Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идея за букса - хладилник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Идея за букса - хладилник

    На подскачащ скутер не съм се возил. То там няма къде да си сложа и хладилника.... Не знам кое е менте - Електролукс щепсела или Сузуки гнездото, но се изключва. Но не съм изненадан, защото знам каква е конструкцията... Но пък ще се изненадам от себе си ако дам 10% от стойността на хладилника, за да му подменя единия щепсел
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #17
      От: Идея за букса - хладилник

      Гнездото за запалка е гнездо именно за запалка. Употребата му за захранване на други консуматори винаги е била проблемна.

      Коментар


      • #18
        От: Идея за букса - хладилник

        Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
        На подскачащ скутер не съм се возил. То там няма къде да си сложа и хладилника.... Не знам кое е менте - Електролукс щепсела или Сузуки гнездото, но се изключва. Но не съм изненадан, защото знам каква е конструкцията... Но пък ще се изненадам от себе си ако дам 10% от стойността на хладилника, за да му подменя единия щепсел
        С удоволствие ще потретя любимата си поговорка

        - Ниската цена никога не лъже! Високата понякога може да излъже, но ниската - никога!!!

        Дай ги тия 10%, за да си сигурен във връзката.

        Предложения конектор от Ясен е в пъти по-добър от запалковото гнездо - независимо дали е на Сузуки, Тойота, Паджеро, или Ролс Ройс.

        Ясен е абсолютно прав!!!

        Коментар


        • #19
          От: Идея за букса - хладилник

          Абе обикновено Шуко, и както по-горе се каза-на двата щекера плюс, а на зануляването-минус.
          Работещо решение за 2 лева...

          Ся, ако те е срам, че не си с модерно изглеждащи джаджи-търсиш нещо марково.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: Идея за букса - хладилник

            Направи се нови гнезда с хубав разклонител за запалки и ги сложи вертикални. Гледай да е дълбока дупката, защото това е обикновенно проблема.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #21
              От: Идея за букса - хладилник

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Гнездото за запалка е гнездо именно за запалка. Употребата му за захранване на други консуматори винаги е била проблемна.
              Освен ако не е със специално направен канал в който да се закрепва здраво щепсела. Обикновените гнезда за запалка са си гладка тръба от вътре, добрите имат вдлъбнатина в която влизат крачетата на шепсела. Ама такива гнезда и запалки идват "марийн" и цената сърби.
              Редовно по лодките захранваме по 7-8 неща със "запалки".
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #22
                От: Идея за букса - хладилник

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3353.jpg
Прегледи:1
Размер:386.4 КБ
ID:5763001Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3352.jpg
Прегледи:1
Размер:388.5 КБ
ID:5763000

                Накарахте ме да се завирам под щурвала /тука ме гледат странно/...
                Решението на Ясен за заключваща се букса е най-сигурно, ама си остава само за хладилника, добра "запалка" може да се ползва и за други работи.

                Това на снимката е само за пример, има такива букси държат по 30ампера.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #23
                  От: Идея за букса - хладилник

                  Подкрепям мнението на брата

                  Брат спри да разглабяш лодката молим ти се


                  А иначе и аз бих теглил един кабел само за хладилника и бушон на него сьс заключваща се букса,в пьти по-евтино ще дойде еле в България това решение от тьрсенето на морска букса която дьржи на бой.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Идея за букса - хладилник

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    Накарахте ме да се завирам под щурвала /тука ме гледат странно/...
                    Решението на Ясен за заключваща се букса е най-сигурно, ама си остава само за хладилника, добра "запалка" може да се ползва и за други работи.

                    Това на снимката е само за пример, има такива букси държат по 30ампера.
                    Добра запалка може да се използва главно за да направиш добър пожар. Идеята да са вертикално разположени е още по-опасна - ще падне вътре монета или нещо такова и върви се оправяй.

                    А нищо не ти пречи с Anderson да си направиш всички уреди за колата. Хитрото е че няма мъжко-женско, на всеки прибор закачаш по две вместо по едно и можеш да навържеш произволен брой. Зарядни, компресори, глупости всякакви - само добавяш. 50 ампера имаш на разположение.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Идея за букса - хладилник

                      Такива именно предложи Ицо,не стават за многократно включване изключване.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Идея за букса - хладилник

                        Ще падне монета - друг път!

                        Разумния инсталатор ги поставя с дупката надолу.
                        Икономичния инсталатор не оставя монети да се разкарват нагоре-надолу.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Идея за букса - хладилник

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Ще падне монета - друг път!

                          Разумния инсталатор ги поставя с дупката надолу.
                          Икономичния инсталатор не оставя монети да се разкарват нагоре-надолу.
                          С дупката надолу ама под 45 градуса, за да не ти пълни щепсела с водичка.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #28
                            От: Идея за букса - хладилник

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            С дупката надолу ама под 45 градуса, за да не ти пълни щепсела с водичка.
                            Морски, ние тука сме на сушата. Ако има водичка в дупката за запалката, хладилникът ще ти е последна грижа, вервай ми.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Идея за букса - хладилник

                              Абе момци, колко от вас разнасят хладилник в багажника почти целогодишно? Аз да. Това което предложих е проверено, пък и много коли си имат стандартно вертикални запалки.

                              Буксата на Ясен е ясна, ползвам такава за солара и е супер, ама какво правим като трябва да сложа хладилника в друга кола?
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар


                              • #30
                                От: Идея за букса - хладилник

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                Изключва се от друсането щото е менте. Сложи една истинска запалка и щепсел, и да видим дали ще се изключи. На подскачащ скутер возил ли си се... Е тия издържат-

                                https://www.amazon.com/Marine-Grade-.../dp/B0002KRC5O
                                Подкрепям на 100% ! За по-сигурно, директен кабел от акумулатора до запалката. Повече не е нужно !
                                Сузуки Джимни 1.3, 99г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X