Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за повредена виско муфа - Honda Shuttle

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за повредена виско муфа - Honda Shuttle

    Здравейте,
    притежавам отскоро въпросната хонда, поради счупено предно каре се наложи да я придвижа около 10км само на задно, и предполагам съм прегрял муфата (намира се на кардана непосредствено преди задния диф), защото беше изхвърлила малко течност, достатъчно все пак за да спре да заключва. Понеже цялостното състояние на автомобила не предразполага към скъпи ремотни по муфата, се чудя дали да не се опитам да я зацепя постоянно, и какви щети мога да нанеса по задвижването, тъй като реално си е парт-тайм а аз ще го товаря постоянно. Отпред на кутията има лост за разцепване на задвижването на кардана при нужда, предполагам ако го използвам няма да има проблем при продължително придвижване със преправеното виско?

  • #2
    От: Въпрос за повредена виско муфа - Honda Shuttle

    Повечето муфи умират наобратно. Зацепват завинаги и не отцепват. Провери първо дали се държи прилично, за 10км е малко вероятно да умре.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за повредена виско муфа - Honda Shuttle

      Подозирам че е мъртва, защото спрях да се движа на около 1км от сервиза След 1 час престой имаше наченки на зацепване но трябваше побутване за да влезе.. А и сега при по рязко тръгване отпред откровенно си боксува, преди директно потегляше..

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за повредена виско муфа - Honda Shuttle

        Умря ми в ръчичките, тъй като спрях да се движа съвсем на 1км от сервиза... След час престой имаше наченки на зацепване но пак трябваше побутване да стигне до подемника, затова си мисля че е леш.. Разрових се по чуждите форуми и намерих един американец който е направил това което и аз мисля - капнал я е Натиснете снимката за да я уголемите

Име:232.jpg
Прегледи:1
Размер:90.8 КБ
ID:5763137Натиснете снимката за да я уголемите

Име:231.jpg
Прегледи:1
Размер:64.5 КБ
ID:5763138
        Тъй като има вариант да се отцепи - би ли ми създало проблеми ако си карам на предно? Ще се използва зимата или когато има нужда?

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за повредена виско муфа - Honda Shuttle

          Реално с муфа е фул-тайм . На по стария Шатъл е парт-тайм и вилката е командва с вакум .

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за повредена виско муфа - Honda Shuttle

            Няма нищо лошо в това да си я направиш парт-тайм, само внимавай да я отцепваш като стъпиш на твърдо че иначе ще има мяу.

            Впрочем те тия муфи се рециклират.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за повредена виско муфа - Honda Shuttle

              Знам, че се рециклират но със сигурност ремонта струва повече от автомобила... Най вероятно ще я направя така, като покарам ще дам мнение какво и дали съм строшил

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за повредена виско муфа - Honda Shuttle

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Повечето муфи умират наобратно. Зацепват завинаги и не отцепват. Провери първо дали се държи прилично, за 10км е малко вероятно да умре.
                Да, донякъде... зацепват завинаги на сузуки муфите, в които има една чаена лъжичка силиконово масло и 7-8 дискчета с диаметър 5 см. Не съм виждал муфа на Шатъл, но ако е сравнима по размер с тази на ФВ, шансът да е невредима е голям. Карал съм Голф Синхро на асфалт с патерица отпред 30 км., муфата смърдеше и светеше червено буквално. На следващият ден сложих нормален размер гума, муфата работеше като нова... карах я още 4 години и я продадох с работещо 4х4. Това беше 2012 г., синхрото не е пипано и работи и сега- продадох я на познат човек и комуникирам с него.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за повредена виско муфа - Honda Shuttle

                  Пиша бавно. Ако си сигурен, че е заминала, можеш да я рециклираш за 200-300 кинта. Можеш и да я завариш, щом има опция за аварийно изключване на задния мост.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за повредена виско муфа - Honda Shuttle

                    260-270лв. е ремонта при тия на "Хладилника".
                    Не виждам защо трябва да се правят цигании за такава сума.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за повредена виско муфа - Honda Shuttle

                      Съгласен съм че е цигания, обаче колата ми струваше 300лв и не ми се набиват такива суми в нея Вчера изключих задното, става за минутка така че ще рискувам със заварките - поне не се нарушава функционалността на 4х4то. Ще споделя после какъв е ефекта.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X