Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автобусът или колата?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Автобусът или колата?

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Съгласен съм с Борислав. Освен това, такова кръстовище си е малко измишльотина, или поне начина на светена на светофара. Май до някъде еквивалент в действителността е кръговото на Сточна гара в София, като идваш от към мелницата.

    Няма как да ми свети зелено, табелата да ми показва че съм на пътя с предимство и да съм длъжен да дам предимство на някой, който е на път обозначен че е без предимство, и е срещу светофар, който аз не мога да видя.
    От Правилника:
    "Чл. 104. (1) На кръстовище, на което единият от пътищата е сигнализиран като път с предимство, водачите на пътни превозни средства от другите пътища са длъжни да пропуснат пътните превозни средства, които се движат по пътя с предимство.
    (2) Когато на кръстовище пътят с предимство променя направлението си, което е указано с допълнителна табела Т13, водачите, които излизат от него, се ръководят помежду си от правилата на чл. 103, т. 1 и 2. От същите правила се ръководят помежду си и водачите на превозни средства, които навлизат в пътя с предимство."

    ПП: Светофара разрешава преминаването, но предимство спрямо другите на които им свети зелено не указва. Никъде не пише, че след зелен светофар с предимство са движещите се направо.
    Колко време си бил шофьор в градския транспорт на София?

    Коментар


    • #32
      От: Автобусът или колата?

      Бре бреееее,почнем ли да тълкуваме правилата за движение става страшно.
      1 регулировчик
      2 светофар
      3 пътни знаци
      4 маркировка
      Какво има за тълкуване?!
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #33
        От: Автобусът или колата?

        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        Какво има за тълкуване?!
        Фактът че не разбираш проблема не е похвален.

        Светофарът изобщо ти позволява да минеш, но не определя в какъв ред спрямо другите, на които също позволява.

        Коментар


        • #34
          От: Автобусът или колата?

          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
          ...Какво има за тълкуване?!
          А, де?
          Има ли работещ светофар в нормален режим => всички пътни знаци относно предимство губят значение(все едно ги няма) и точка.

          Коментар


          • #35
            От: Автобусът или колата?

            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
            Колко време си бил шофьор в градския транспорт на София?
            Общо 5-6 години, явно недостатъчно нито да се науча да карам, нито да видя такова кръстовище на живо, нито да науча "Закона и Правилника"(признавам, не съм чел всяка редакция по отделно от нулата).
            А теб какво точно те притеснява в казаното от мен?
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #36
              От: Автобусът или колата?

              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
              А, де?
              Има ли работещ светофар в нормален режим => всички пътни знаци относно предимство губят значение(все едно ги няма) и точка.
              Щом и тук това не е ясно,наистна е страшно.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #37
                От: Автобусът или колата?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Фактът че не разбираш проблема не е похвален.

                Светофарът изобщо ти позволява да минеш, но не определя в какъв ред спрямо другите, на които също позволява.
                Чл. 37. (1) При завиване наляво за навлизане в друг път водачът на завиващото нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне насрещно движещите се пътни превозни средства.

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                ...А теб какво точно те притеснява в казаното от мен?
                Това, че според теб знаците за предимство важат при работещ в нормален режим светофар.

                Коментар


                • #38
                  От: Автобусът или колата?

                  Леле......чак се замислям дали да паля колата утре! То верно било страшно по улиците!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #39
                    От: Автобусът или колата?

                    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                    Чл. 37. (1) При завиване наляво за навлизане в друг път водачът на завиващото нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне насрещно движещите се пътни превозни средства.
                    Знаците имат приоритет пред това правило. Защо реши че то е в сила при работещ светофар?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Автобусът или колата?

                      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение

                      Това, че според теб знаците за предимство важат при работещ в нормален режим светофар.
                      А според теб, табелата указваща промяната на посоката на пътя с предимство, не трябва да се гледа при тръгване от светофар?!
                      Мисля, че няма да си доволен ако се срещнеш в някое кръстовище, с човек който гледа само светофара и кара на където иска вярвайки че е с предимство. И даже няма да му се наложи да завива, за да те уцели в предна лява врата.... Ама то после ти си бил дясностоящ, и ти на зелено, и ти на пътя с предимство, но човека не гледал, щото светофар....ква е тая табела Т13

                      А че няма такава организация на движението, като дадената в примера, съм го споменал още в началото на първия си пост. Както и съм обяснил защо не може да има - щото всички ще си мислят че са с предимство.
                      Последно редактирано от cecoa1; 08-08-17, 19:11.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Автобусът или колата?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Знаците имат приоритет пред това правило. Защо реши че то е в сила при работещ светофар?
                        На посочената ситуация, при неработещ светофар, автобусът не извършва маневра "завиване наляво за навлизане в друг път". Той просто си върви по неговия път.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Автобусът или колата?

