Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със санта фе 2 2.2 155кс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със санта фе 2 2.2 155кс

    Здравейте,преди няколко дни закупих въпросното санта фе 2007г ако се съди по италианската книжка може да е на реални километри там пише 91000 а в момента колата е на 141 000.
    Сега на въпроса плафона който е на втория ред седалки има два бутона единия е да свети при отворена врата,другия да свети постоянно,но интересното е,че свети когато си пожелае.
    Пример:Вчера сутринта не светеше изобщо по обяд пак опитах и светеше,следобяда не искаше да свети,вечерта също не светеше,другия плафон който е при предните седалки си има два бутона който при натискане светва съответната половина.Мойта логика е че щом свети когато си искам трябва да има нещо общо дали с часовника дали с фаровете но това е мое мнение вие какво ще кажете по въпроса.Още нещо не е ли редно при отключване на автомобила вътре и двата плафона да светнат.

  • #2
    От: Проблем със санта фе 2 2.2 155кс

    По принцип светва само задния плафон като отвориш врата и загасва около 30 секунди след затварянето на всички отворени врати. Проблема с ту свети, ту не свети е най-вероятно от окислени пластинки на фасунката на крушката или на самите превключватели. С тънка отверка се сваля стъклото на плафона. Има като прорез от единия край и щипки от другия. Сваляш крушката като гледаш дали достатъчно стегнато излиза. Те са две пластинки и от продължително светене на плафона се нагряват и омекват. След това почистваш контактните повърхнини, слагаш обратно крушката и бе трябвало да ти се реши проблема.
    Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със санта фе 2 2.2 155кс

      Виж бутоните долу на вратите.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със санта фе 2 2.2 155кс

        Благодаря ти много утре като я взема от сервиза,понеже я оставих за смяна на масла и филтри ще погледна а можеш ли да ме упътиш къде да търся въпросните бутони.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със санта фе 2 2.2 155кс

          Долу , в дясно /на колонката на купето / -бутона , който прави контакт при затворена врата -обикновено е покрит с черен гумен маншон. При теб май са около бравите.
          Последно редактирано от Darth; 07-08-17, 06:55.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със санта фе 2 2.2 155кс

            С малко закъснение но се оказа крушката при друсането на автомобила жичката се закача и започва да свети и когато изстине пак спира да свети.
            Сега обаче имам друго питане и за да не отварям нова тема пиша направо тук,може ли ключа да се направи сгъваем,дистанционното ми е отделно което ще рече,че може би ще ми трябва само кутийка,ключар който да изреже ключа и да се обучи чипа,но на няколко места търсих и цената е 500лв и то с бутони на самия ключ а аз не искам бутоните да са на ключа,може ли да се направи такъв ключ или да си карам с оригиналния

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X