Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на МПС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на МПС

    Здравейте, колеги!

    Налага ми се да пусна тема за пръв път в този раздел, тъй като би било хубаво да чуя и трети страни по този случай.

    Въпросната покупкна не е за мен, а за мои приятели. В момента те имат Honda CR-V 2003, 2.4i газ/бензин. Този автомобил върши както лична работа, така и служебна. Решили са, че е дошъл момент да сменят семейния-служебен автомобил и да закупят друг.

    Първо ще кажа моето мнение по темата, после тяхното, след което ще прочета и вашите мнения с интерес.

    Моето мнение по темата е следното: закупуване на два автомобила - личен и служебен. Тъй като на мен ми се случва да ползвам техния автомобил, Хондата, както за лични, така и за служебни цели, виждам този недостатък. Когато се ползва един личен автомобил за служебен, гледката не е особено приятна. Вярно, автомобилът не се кара, както повечето хора си карат служебните автомобили, но все пак.

    Както казах, моята идея е закупуването на два автомобила - личен и служебен.

    За личния автомобил моите изисквания биха били следните:
    - голям и просторен автомобил, тъй като ще се возят двама възрастни, две деца и куче;
    - сравнително евтина поддръжка;
    - сравнително здрав автомобил;
    - 4х4 системата не е задължителна, но е в плюс;

    Моите предложения: за момента нямам такива.

    За служебния автомобил моите изисквания биха били следните:
    - пикап с 4+1 места;
    - климатик;

    Моите предложения: Citroen Berlingo, Opel Combo, VW Caddy, Renault Kango и други от този тип.

    Тяхното мнение по темата е:

    Отново един автомобил, който да върши функцията както на личен, така и на служебен. Насочили са ги към Toyota Corolla Verso около 2005-та година, дизел.

    Част от предимствата, които те виждат в това: поддръжка само на един автомобил.

    Примерен бюджет, ако се спрат на варианта с два автомобила: ~10 000 лв. за личен автомобил и ~4 000 лв. за служебен автомобил.

    Примерен бюджет, ако се спрат на варианта с един автомобил: ~15 000 лв.

    Очаквам вашите мнения с насоки, за да направим правилния избор.

    Благодаря и поздрави!

  • #2
    От: Покупка на МПС

    Личен, служебен? Семеен ли е бизнесът? Какво се вози предимно? Къде живеят? Какво не им харесва на Хондата че искат да я сменят? Овехтяла, непредставителна, ненадеждна?

    Иначе съм твърдо ЗА два автомобила, освен ако няма силен натиск за паркоместа. Позволяват комбинации когато единият е на ремонт или задачите за деня налагат пътуване на двама човека в различни посоки.

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на МПС

      Зависи каква с службата...
      Версото си е що годе изпитан автомобил... А както всеки миниван - достатъчно практичен...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на МПС

        Да, бизнесът е семеен. Превозват се кашони. Живеят в центъра на гр. Варна, но и имат вила в покрайнините, където зимата е наложителна 4х4 система. Не съм ги разпитвал, какво точно не им харесва на Хондата, но едно от нещата е, че напоследък доста често взе да влиза в сервиза, а когато това се случи, се търсят други опции с други автомобили.

        От различни места хвалят Версото, че бил голям, просторен и надежден автомобил. Те затова са се насочили към него за момента.

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на МПС

          За мене този въпрос е абсурден. Защо - защото става дума за пари, да си направят сметката! Фирмата каква е - ЕТ или ООД? Ако им е тежест поддръжката на 14-год. кола, как ще се справят с 2?
          Ако наистина искаш да им помогнеш, подари им една ЕЛка.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на МПС

            На много хора колите им омръзват след няколко години,променят се обстоятелства,финансови или други..
            За 2 в 1 бих избрал Фолксвагена Кади-това от мойта камбанария.
            Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
            ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на МПС

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              За мене този въпрос е абсурден. Защо - защото става дума за пари, да си направят сметката! Фирмата каква е - ЕТ или ООД? Ако им е тежест поддръжката на 14-год. кола, как ще се справят с 2?
              Ако наистина искаш да им помогнеш, подари им една ЕЛка.
              Поддръжката на 2 коли често е по-евтина от на една.

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на МПС

                Единственото предимство да подържаш 2 автомобила е неазабвният бекъп при някакъв проблем с едната, но това е скъп лукс - има по-евтини варианти за бекъп!
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на МПС

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Зависи каква с службата...
                  Версото си е що годе изпитан автомобил... А както всеки миниван - достатъчно практичен...
                  Кажи за кое Версо става дума.Шот Корола и Авенсис имат огромни разлики.
                  Коди е прав.Някаква баничарка (фургонетка ) да тича по задачи , а хората да си знаят удоволствието
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на МПС

                    Включително и Королата Версо си е що годе практичен автомобил....
                    Обаче... Явно пропуснахме " зимата е наложителна 4х4 система"...
                    За какво говорим тогава?!!!
                    Явно единият автомобил трябва задължително да е 4х4....
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на МПС

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Единственото предимство да подържаш 2 автомобила е неазабвният бекъп при някакъв проблем с едната, но това е скъп лукс - има по-евтини варианти за бекъп!
                      Абсолютно, особено ако всичко се кара само от един човек !
                      За пръв път от нЕма и две години съм с едно МПС в движение, и ми трябваха повече от 25г. да се светна, но по-добре късно отколкото по-късно.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на МПС

                        Относно 4х4 системата - не е задължителна. Както казах, живеят на центъра, но вилата я ползват предимно лятно време. Зимата, доколкото знам, не се ходи там, а и да се ходи, не се ходи тогава, когато има много сняг. А, както доста от хората знаят, във Варна снегът е рядко явление.

                        Коментар


                        • #13
                          Покупка на МПС

                          Щом живеят в центъра и ако нямат 2 гаража/парко места задължително 1 автомобил.

                          Иначе 2 автомобила - джип и лек автомобил е най добрата комбинация за мен.
                          Няма смисъл да се вреш в градо сам зад волана в 3 тона жип - то Варна центъра и бордюри за катерене няма
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покупка на МПС

                            Имал съм корола версо от същия модел, бензинова. Просторна и удобна колица, достатъчно висока за нашите разбирания. Особено удачно беше, че задната седалка се движи напред/назад ( LC200 го няма това ) с около 30/40 сантиметра - и за багаж става и за комфорт на пътниците, според зависи. Пътно поведение прилично, безпроблемна, но пък аз я продадох на няма и 70 000 км. Обаче, сега предпочитам вече комбита - по са коли, а побират почти същото.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покупка на МПС

                              Категорично една кола, която като състояние и възраст да превъзхожда (т.е. да е по-нова и по-здрава) два отделни автомобила за лични и служебни цели.
                              Каква да бъде си зависи от бъдещите собственици, те си знаят най-добре как ще се ползва, какъв разход гонят и т.н.

                              В никакъв случай да не поглеждат нов внос. Да гледат нещо купено от тук със сервизна история, 15к е добър бюджет, просто трябва да се дебне!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X