Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идея за букса - хладилник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Идея за букса - хладилник

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    Каква преработка?
    За да стане с горно отваряне

    Впрочем какво очакваш да му стане на компресора?

    Коментар


    • #77
      От: Идея за букса - хладилник

      В кемпера съм с компресорен от магазина. Вече 5години е жив и не дава признаци да му е кофти от друсането.И аз мислех че няма да кара много,ама на !
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #78
        От: Идея за букса - хладилник

        Тук е пълно с хладилници на 12v с горно отваряне, които замръзяват бирата и чупят стъклените шишета...
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #79
          От: Идея за букса - хладилник

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Тук е пълно с хладилници на 12v с горно отваряне, които замръзяват бирата и чупят стъклените шишета...
          То и тук има. Ама струват едни пари.

          Коментар


          • #80
            От: Идея за букса - хладилник

            Как се е развила и отплеснала дискусията - индустриални конектори за 380V, солари, компресорни и амонячни хладилници, каравани, кемпери и джипки. Някой даже предлагаше и на скутер да сложим хладилник

            Тъй де, аз от 4-5 години си ползвам един компресорен хладилник на 220V (тип мини-бар) когато се ходи на уреден къмпинг (средно 15-25 дни годишно). Много съм си доволен, но не бих го ползвал в движение (примерно през инвертор).
            Това, че не става в движение + това, че не можеш да го захранваш лесно ме наведе на мисълта да търся нещо друго. Всички знаем, че the best са компресорните автомобилни хладилници (че даже и фризери), но цените са солени. Отделно, че при къмпиране, трябва да ги храниш някак без да си източваш акумулатора. Тука влизат разни схеми със соларни панели и др. сложнотии (поне за мен са сложни технологии), които се превръщат в една щайга допълнително оборудване и багаж.
            Така естествено се насочих към нещо "всеядно", да му се услаждат и тока и газта. Подготвяш го вкъщи на 220V, при пътуването поддържаш колкото е възможно на 12V, а при къмпиране го храниш с газ, която и без това си носиш заради готвенето. Лично за мен това е най-работещата схема.

            Хладилника (Електролукс) го купих пролетта, но поради стечение на обстоятелствата сега предстои да го ползвам.... мина половината сезон
            До момента съм го тествал само на 220V и на 6-та степен от 7 поддържа температура между -0,5 и -2,7 гр. На газ очаквам да постига подобни резултати на силната степен, а на 12V не тая надежди за нещо повече от поддържаща функция. Ще тествам и ще споделям

            Да се върнем към първоначалната тема - за момента конектор съм избрал. Днес в обедната почивка подмених накрайника на хладилника. Утре ще инсталирам и гнездото в колата и след тестове ще споделя резултата!


            П.С: Прикачам "паспорт" на аналогичен на моя хладилник.
            Прикачени файлове
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • #81
              От: Идея за букса - хладилник

              Я кажи къде въобще видя някой да ти предлага да слагаш каквото и да е на скутер.

              Интересно изкривяване на думите на човек дето иска да ти помогне...

              Успех...
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #82
                От: Идея за букса - хладилник

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                Джими, че те не са ли повечето с горно отваряне?
                Домашните не. Мобилните да.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                За да стане с горно отваряне

                Впрочем какво очакваш да му стане на компресора?
                Когато търсех инфо по въпросa излязоха две неща - амортисьор на окачването на мотора и мазането е направено така, че да не остава на сухо при работа под наклон. Общо взето домашните хладилници са проектирани да не мърдат хич.

                Другото голямо предимство на мобилните, е че компресора идва оборудван с честотен регулатор и много други екстри, които при енергийна зависимост от слънцето са важни.

                Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение

                Тука влизат разни схеми със соларни панели и др. сложнотии (поне за мен са сложни технологии), които се превръщат в една щайга допълнително оборудване и багаж.
                Разнасянето и пълненето на 5-10 литрова бутилка за газ в колата, е далеч по-голяма занимавка. За кемперите е друго и там наистина целта малко не оправдава средствата.
                Последно редактирано от Jimi; 09-08-17, 11:49.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #83
                  От: Идея за букса - хладилник

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Я кажи къде въобще видя някой да ти предлага да слагаш каквото и да е на скутер.

                  Интересно изкривяване на думите на човек дето иска да ти помогне...
                  Морски, нещо си се изнервил, давай по-лежерно.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Идея за букса - хладилник

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    Я кажи къде въобще видя някой да ти предлага да слагаш каквото и да е на скутер.

                    Интересно изкривяване на думите на човек дето иска да ти помогне...

                    Успех...
                    Загубило ти се е чувството за хумор

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    ...
                    Разнасянето и пълненето на 5-10 литрова бутилка за газ в колата, е далеч по-голяма занимавка. За кемперите е друго и там наистина целта малко не оправдава средствата.
                    С 2-килограмова бутилка т.нар. туристическа бутилка, хладилник като моя издържа 7 дни нон-стоп работа на газ.
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • #85
                      От: Идея за букса - хладилник

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Морски, нещо си се изнервил, давай по-лежерно.
                      Извинявам се, няма повече...
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X