Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скърцащи пластмаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скърцащи пластмаси

    Споделете с какво мазило си лекувате скърцащите пластмаси в купето?
    Най-вече ме дразни пластмасата на механизма на щората в багажника. От времето е станала като оркестър - навсякъде където се допира до нещо произвежда едни приятни звуци. Мисля да я напръскам с някаква силиконова смазка. Дано помогне.

    Споделете вашия опит в борбата със скърцането

  • #2
    От: Скърцащи пластмаси

    Уплътнители за прозорци.Вършат работа
    Пътят е целта.

    Коментар


    • #3
      От: Скърцащи пластмаси

      На мен ми скърцаха много гадно пластмасите на колоните между предна и задна врата и тази на багажника. Подпъхнал съм парче от лента за гриф на тенис ракета. Вече 6-7 години няма проблем.

      Коментар


      • #4
        От: Скърцащи пластмаси

        Има си "химия" за тази работа.От години ползвам на всичките автомобили които съм имал(лични и служебни).Вършат идеална работа.След трето-четвърто нанасяне,спира музиката. След всяка автомивка,отново се третират повърхностите. Отделно с препаратите за табло,мажа и всички гумени уплътнения и всякакви пласмаси по купето. Зимата не залепват дори и след автомивка.
        Пласмасата леко потъмнява,и се придава много хубав вид.Както казват на Дупница,Враца и т.н "кат ново".
        С една опаковка от 1л, ми стига за две коли за повече от година. Цените са около 13-15лв,зависи откъде пазаруваш.

        Коментар


        • #5
          От: Скърцащи пластмаси

          Може ли малко по-конкретно каква е тази "химия". Точно нещо такова имах предвид, но не съм сигурен какво да търся

          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
          Има си "химия" за тази работа.От години ползвам на всичките автомобили които съм имал(лични и служебни).Вършат идеална работа.След трето-четвърто нанасяне,спира музиката. След всяка автомивка,отново се третират повърхностите. Отделно с препаратите за табло,мажа и всички гумени уплътнения и всякакви пласмаси по купето. Зимата не залепват дори и след автомивка.
          Пласмасата леко потъмнява,и се придава много хубав вид.Както казват на Дупница,Враца и т.н "кат ново".
          С една опаковка от 1л, ми стига за две коли за повече от година. Цените са около 13-15лв,зависи откъде пазаруваш.

          Коментар


          • #6
            От: Скърцащи пластмаси

            Аз ползвам това. Цък За интериор,и всички гумени и пласмасови детайли по купето. Уплътненията на вратите стават доста по-меки и еластични,особенно тези които са на директна слънчева светлина. Придава и външните детайли матов цвят.Доволен съм от продукта.
            Има при вносителите и в България.

            Цък 2 ти го препоръчвам ако искаш да стои малко по-мазно.Задържа обаче прах.

            Коментар


            • #7
              От: Скърцащи пластмаси

              ползвам сух тефлонов спрей (dry ptfe WD40 )

              Коментар


              • #8
                От: Скърцащи пластмаси

                Благодаря. Ще ги пробвам

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X