Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при запалването на Gilera SMT 50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем при запалването на Gilera SMT 50

    Здравейте ! Пиша от регистрацията на баща ми.
    Преди около 2 седмици баща ми купи мотор Gilera SMT 50 2008г. Мотора беше просто перфектен палеше на ръка от първи път от манивелата, докато един ден му свърших бензина докрай. Тогава не бях осъзнал, че изобщо ми е празен резервоара, имаше на около хора бутахме го, опитахме се да го запалим на скорост и нещеше, след като му отворих резервоара да видя какво е положението чак тогава разбрах, че нямам гориво, обадих се на баща ми и ми донесе бензин. След като му сложихме бензина запали на около 6-7 ми път. Сигурно докато го бутахме е дръпнал повечко масло. Прибрах се аз и всичко беше нормално. Следващият ден реших да го запаля и да се разходя на около. Запалих го на смукач (винаги така правя,когато е студен), оставих го да работи около 2 мин. да загрее и изведнъж угасна. Извадихме свещта и видяхме че се е размазал, сменихме го с друг резервен и запали от първи път. Карах го мотора около 2-3 км. и пак угасна, бутах го до вкъщи и си мислехме че пак е нацапал свещта. Следващият ден (вчера) му купихме и монтирахме чисто нов свещ, пробвах и пак не запали. Вечерта когато минавах покрай него го ритнах и запали от втори път. Извадих го да го карам и тамам да видя дали ще гасне пак, карах го няколко километра и хоп тъкмо натиснах съединителя и пак бутане до вкъщи. Свещта го отворихме и не беше нацапан. След няколко проби установихме че няма изобщо искра в свещта. С изпробвания с кабели разбрахме, че до бобината не идва ток и от там до свещта. Имате ли представа от какво не пали не е от бобината извадихме от динамото звездата което провежда ток и пак с проби установихме, че от 6-те кабела има ток само на двата а в другите 4 кабела, които са свързани за 3 букси, които влизат в бобината няма ток, възможно ли е да ми е заминала звездата за произвеждане на ток и как може да се пробва дали работи ние го разглобихме.

    Ще ме извинете, че пиша толкова подробно и дълго.

    Ето го имотора:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170728_190229.jpg
Прегледи:1
Размер:648.1 КБ
ID:6136709Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170728_190159.jpg
Прегледи:1
Размер:673.9 КБ
ID:6136710
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от offroad-daihatsu; 06-08-17, 22:00.

  • #2
    От: Проблем при запалването на Gilera SMT 50

    Да Ви го опиша и със снимки да сте по-ясно.

    Ограденото с червено кръгче са двата кабела в една букса, на които им идва ток от магнитната плоча, което се намира в динамото (предполагам така се казва). А ограденото с жълто кръгче са останалите четири кабела закрепени в три букси, които се свързват към бобината, не им идва ток.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20706849_1275891502522000_1620232176_n.jpg
Прегледи:1
Размер:142.8 КБ
ID:5763045

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20706454_1275891565855327_707242672_n.jpg
Прегледи:1
Размер:187.8 КБ
ID:5763046

    Ето я и самата магнитна плоча (Ще се радвам някой да ми каже как точно се нарича) :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20668264_1275891525855331_937196861_n.jpg
Прегледи:1
Размер:106.4 КБ
ID:5763047

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20668241_1275891595855324_902352279_n.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:5763048

    Можели някак си да се пробва дали работи изобщо, щом идва ток към двата кабела, би трябвало да не е напълно за боклук ?

    Коментар


    • #3
      От: Проблем при запалването на Gilera SMT 50

      Също така ще съм Ви много благодарен ако ми кажете къде се намират бушоните на този модел, няма да е лошо да ги прегледам и тях.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем при запалването на Gilera SMT 50

        Разгледайте това https://scootergrisen.dk/scooterhjem...vicemanual.pdf

        Коментар


        • #5
          От: Проблем при запалването на Gilera SMT 50

          Разгледах го, проверих и бушоните не са от тях. А в магнитната плоча кабелите са капсуловани и не подлежат на ремонт, май ще трябва да си купя нов. Имали начин някак си да го проверя с нещо, например с пробна лампа дали работи ?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем при запалването на Gilera SMT 50

            На 43-та страница са показани какви проверки могат да се направят с омметър на бобината ,лулата и статора.Описано е как се прави проверката,в смисъл какво трябва да се разкачи преди измерването,както и какви трябва да са измерените стойности при изправни части.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем при запалването на Gilera SMT 50

              Здравейте отново ! След опитите с ом метъра се оказа, че статора работи, а бобината не работи, днеска дадохме поръчката и вторник ще го вземаме, да видим какво ще се случи.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем при запалването на Gilera SMT 50

                успех!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X