Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казус с климатик?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Казус с климатик?

    Преди да пусна темата бях невеж на тема климатици. Знаех само физическия принцип на действие и толкоз.

    ПП: В прочем вече е тестван. Работи. Не можах да го спра въпреки канските ми опити. Смятам проблема за решен.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Казус с климатик?

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Преди да пусна темата бях невеж на тема климатици. Знаех само физическия принцип на действие и толкоз.

      ПП: В прочем вече е тестван. Работи. Не можах да го спра въпреки канските ми опити. Смятам проблема за решен.
      Браво, добра работа си свършил!
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #48
        От: Казус с климатик?

        Впрочем колко е нормалната температура на изхода на компресора? Щото при последната проверка пипнах покрай входа, където нормално имаше конденз, а като пипнах изхода, водата по ръката ми от конденза изфъска.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Казус с климатик?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Впрочем колко е нормалната температура на изхода на компресора? Щото при последната проверка пипнах покрай входа, където нормално имаше конденз, а като пипнах изхода, водата по ръката ми от конденза изфъска.
          За автомобилен климатик 100-120 градуса са нормални. По принцип е диагностичен параметър (discharge temperature).

          Коментар


          • #50
            От: Казус с климатик?

            Мда, изнамерих в ръководството - термозащитата се задейства на 145-155, и се изключва на 140-145.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: Казус с климатик?

              Малко след дъжд качулка пиша.
              Интересно ми е какво излезе от кондензатора.
              Климатична техника се мие с метанол, защото разтваря и вода и масло. После се суши с вакум, но се следи маслото на вакумпомпата. Всичко което извадиш от системата кондензира и се меша с маслото. Водата е от долу, метанола се качва отгоре. Всъщност, ако е чист трябва да се разтваря с маслото, но най често има някаква вода в него и се разслоява. Маслото на вакумпомпата трябва да си е истинско за такива защото други масла почват да се изпаряват и пречат на постигане на пълен вакум.

              Коментар


              • #52
                От: Казус с климатик?

                Високо налягане и ниска температура на изхода на кондензатора са характерни симптоми или на препълнена инсталация или на замърсен флуид(въздух или смесица от газове)
                0877 44I 88I
                Самурай 1,3
                Дискавъри ТД5

                Коментар


                • #53
                  От: Казус с климатик?

                  Така и си замина в кофата без да стигна до промиване. Просто не намерих време.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    Стара тема но да попитам и за моя климатик, колата е Терано, климатика не е ползван никога откакто имам колата а вече станаха 10 години, защото го карам само зимата, но вече го подкарвам и лятото и искам да го оправя.
                    Пускам копчето и компресора завърта, перката отпред тръгва и тънката тръба от компресора започва да се нагрява до степен да не мога да я държа а дебелата към купето съвсем леко се охлажда, това го пробвах за 3-4 минути.
                    Къде може да е проблема?

                    Че ще се ходи на майстор е ясно но искам да съм подготвен.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #55
                      Първо иди да му претакат чорбите и да го напълнят. Няма климатик, дето да си е останал пълен 10 години.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • Иван Жоров
                        Иван Жоров коментира
                        Редактиране на коментар
                        За 10 не знам. Най-дълги наблюдения имам над една кола която закупих преди 8 години с неработещ климатик. Смениха 2 "о" пръстена, гарнитура и го заредиха. Вече 8 години и около 150 000км. никакви проблеми с климатика.

                    • #56
                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      . Няма климатик, дето да си е останал пълен 10 години.
                      Тук-там има. На Кияка е на 21г. Бачка си перфектно.

                      Коментар


                      • #57
                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Първо иди да му претакат чорбите и да го напълнят. Няма климатик, дето да си е останал пълен 10 години.
                        И аз съм ги слушал тия приказки, амаааа... това са си само приказки! Имам 28 годишен ZX. Имам го от 2004 година. Климатика му работи перфектно.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #58
                          Така е,защото си ги ползвате.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #59
                            Аз да натъртя че климатика 10 години не е ползван. Има "лека" разлика спрямо ползван.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #60
                              Смених компресор на климатика на колата, но се оказа че не работи нормално. Изключва или при ниски обороти или при ниска скорост. Оказва се, май, че проблема не е толкова в ниските обороти, колкото в скоростта. Под 80 км/ч компресора изключва. Вероятно проблема е в охлаждането на фреона. Техник ми каза, че клапанчето на компресора не държи налягане, но то няма нищо общо със скоростта, а по-скоро с оборотите. Позаплакнах радиаторите отвън и нещата се подобриха за около 10 км. После пак същото. Къде да търся проблема?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X