Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ми мори доматите ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво ми мори доматите ?

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    .... Един колега каза да ги пръскам с йод и прясно мляко.... .
    20 капки на литър мляко в 10 литрова пръскачка.
    Берем и ядем . Мога и да пратя .

    Коментар


    • #47
      От: Какво ми мори доматите ?

      Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
      Най-общо казано, пробвали са да се справят с агротехника (пространствена изолация, сеитбообръщение, почвообработки, изгаряне на стърнищата и растителните остатъци, оптимални поливни условия, ограничен брой растения на единица площ) и разбира се, с молитви! Понякога Господ е помагал, а понякога не, както например в Ирландия по времето на "големия картофен глад". По късно, по метода проба-грешка са открили и т.нар. минерална(неорганична) химия. Между другото, бордолезовия разтвор предизвикал революция в лозарството, също е открит случайно. Първоначално с него се пръскали насажденията в близост до пътищата, с цел отблъсква на двукраките вредители минаващи по тях, докато на някой не му направило впечатление, че точно тези ивици не се нападат от мана!
      Последния потомствен селски стопанин е бил единя ми пра дядо ми . По всички критерии от онова време чорбаджия чифликчия с над 300 декара имот ниви и гори . За беля идва 09.09.1944 с всички последствия от това и колективизацията прекъсва връзката със земята вече на няколко поколения . Баба ми (лека и пръст) ходеше в градината по 3-4 пъти на ден да огледа насажденията за всичко си имаше рецепта с химикал не сме пръскали ама нямаше случай от нещо да се разболеят зеленчуците . Аз пък съм на другия клон на родата по линия на майка ми където другия ми пра дядо е машинен инженер завършил в началото на миналия век в Германия . Та не е лесно машиностроители градина да отгледат Коловете на доматите са половин цол тръби
      Последно редактирано от sek.1; 07-08-17, 06:18.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #48
        От: Какво ми мори доматите ?

        Днес ходих и питах КУАДРИС 6 милилитра на 5 литра вода. Повторка след 3 дни.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #49
          От: Какво ми мори доматите ?

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Един колега каза да ги пръскам с йод и прясно мляко
          За млякото мнението ми към момента е силно скептично, че има някаква значима полза от него, освен да служи като прилепител. За йода обаче нещата са по-различни. Действа и на бактериални и на гъбични болести. Действието е контактно, предпазно и изисква по-често пръскане. Продава се за тази цел (не знам за България). Обикновено е в концентрация от 0,5 до 2%, предварително разтворен в алкохол, но според познат/приятел, който се занимава с това по-добре е да се разтваря с фосфорна киселина.

          Коментар


          • #50
            От: Какво ми мори доматите ?

            Обезмасленото мляко е естествен фунгицид. Става и с не обезмаслено мляко.
            В нета има бая материал за това.
            Имам приятел от Говедаре който се занимава със зеленчуко производство та и той ползва мляко съседите му имали крави и си купува от тях и пръска каза че на едно пръскане му отивали по 6 литра.
            Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
            freelander 1,8 2001g.

            Коментар


            • #51
              От: Какво ми мори доматите ?

              Малко опит и от мен.На моето село от едната страна на улицата по дворовете има домати.От другата,в нито един двор.Хващат се корените,израстват,стават зелени и се смиват.Окапват.
              Така две години.Грижите са едни и същи,от едни и същи хора.Разделя ги само една улица.
              Понеже винаги сме от страната на късата клечка,от тази година са в оранжерия.Домати има в изобилие.Само това ти е спасението
              Последно редактирано от FiveFinger; 07-08-17, 16:21.

              Коментар


              • #52
                От: Какво ми мори доматите ?

                Как пък никой не написа за някакъв фунгицид или поне сяра !
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #53
                  От: Какво ми мори доматите ?

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  Малко опит и от мен.На моето село от едната страна на улицата по дворовете има домати.От другата,в нито един двор.Хващат се корените,израстват,стават зелени и се смиват.Окапват.
                  Така две години.Грижите са едни и същи,от едни и същи хора.Разделя ги само една улица.
                  Понеже винаги сме от страната на късата клечка,от тази година са в оранжерия.Домати има в изобилие.Само това ти е спасението
                  То и аз като се върна без риба,казвам че имало земетресение.
                  Щом нямаш домати,оправдания да искаш.Съседа ми по двор се занимава професионално с производство на зеленчуци.
                  Като гледам колко пръска,ами не ги искам неговите!
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво ми мори доматите ?

                    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                    Как пък никой не написа за някакъв фунгицид или поне сяра !
                    Ридомил Голд и Куадрис са си баш фунгициди!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво ми мори доматите ?

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      То и аз като се върна без риба,казвам че имало земетресение.
                      Щом нямаш домати,оправдания да искаш.Съседа ми по двор се занимава професионално с производство на зеленчуци.
                      Като гледам колко пръска,ами не ги искам неговите!
                      Не мисля че трябва да доказвам нещо на някого.Споделям опит.Фарктите са,че след като се постави оранжерия,резултата е друг.
                      Точно заради химията,и НЕ спазване на карантинните срокове си гледаме.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво ми мори доматите ?

                        Някой знае ли къде изчезна стария син камък от едно време,и въобще произвежда ли се?
                        jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво ми мори доматите ?

                          Първоначално публикуван от Vankala Преглед на мнение
                          Някой знае ли къде изчезна стария син камък от едно време,и въобще произвежда ли се?
                          Е, има си го! Къде български, къде полски, но си се произвежда!
                          http://torove.bg/sin-kamuk-meden-sulfat-med-25kg

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво ми мори доматите ?

                            По темата. Ридомил Голд. Две супени лъжици пълни на 10л.
                            И навременно почистване на засегнатите листа и растения и изхвърляне надалеч или горене. Мана е. Имало я е и ще я има. Особено в горещините и поливния период. Днес пръсках и чистих.
                            Утре ще постна снимки.
                            Листа или стъбла които опират в земята, в никакъв случай!
                            От горещините и изпаренията се получава. След дъжд, също.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какво ми мори доматите ?

                              Колко време след пръскането с Ридомил голд доматите са безопасни за ядене ? Чета някакви 20 дена карантинен период .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какво ми мори доматите ?

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Колко време след пръскането с Ридомил голд доматите са безопасни за ядене ? Чета някакви 20 дена карантинен период .
                                Зависи какви култури пръскаш.
                                Ако са лози,домати или картофи...20дни.
                                Краставици,лук...14дни карантина.
                                jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X