Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ми мори доматите ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво ми мори доматите ?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Станьо, стига копа домати ами ми врътни шайбите че имам и други задачи за тебе.
    То главно ортака се занимава с доматите . Аз ги бера и ям основно Е чат пат и ги поливам като си отиде на село . Един колега каза да ги пръскам с йод и прясно мляко и това ще пробвам па дано откъснем нещо за ядене .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #32
      От: Какво ми мори доматите ?

      Може и с шкембе чорба.
      Ама с повече чесън, че той както знаем-люти, и ще прогони с лютевината си гадните микроби. А и как мирише, само от миризмата ще избягат.
      А ако я подлютиш хубавичко, ефекта е съвсем гарантиран.

      Станьо, не си прост, що кълвеш на откровени тъпотии?
      Избягвам да я ползвам тази дума, ама това си е чиста тъпотия.

      Също и отварата от тютюневи листа против разни вредители, и т.н.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #33
        От: Какво ми мори доматите ?

        Какво за отварата от тютюневи листа?

        Коментар


        • #34
          От: Какво ми мори доматите ?

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Може и с шкембе чорба.
          Ама с повече чесън, че той както знаем-люти, и ще прогони с лютевината си гадните микроби. А и как мирише, само от миризмата ще избягат.
          А ако я подлютиш хубавичко, ефекта е съвсем гарантиран.

          Станьо, не си прост, що кълвеш на откровени тъпотии?
          Избягвам да я ползвам тази дума, ама това си е чиста тъпотия.

          Също и отварата от тютюневи листа против разни вредители, и т.н.
          Човека цял живот гледа градина а вече гони 80 . И аз не вярвам ама преди появата на съвременните препарати преди има няма 50 години с какво са се оправяли хората ?
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #35
            От: Какво ми мори доматите ?

            Впрочем и някои от най-актуалните инсектициди са производни на никотина. Самия тютюн, да не мислите че е започнал да трупа никотин в листата, за да го пушите?

            Коментар


            • #36
              От: Какво ми мори доматите ?

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              И аз не вярвам ама преди появата на съвременните препарати преди има няма 50 години с какво са се оправяли хората ?
              Ами не са се оправяли.
              Доколкото изкара растението, и дотам.

              А отварата от тютюн е смешно нещо в света на агрономите и биохимиците.
              Той никотина хубаво е възникнал за да е пази растението от разните буби, ама сега те са се приспособили, и не им действа.
              Който не врява-да пробва.
              Тя тежката химия не действа вече на някои бръмбали, та какво остава да ги черпиш една цигара...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                От: Какво ми мори доматите ?

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                какво остава да ги черпиш една цигара...
                Те и хората не умират веднага от това. Но ефект има.

                Коментар


                • #38
                  От: Какво ми мори доматите ?

                  Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                  Това е болест , появява се след дъжд . Падне ли дъжд , полей ги с чиста питейна вода . Измивай ги , така няма да се развалят . .
                  Tова е абсолютно вярно!
                  Всеки има право да вярва или да не вярва. Може би от 5 или 6 години го правя това.
                  След дъжд винаги грабвам маркуча на който има монтирана пръскалка от тия които продават по Агро-Аптеките и ръсят на 3-4м.
                  Окъпвам и домати и пипер и асма и всичко каквото има засято в градината и в двора.
                  Ами не съм имал болести до сега,разни мани,мухали и т.н. За всеки случай пак напръсквам асмата с фунгицит (купроцин и ридомил) като слагам
                  и една лъжица,супена или чаена хлебна сода според количеството разтвор в пръскачката. Това е,направете го и ще видите ефекта.
                  jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво ми мори доматите ?

