Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota - тема за гресиране.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota - тема за гресиране.

    Някой знае ли къде могат да ми гресират предницата, а не само да констатират, че няма гресьорки и трябва да си ги направя? Предварително благодаря!

  • #2
    Колега, без да претендирам за кой знае каква компетентност, но ми се струва, че по т.нар предница няма никакви гресьорки. Единствените гресьорки са по каретата на карданите. Ако греша нека някой ме поправи...
    NO EXCUSE for not driving a TOYOTA!!
    Toyota Land Cruiser LJ70, 2L-T, KUMHO 31/10.5/15, 2,5" TrailMaster, SuperWinch 10000

    Коментар


    • #3
      развива се едно болтче и там с пистолет от силикон напълнен с грес предварително

      Коментар


      • #4
        Идеята е на мястото на болчетата да се навият въпросните гресьорки. Без гресьорките не може да се напълни хубаво с грес. Някой знае ли размера на въпросните болчета и дали е монтирал на тяхно място гресьорки?

        Коментар


        • #5
          Може и без да се навиват гресьорки, но там греста задължително молибденова. Не си спомням размера, но май 6-8 мм?

          Коментар


          • #6
            Там е без гресъорки за да излиза въздуха докато гресираш за да не ти избие през семерината и да отиде греста в дифа, ония дребните мислиш ли че нямаше да се сетят да сложат гресьорки ако трябваше да има. Отвиваш болта завиваш в крайно дясно и пълниш, правиш няколко оборота и завиваш в краино ляво и пак пълниш, и така и от другата страна, има специална грес но по характеристики се диближава до греста за централно мазане, слагаш такава за да не замръзва зимата.

            Коментар


            • #7
              До: Гресиране предница нз Toyota LJ 73

              Казаха ми за ТЛЦ 70, че трябва да се отворят сферите и да се напълнят с грес, едната била суха. Няма ли гресьорки на тези сфери?

              Коментар


              • #8
                ТОЙОТА LJ70! ГРЕСИРАНЕ?

                Колеги, нека някой с опит каже как се гресират главините на TLJ 70? И най важното с грес или със някаква субстанция от грес и масло? Благодаря!
                Говоря ти дъще, сещай се снахо!

                Коментар


                • #9
                  До: ТОЙОТА LJ70! ГРЕСИРАНЕ?

                  А търсачката , а ? http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=12566

                  Коментар


                  • #10
                    До: ТОЙОТА LJ70! ГРЕСИРАНЕ?

                    Видял съм! Там говорят за "Патрол" и кой за каквото се сети, колега! Интересува ме точно за LJ 70 където си има тапи над главините /не гресьорки/. Грес ли трябва да се сложи или някаква смес между грес и ...? Ти си специалист, ти кажи ако знаеш разбира се! Иначе свободни съчинения колкото искаш.
                    Говоря ти дъще, сещай се снахо!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Гресиране предница нз Toyota LJ 73

                      Първоначално публикуван от Nachko Преглед на мнение
                      Казаха ми за ТЛЦ 70, че трябва да се отворят сферите и да се напълнят с грес, едната била суха. Няма ли гресьорки на тези сфери?
                      Колега, смаза ли ги? Какво стана, споделяй!
                      Говоря ти дъще, сещай се снахо!

                      Коментар


                      • #12
                        До: ТОЙОТА LJ70! ГРЕСИРАНЕ?

                        И двата автомобила са конструктивно идентични ! А греста трябва да е молибденова . Аз ползвам CASTROL MS 3 .
                        Но по-добре е някой да отвори сверите , че вътре ...

                        Коментар


                        • #13
                          До: ТОЙОТА LJ70! ГРЕСИРАНЕ?

                          Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
                          И двата автомобила са конструктивно идентични ! А греста трябва да е молибденова . Аз ползвам CASTROL MS 3 .
                          Но по-добре е някой да отвори сверите , че вътре ...
                          Благодаря за информацията и съвета /то и без това лявата е омаслена/, а на мен ми ги напълниха с обикновенна грес и сега искам не искам трябва да ги отварям май! Да те питам още нещо, като чета из форумите ти си най-подготвен /не те четкам, ЛИЧНО МНЕНИЕ/, има ли начин да се обере малко луфта в кормилната кутия на LJ 70 ?
                          Говоря ти дъще, сещай се снахо!

                          Коментар


                          • #14
                            До: ТОЙОТА LJ70! ГРЕСИРАНЕ?

                            Има . Като на Жигулка ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Гресиране предница нз Toyota LJ 73

                              Първоначално публикуван от box1 Преглед на мнение
                              Колега, смаза ли ги? Какво стана, споделяй!
                              Иди при Митко Фулдата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X