Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на МПС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Покупка на МПС

    Ако са две коли, на центъра ще се държи личната кола. Служебната ще е пред склада.

    И на мен ми допада тази идея за двата автомобила - джип и лека кола. Може би ги насочвам към това, защото и аз съм с два такива автомобила и виждам предимството и недостатъците от двете страни, но всеки с предпочитанията си.

    Иначе за момента усещам, че се насочват към един автомобил, който да бъде Toyota Corolla Verso.

    Да, ако ще е една кола, задължително трябва да е нещо повече от сегашната. Относно това каква да бъде, затова съм пуснал и темата, за да могат да се споделят качествени автомобили/джипове, които да вършат работата, която върши Хондата.

    Тяхното искане за бъдещия автомобил е следното, макар и леко в кръга на шегата: автомобилът трябва да бъде здрав, хубав, качествен, да не гълта много пари и да носи много пари.

    Лично аз съм "ЗА" колите нов внос. Бих склонил колата да не е нов внос, ако попадна на такъв екземпляр, на който да му е ясна историята.

    Коментар


    • #17
      От: Покупка на МПС

      Тойота Корола Версо е МИНИван,какви товари се очаква да превозва точно,ние не знаем.Също кое налага смяната на сегашната кола-излишни 15000 лв,трябва нещо да се инвестират?Колко шофьора са в семейството?Няма начин поддръжката на 2 коли да е по-евтина от на една,или има-Опел Астра и Голф 2 ще излязат по-евтино от едно Порше КайенАз бих загледал пътническите баничарки,но няма как да не глътне едни хубави пари за потягане-като се купува например на 5 години,може и вече да е съсипана от каране

      Коментар


      • #18
        От: Покупка на МПС

        Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
        ...Няма начин поддръжката на 2 коли да е по-евтина от на една
        Зависи колко престой можеш да си позволиш.

        Коментар


        • #19
          От: Покупка на МПС

          Момчета, бюджетът е никакъв дори за една безпроблемна кола в настоящия момент. Какъвто и да е вноса ще са едни 250-300 хилки на километража особено ако е дизел. Приятел за 25 дни навъртя 4 000 километра на новозакупения си дизел нов внос, който ползва по същия начин - служебен и личен. Единствената подробност е, че е брокер на недвижими имоти. Една бегла екскурзия из мобиле.де ще покаже за какво приказвам.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #20
            От: Покупка на МПС

            То и в мобиле.бг е същата работа.Погледни даден модел "нов внос" и от първи собственик.Разликата е поне х2 в км и $.

            Коментар


            • #21
              От: Покупка на МПС

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Момчета, бюджетът е никакъв дори за една безпроблемна кола в настоящия момент.
              Зависи какво разбираш под безпроблемна. Тук из Форума често излизат и по 1000 лева съвсем безпроблемни коли. Е, ако не броиш това че са вехти за проблем.

              Коментар


              • #22
                От: Покупка на МПС

                Тази Хонда която имат принципно е доста здрава и удобна кола. За да се вземе решение по въпроса трябва да се направи анализ на изминатите километри със служебна цел. За всичко над 1500км на месец за мен е нужен отделен служебен автомобил. Ако се наложи могат да поизчакат малко и да посъберат още някой лев.
                Иначе за служебна кола някое Пежо или Ситроен баничарка биха били ОК. Могат да се товарят и дизеловите им двигатели са сравнително надеждни. Недостатъка са торсионите на задния мост но се ремонтират един път а и не са скъпи чак толкова. Идеята е служебния автомобил да е непретенциозен и пригоден за ремонти. Работа може да свърши и Шкода Октавия 1,9тди 2000-та година
                Колкото до личния... Някое SUV ще върши добра работа. Хем има багажник, хем зимата ако се наложи може да се ползва ден-два за служебни цели. Наличието на два автомобила е плюс. Аз самия имам два. Хюндай Теракан и една стара БМВ 3-ка на газ. Когато едната има проблем винаги имам бекЪп вариант.
                Недостатъка е, че малко трудно ще влязат в бюджета. Иначе за SUV бих препоръчал ВОЛВО XC90. Наскоро проверявах цените за обслужване и подръжка и Волво-то се оказа изненадващо достъпен автомобил. За жалост обаче първоначалната инвестиция там е висока
                Последно редактирано от petrashkov; 11-08-17, 16:20.

                Коментар


                • #23
                  От: Покупка на МПС

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ... Е, ако не броиш това че са вехти за проблем.
                  Ами броя го въз основа на заданието:

                  Тяхното искане за бъдещия автомобил е следното, макар и леко в кръга на шегата: автомобилът трябва да бъде здрав, хубав, качествен, да не гълта много пари и да носи много пари.
                  Как нов внос за 10 000 лева ще се включи, пристигайки на амнайсе хиляди километра. Колкото и да са нагли официалните вносители на нови автомобили у нас, от техните оказиони може да се придобие известна представа за цената на приличен автомобил със сервизна история.

                  П.П. Всяка кола над 100 000 километра вече е в графата "дали-или", тоест дали ще се прибера на собствен ход или ще ме докарат с репатрак.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Покупка на МПС

                    Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                    Имал съм корола версо от същия модел, бензинова. Просторна и удобна колица, достатъчно висока за нашите разбирания. Особено удачно беше, че задната седалка се движи напред/назад ( LC200 го няма това ) с около 30/40 сантиметра - и за багаж става и за комфорт на пътниците, според зависи. Пътно поведение прилично, безпроблемна, но пък аз я продадох на няма и 70 000 км. Обаче, сега предпочитам вече комбита - по са коли, а побират почти същото.
                    Интересно с какво сравнявайки я намираш за просторна, а за височината също - или може би имаш предвид височината на покрива, защото клиренсът и е малък.
                    Да си оставят хората на първо време хондичката и да купят един пътнически бус - събира хора и багаж доволно. Пък после, ако решат, че хондичката им е излишна да я продадат.
                    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X