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Ами не са се оправяли.
                    Доколкото изкара растението, и дотам.....
                    Тя тежката химия не действа вече на някои бръмбали, та какво остава да ги черпиш една цигара...
                    Растението да, ама е изкарвало десетки пъти по- дълъг живот от сегашното на същото място. Отделно, че и оня сорт вече не вирее. Ако съществото е живо- горе долу си прав. Изкарва повече, ма има и по-адекватни грижи за него, разбира се контролирани, да не вземе па прекалено дълго да живее. Тютюнът е помагал много и барабар с лютите чушки все още работи.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво ми мори доматите ?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Впрочем и някои от най-актуалните инсектициди са производни на никотина. Самия тютюн, да не мислите че е започнал да трупа никотин в листата, за да го пушите?
                      Факт...!И от хризантемата също, както и от други не толкова популярни растителни и животински видове, но сходството започва и свършва до там.Натрупването на никотин и закрепването му в потомството по пътя на естествения отбор, вероятно е вършило чудесна работа на дивите форми на тютюневите растения, които са виреели свободно из Южна Америка срещу местните неприятели, но не и при условията на съвременно земеделие при което на хектар се отглеждат милиони растения, при това по цял свят, където обитават неприятели нямащи нищо против малко никотин във вечерята!


                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Човека цял живот гледа градина а вече гони 80 . И аз не вярвам ама преди появата на съвременните препарати преди има няма 50 години с какво са се оправяли хората ?
                      Най-общо казано, пробвали са да се справят с агротехника (пространствена изолация, сеитбообръщение, почвообработки, изгаряне на стърнищата и растителните остатъци, оптимални поливни условия, ограничен брой растения на единица площ) и разбира се, с молитви! Понякога Господ е помагал, а понякога не, както например в Ирландия по времето на "големия картофен глад". По късно, по метода проба-грешка са открили и т.нар. минерална(неорганична) химия. Между другото, бордолезовия разтвор предизвикал революция в лозарството, също е открит случайно. Първоначално с него се пръскали насажденията в близост до пътищата, с цел отблъсква на двукраките вредители минаващи по тях, докато на някой не му направило впечатление, че точно тези ивици не се нападат от мана!

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      То главно ортака се занимава с доматите . Аз ги бера и ям основно Е чат пат и ги поливам като си отиде на село . Един колега каза да ги пръскам с йод и прясно мляко и това ще пробвам па дано откъснем нещо за ядене .
                      Ако и това не помогне, потърсете шаман!
                      Последно редактирано от emil5koff; 06-08-17, 16:01.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво ми мори доматите ?

                        Първоначално публикуван от Vankala Преглед на мнение
                        Tова е абсолютно вярно!
                        Всеки има право да вярва или да не вярва. Може би от 5 или 6 години го правя това.
                        След дъжд винаги грабвам маркуча на който има монтирана пръскалка от тия които продават по Агро-Аптеките и ръсят на 3-4м.
                        Окъпвам и домати и пипер и асма и всичко каквото има засято в градината и в двора.
                        Ами не съм имал болести до сега,разни мани,мухали и т.н. За всеки случай пак напръсквам асмата с фунгицит (купроцин и ридомил) като слагам
                        и една лъжица,супена или чаена хлебна сода според количеството разтвор в пръскачката. Това е,направете го и ще видите ефекта.
                        И не забравяйте шкембе чорбата.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво ми мори доматите ?

                          Преди 30+ години, когато баба и дядо бяха живи на село също гледахме домати. Същите болести ги имаше и тогава (това във връзка със световната конспирация). Има си болести които си искат своето лечение.
                          RAV 4
                          F650GS

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво ми мори доматите ?

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            И не забравяйте шкембе чорбата.
                            Късно е вече . С ортака днеска наръсихме с Радомил голд .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво ми мори доматите ?

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Късно е вече . С ортака днеска наръсихме с Радомил голд .
                              Това вече е друга работа!Макар малко позакъсняло, решението е правилно.Ако сте се сетили и някоя капка Децис да добавите, сте направо в десетката!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво ми мори доматите ?

                                Ридомил Станьо...

                                Наздраве.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X