Обява

Свий
Няма добавени обяви.

шум в скоростите на свободна предавка при спряла кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • шум в скоростите на свободна предавка при спряла кола

    Здравейте Колеги! Нивата ми е 2008г. пълен инжекцион с 5 степенна кутия. Стана на 290 000км истински. Последно време започна да се появява шум в скоростите на свободна, изчезва когато натисна съединителя. При движение на която и да е скорост го няма. По логика си мисля, че е игления лагер между първичния и вторичен вал. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и как го е решил?

  • #2
    От: шум в скоростите на свободна предавка при спряла кола

    По-скоро е съчмения лагер и се лекува със смяна, предшествана от сваляне и разглобяване на СК.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: шум в скоростите на свободна предавка при спряла кола

      290 хиляди е почти уникален пробег за такава кутия. Маслото някога сменяно ли е?

      Коментар


      • #4
        От: шум в скоростите на свободна предавка при спряла кола

        Шума е от лагера на първичния вал.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #5
          От: шум в скоростите на свободна предавка при спряла кола

          Имам абсолютно същия шум на моя сеат. Карам вече 75 000 км така Все още се движи... Не го сменям, защото смяната му струва повече от колата
          Последно редактирано от rosicha; 06-08-17, 11:43. Причина: Допълнение

          Коментар


          • #6
            От: шум в скоростите на свободна предавка при спряла кола

            А защо шума да не е от лагера на съединителя ...имал съм такъв случай ,при нерегулиран правилно съединител ,лагера опира и издава шум .....

            Коментар


            • #7
              От: шум в скоростите на свободна предавка при спряла кола

              Първоначално публикуван от karazaz Преглед на мнение
              А защо шума да не е от лагера на съединителя ...имал съм такъв случай ,при нерегулиран правилно съединител ,лагера опира и издава шум .....
              Защото няма да изчезва при натискане.

              В някакви рамки този шум е нормален и не е повод за занимание. Има го при всички коли с ръчни скорости.

              Коментар


              • #8
                От: шум в скоростите на свободна предавка при спряла кола

                Ако е съчмен лагер, кой по точно?
                Маслото е сменяно всяка година, чрез доливане, докато не смених семерингите с кортеко. Преди 40000км. за почна да включва перва трудно, тогава го смених с 75w 90 на INSA мисля че е синтетика и проблема се управи.
                Ако е лагера на първичният вал, той не се върти при натиснат съединител.
                Лагера на съединителя се върти при натиснат съединител. Ако вътрешната повърхност на лагера има много голям луфт към оста вероятно може да се получи подобен шум, но малко вероятно.

                Коментар


                • #9
                  От: шум в скоростите на свободна предавка при спряла кола

                  Вчера изкачих наклона между Батак и Доспат с 500кг лодка вързана за теглича, мисля че и дадох малко повечко газ нагоре. В Сърница ми направи впечатление, че шума се промени не че е по силен, но различен. Вероятно това е признак за бъдещ проблем.

                  Коментар


                  • #10
                    От: шум в скоростите на свободна предавка при спряла кола

                    Шумът произлиза от зъбна двойка,амбриажна и блокова ос.Лекува се със смяна на двете,при смяна само на лагери шумът остава.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #11
                      От: шум в скоростите на свободна предавка при спряла кола

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Шумът произлиза от зъбна двойка,амбриажна и блокова ос.Лекува се със смяна на двете,при смяна само на лагери шумът остава.
                      Злите езици разправят, че принос към шума имат и колелата на предавките на вторичния вал.

                      Коментар


                      • #12
                        От: шум в скоростите на свободна предавка при спряла кола

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Злите езици разправят, че принос към шума имат и колелата на предавките на вторичния вал.
                        Е,това е второ действие,стигне ли се до него има вой до трета и на 4-та изчезва.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: шум в скоростите на свободна предавка при спряла кола

                          От казаното до тук достигам до извода, че по добре е да сменя цялата кутия. Видях е в интернет за около 650лв, мисля че беше bhv. Някой сменял ли е с нова да не се окаже, по-голям проблем?

                          Коментар


                          • #14
                            От: шум в скоростите на свободна предавка при спряла кола

                            Въобще не отписвай тая. С тоя шум можеш още доста да изкараш.

                            Коментар


                            • #15
                              От: шум в скоростите на свободна предавка при спряла кола

                              Лагера на първичния вал на моята си шуми от как я имам . Има няма десетина години все си шуми . Трета чат пат изключва и тя от тогава .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X