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          А според теб, табелата указваща промяната на посоката на пътя с предимство, не трябва да се гледа при тръгване от светофар?!
                          Мисля, че няма да си доволен ако се срещнеш в някое кръстовище, с човек който гледа само светофара и кара на където иска вярвайки че е с предимство.

                          А че няма такава организация на движението, като дадената в примера, съм го споменал още в началото на първия си пост. Както и съм обяснил защо не може да има.
                          Кое от:

                          Чл. 7.
                          (2) Когато има несъответствие между светлинните сигнали и пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със светлинните сигнали.

                          не разбираш? Има ли работещ в нормален режим светофар, това се превръща в абсолютно нормално четириклонно кръстовище, регулирано със светлинни сигнали.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Автобусът или колата?

                            Не мога да повярвам, че се налага да се обясняваме, че знаците, светофара и маркировката имат различно предназначение.

                            Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
                            И като няма знаци, и ми свети зелено, да чакам ли тоя от дясно?
                            Повечето сте за проверовъчен изпит.
                            Няма да е лошо наистина да се замислиш за проверовъчен. Като ти свети зелено и няма знаци, тоя от дясно няма значение, защото на него ще му свети червено. Светофарите регулират движението на МПС, които СЕ НАМИРАТ НА ЕДИН И СЪЩИ ПЪТ.

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            Че случаят е измишльотина ясно, но че работещ семафор се тълкува тако и вако не знаех. Ту отменя някои знаци, ту други не, ми се струва съвсем адвокатска. Пример по- горе в темата- светлинен и пътен указателен за посоката, и конкретния ребус.
                            ,,.....Например, ако знака предписва задължително движение само на дясно , а светофара предписва движение във всички посоки, то се гледа светофара, но само по отношение на посоката на движение. ..."
                            Изобщо не се тълкува свако и вако, а вие смесвате нещата.

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            Чл. 37. (1) При завиване наляво за навлизане в друг път водачът на завиващото нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне насрещно движещите се пътни превозни средства.



                            Това, че според теб знаците за предимство важат при работещ в нормален режим светофар.
                            Може би ще ни посочиш къде в закона пише, че светофара отменя знаците? Съответно кои знаци, да разбирам ли, че знака указващ височината на МПС няма да важи, ако ми свети зелено и мога да мина с извънгабаритния и да сваля жиците на трамвая? Или само знаците за предимство отменя според теб? Интересно ми е от къде черпиш аргументи, че едни отменя, други - не?

                            Законът говори за несъответствие в предписанията на трите вида сигнализация. Несъответствие обаче, може да се породи само когато регулират една и съща материя. И трите вида сигнализация се покриват във функциите си само по отношение на посоката на движение. И там може да има несъответствие. В останалата си част имат различни функции.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Автобусът или колата?

                              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                              ...Може би ще ни посочиш къде в закона пише, че светофара отменя знаците? Съответно кои знаци, да разбирам ли, че знака указващ височината на МПС няма да важи, ако ми свети зелено и мога да мина с извънгабаритния и да сваля жиците на трамвая? Или само знаците за предимство отменя според теб? Интересно ми е от къде черпиш аргументи, че едни отменя, други - не? ...
                              Чети какво пиша и тогава изливай некомпетентни мнения. Специално за теб, отново:

                              Чл. 7.
                              (2) Когато има несъответствие между светлинните сигнали и пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със светлинните сигнали.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Автобусът или колата?

                                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                                Чети какво пиша и тогава изливай некомпетентни мнения. Специално за теб, отново:

                                Чл. 7.
                                (2) Когато има несъответствие между светлинните сигнали и пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със светлинните сигнали.
                                Не се хаби,работата е изтървана.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X