колата си върви, не губи мощност, не пуши, но разхода ми се струва убийствен. Възможно ли е все пак да е останал така в полуотворено положение и макар да не се отразява на мощността да е пагубно за разхода?

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,264
    Точки (при гласуване)
    60

Не е зле да уточниш колко е убийствен разходът. Сантасето каквото и да го правиш няма да почне да харчи като Гоуф ТДИ.

Място
    Русе
    Публикации
    15
    Точки (при гласуване)
    0

Отскоро го притежавам и не съм имал възможност да го засека на колонка, но освен че борда изписва 14,5л, с 50лв (26л и нещо) май не можах да мина 200км графско, което прави около 15...Тук хора споделят за 10 в града, книжката пише 11... Ясно ми е, че ще гори повече от другите автомибили, въпроса е дали нещо не е анормално!

Сходни теми

1. Филтър за УАЗ
    От kra_kra във форум УАЗ
    Отговори: 72
    Последно мнение: 08-06-16, 08:52
  2. филтър
    От niksan8207 във форум DAEWOO KIA
    Отговори: 8
    Последно мнение: 20-07-12, 22:24
  3. Филтър
    От humvy във форум 2-Тактови
    Отговори: 8